„Tai pirmasis Azijos gepardo gimimas nelaisvėje“, – naujienų agentūrai IRNA sakė Ali Salajeghehas. „Išsaugodami šiuos jauniklius, galime padidinti gepardų populiaciją nelaisvėje, o tada – ir pusiau laisvėje“, – pridūrė A. Salajeghehas.
Jaunikliai gimė Tourano laukinės gamtos prieglobstyje Semnano provincijoje į rytus nuo Teherano, kur motina ir jos jaunikliai stebimi intensyviosios terapijos skyriuje. Gepardai, greičiausi pasaulyje sausumos gyvūnai, galintys pasiekti 120 kilometrų per valandą greitį, kadaise gyveno buveinėse nuo rytinės Indijos pakrantės iki Senegalo Atlanto vandenyno pakrantėje ir toliau.
Jie vis dar aptinkami kai kuriose Pietų Afrikos dalyse, tačiau praktiškai išnyko Šiaurės Afrikoje ir Azijoje. Iranas yra viena iš paskutinių šalių pasaulyje, kurioje Azijos gepardai gyvena laukinėje gamtoje, ir 2001 metais pradėjo Jungtinių Tautų remiamą jų apsaugos programą.
Tarptautinės gamtos apsaugos sąjungos teigimu, porūšis „Acinonyx jubatus venaticus“, paprastai žinomas kaip Azijos gepardas, yra ties visiško išnykimo riba. Sausį aplinkos viceministras Hassanas Akbari sakė, kad Irane gyvena tik keliolika Azijos gepardų, o 2010 m. jų buvo 100. Jų padėtis „visiškai kritiška“, tuomet sakė H. Akbari ir pridūrė, kad gyvūnai tapo sausros, medžiotojų ir autoavarijų aukomis.