Japonijoje aptiktas iki šiol nežinomos rūšies šimtakojis

Ne visos Žemės gyvūnų rūšys yra atrastos ir aprašytos. Tačiau atrodo, kad per kelis šimtus intensyvių mokslinių tyrimų metų atradome bent jau visus didesnius gyvūnus. Pasirodo, taip nėra – Japonijos mokslininkai tik visai ką tik atrado didžiausią šalies šimtakojį.

Šimtakojis, dabar vadinamas Scolopendra alcyona Tsukamoto &amp; Shimano<br> Wikipedia nuotr.
Šimtakojis, dabar vadinamas Scolopendra alcyona Tsukamoto &amp; Shimano<br> Wikipedia nuotr.
 Wikipedia nuotr.
 Wikipedia nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Apr 23, 2021, 10:21 AM, atnaujinta Apr 23, 2021, 11:51 AM

Šimtakojis, dabar vadinamas Scolopendra alcyona Tsukamoto & Shimano, buvo pastebėtas Riūkiū salose.

Ten gėlo vandens telkiniuose šis šimtakojis maitinosi krevetėmis. Jei gerai įsivaizduojate, kokio dydžio yra gėlavandenės krevetės, jau žinote, kad šis šimtakojis nėra mažas.

Scolopendra alcyona Tsukamoto & Shimano ilgis – 20 cm, plotis – 2 cm. Mokslininkams pavyko aprašyti šį gyvūną tik po mokslininkų Sho Tsukamoto, Satoshi Shimano ir Katsuyuki Eguchi surengtos ekspedicijos.

Dabar aišku, kad šis šimtakojis greičiausiai gyvena ne tik Japonijoje, bet ir Taivane. Tiesa, mokslininkai neabejoja, kad plėšrus nariuotakojis yra nykstanti rūšis.

Tai – pirmas šimtakojis Japonijoje atrastas per 143 metų laikotarpį. Turint omenyje šio gyvūno dydį, gali kilti klausimų, kodėl jis nebuvo pastebėtas anksčiau.

 

Iš tikrųjų, Riūkių salyne gyvenantis nariuotakojis nėra lengvai pastebimas. Jis gyvena mažuose upeliuose ir kituose vandens telkiniuose, giliai salų miškuose.

Mokslininkai planuoja stebėti Scolopendra alcyona Tsukamoto & Shimano. Jie nori patvirtinti populiacijos dydį ir jos tvirtumą. Jau beveik aišku, kad tai – nykstanti rūšis, bet kokia dar reikia patikslinti, kokia yra tikroji šių šimtakojų populiacijos būklė.

Mokslininkai taip pat nori sužinoti daugiau apie šių šimtakojų elgesį, mitybą. Šis atradimas parodo, kad ne visi Žemės gyvūnai jau yra atrasti, aprašyti ir klasifikuoti. Kai kurios rūšys tikrai yra prarandamos mokslininkams jų taip ir nepatyrinėjus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.