Visgi norintiems pamatyti Londoną tirštoje migloje naktį, tai padaryti yra ir dar sunkiau, nei kad pamatyti rūką ryte ar dieną. Tačiau ši istorija ne tik apie rūką, bet ir apie atsitiktinumą, po kurio gimė žavinga, kūrybiška mintis – ir ji buvo įgyvendinta. Bet apie viską nuo pradžių.
Idėją pasiūlė draugai
Labai džiaugiuosi turėdamas draugų, kurie papasakoja apie puikius dalykus, idėjas. Taip nutiko ir su naktinio rūko foto sesijos sumanymu. Po rytinės rūko sesijos buvau labai patenkintas kadrais, jais pasidalinau, o vienas draugų papasakojo apie matytą nuostabaus grožio naktinio rūko foto sesiją Venecijoje. Tą pačią minutę supratau, kad Londonas naktį migloje turėtų būti ne ką mažiau ypatingas, tad išsiruošiau į naktinio rūko medžioklę.
Visgi tai užduotis ne paprasčiausia. Regis, galimybės ir buvo – ne kartą rūkas buvo žadamas, tačiau jo nebūdavo. O kartą jis atėjo, tačiau buvau toks pavargęs, jog nusprendžiau porą valandų pamiegoti ir išsiruošti kiek pailsėjęs.
Tačiau atsikėlus, rūko nebebuvo nei kvapo. Tuomet net filosofiškai pagalvojau, kad jei turi galimybę čia ir dabar, visgi turi ja pasinaudoti, nes kitas kartas nežinia kada bus. O gal ir nebebus, ką kitą kartą supranti tik kitą dieną. Visgi vieną naktį rūką pagauti pavyko.
Migloje
Tai nebuvo tiesiog lengvas rūkelis – naktinis miestas buvo net labai miglotas. Buvome karantine, o dar šalta, naktis, tad tesutikau vieną, kitą automobilį, apie objektus bevaikštinėjančius ir keistai bežiūrinčius į mane apsauginius, bei kelis keistuolius kaip aš. Važinėjau dviračiu, vaikščiojau, šalo pirštai, tačiau įprasti vaizdai atrodė tokie neįprasti, lyg paveiksliukai. Labai džiaugiausi patirtimi, o pilnas jauduliuko apie miegą net ir negalvojau, nors ir grįžau tik apie penktą valandą ryte.
Vaizdai pakerėjo, tad fotografijomis neatsitiktinai taip pat likau itin patenkintas. Daugumos nuotraukų tiesiog visiškai nereikėjo koreguoti, netgi karpyti, atrodė tiesiog gražios. Pasidalinau jomis, labai patiko ir kitiems. Dar po kelių dienų nusprendžiau iš gražesnių kadrų sukurti foto filmuką su garso takeliu. Štai čia ir slypi muzikos rūke atradimas.
Atradimas
Atradimas buvo tame, jog galbūt kas skaitėte ankstesniame straipsnyje apie rūką (jį galite rasti šioje nuorodoje: Lietuvio užfiksuotas rūke skendintis Londonas – lyg iš pasakos: tokie sutapimai pasitaiko retai), bet muzikos takelį išgirdau visiškai atsitiktinai, draugo automobilyje. Kūrinys labai patiko, nuolatos klausiau, tame tarpe net per pačias rūko foto sesijas. Pasidomėjus kas atlikėja(s), išaiškėjo, jog kūrinio autorė – Londone gyvenanti pianistė Alina Kiya iš Lietuvos. Labai džiaugiuosi, kad susisiekus su ja ir pažadėjus sukurti kažką gražaus, Alina panaudoti jos kūrinį sutiko.
Pirmas mūsų fotografijos muzikinis filmukas buvo šis:
Patenkinti rezultatu bei turėdami naujos medžiagos – naktinio rūko nuotraukų, su Alina sutarėme sukurti kitą filmuką. Kaip ir pirmą sykį, pažadėjau, kad pastangų ir kruopštumo įdėsiu, kad nebūtų gėda nei jai, nei man. Vėlgi, regis patenkinti likome visi.
Neslėpsiu, jog daugiau susipažinęs su Alina, negaliu nesižavėti jos atkaklumu, dėmesiu detalėms, aukštais standartais. Turbūt taip neatsitiktinai ir gimsta tokie nuostabūs kūriniai-hitai, kaip filmukuose panaudoti Alinos kūriniai „Walking Your Path“ bei „Revelations“. Kiek žemiau kviečiu jus paskaityti apie šią ypatingą pianistę plačiau. Manau turime didžiuotis, jog turime tokią lietuvių kilmės žvaižgdutę!
Alina Kiya (anksčiau Alina K) kilusi iš Lietuvos, Klaipėdos. Pianinu grojo dar nuo mažų dienų. Vėliau mokėsi groti Juozo Karoso muzikos mokykloje.
Į Londoną atvyko su ketinimu tobulinti grojimo įgūdžius bei svajodama, kad vieną dieną savo aistrą grojimui pavyks paversti jos pagrindiniu užsiėmimu. Matydami Alinos talentą bei aistrą, jos draugai ir šeima Aliną skatino groti pianinu toliau.
Mokėsi groti itin atkakliai – kai dauguma jos draugų grojimą metė, ji net ir girdėdama aplinkinių šnekas apie tai, kokia konkurencinga yra muzikos rinka, kaip vertingiau ir saugiau yra siekti karjeros, nesustojo. Visgi kadangi Alina tuomet intensyviai darbavosi madų bei išskirtinės kokybės garso aparatūros „Devialet“ pardavimuose, daug laiko savajai aistrai skirti negalėjo. Tačiau artimo draugo paskatinta pabandyti muziką kurti, Alina atrado, jog ji turi ir tokių gabumų, kas pakurstė jos aistrą bei ryžtą tik dar stipriau.
Alina įkvėpimo randa žymių klasikines bei šiuolaikinės muzikos kompozitorių – Ludovico Einaudi, Hans Zimmer, Yanni ir Robert Miles kūryboje. Palaikoma draugų, įžvelgusių didžiulį jos potencialą, Alina pradėjo kurti savo kvapą gniaužiančią, gražią bei emociškai patrauklią muziką.
Turėdama tokį palaikymą, ji kaip niekada ryžtingai ėmėsi savo svajonės pasišvęsti muzikai visą darbo dieną. Bei turėjo svajonę, kad vieną dieną jos kūriniai bus panaudoti filmuose bei televizijoje. Tad 2017 m. pradžioje Alina priėmė drąsų sprendimą – palikti tuo metu buvusį pagrindinį darbą, atsiriboti nuo to, kas vertė ją bent kiek suabejoti savimi tam, kad ji galėtų pasišvęsti muzikai visiškai.
Muzikantė mano, kad vienas is svarbiausių tikslų gyvenime – jo pabaigoje nesigailėti, kad kažko nepadarei, nepasitikėjai savimi, pasidavei... Priešingai – reikia siekti savo svajonės!
Pirmasis Alinos žygis į klasikinį šiuolaikinės „Chill Out“ bei klubinės muzikos sandūros (krosoverio) pasaulį įvyko „Estamos Records“ išleidus kūrinį „Walking Your Path“. Originali kompozicija buvo remiksuota itin žymių, netgi išrankių, „Full Intention“ londoniečių dueto.
Didžėjams Alinos kūrinys taip patiko, tad jie ne tik kad nepasididžiavo pasidarbuoti su originalia jo versija, bet ir leido naudoti jų gerai žinomą vardą. Tai su duetu nutinka toli gražu ne visada – dažniausiai kūriniams jie duoda ne pagrindinį savo turimą vardą. Alinai tai buvo stiprus pripažinimo ženklas.
Londoniečių sukurtas remiksas abejingų nepaliko visame pasaulyje. Sulaukęs didelio pagrindinių „Chill Out“ radijo stočių bei didžėjų palaikymo, kūrinys netrukus papuolė į JK klubų topus, o „Traxsource“ topo viršūnėje išsilaikė net septynis mėnesius nuo jo išleidimo. Ispanijos Balearų salose kūrinys atostogautojų buvo taip pat itin pamėgtas.
Singlą, kaip ir kitus Alinos kūrinius, kuravo roko prodiuseris Nickas Tauberis, dirbęs prie perkamiausių Thin Lizzy, Def Leppard, Toyah ir Marillion albumų.
Kiek vėliau buvo išleistas taip pat didelės sėkmės susilaukęs kūrinys „Revelations“.
Be „Full Intention“ didžėjų, Alinos kūriniai buvo remiksuoti ir žinomo olandų didžėjaus Guz bei londone įsikurusio Adam Turner.
Po atsitiktinio susitikimo Londone su jos muziką girdėjusia „Vankuverio mados savaitės“ įkūrėja, Alina du kartus buvo pakviesta pasirodyti šio prestižinio renginio atidarymo ceremonijoje Kanadoje. Kadangi mada buvo antroji Alinos aistra, ji tuo labai džiaugėsi. Juo labiau kai abu kartus Alinai buvo netikėtai pasiūlyta pabūti modeliu ant žymiausių mados dizainerių podiumo.
Alinos muzika elegantiška, jautri, paliečianti sielos gelmes. Publika, klausydama jos muzikos, dažnai salėse tiesiog susigraudina. Ir pati Alina neslepia, kad muzika, kūryba ir jai pačiai padėjo išgyventi sunkesnėm akimirkom. Muzikantė mano, kad yra labai svarbu būti atviram sau bei sekti savo aistrą bei pašaukimą. Ir jaučiasi nepaprastai palaiminta dėkinga, kad savo kelyje sutiko tokius nuostabius ir ypatingus žmones.
Alina Kiya:
„Kuo daugiau netikrumo, tuo žmogiškai sunkiau. Bet tam, ką kuriu, nuo to bus tik geriau. Galbūt tai dalykas, būdingas pradedant kurti muziką – norisi viską sužinoti iki galo.
Tačiau to sužinoti neįmanoma – tai gyvenimo prigimtis. Pilnas skaičiavimas neįtrauktas į būties paslaptį ir tai pirmiausiai susiję su meno kūriniu. Jei nėra šios paslapties, kuri ir man pačiai yra paslaptis, man atrodo, kad menas egzistuoti negali. Komponavimo procese turiu šiai kompozicijai išlikti atvira ir ji turi atsiverti manyje jausmų lygyje.
Ir štai – nežinomybė ir tuo pačiu neįtikėtina energija. Jei tai sutampa, tada jūs esate laimingas žmogus“.
Apie Alina Kiya galite sužinoti daugiau čia: https://linktr.ee/alinakmusic
Trumpai apie mane: esu Skirmantas Mackevičius, IT specialistas, gyvenu ir dirbu Londone. Gyvenu aktyviai, turiu nemažai hobių, veiklų – tokių kaip važinėjimą dviračiu, bėgimą, jogą, keliavimą, muzikos klausymąsi ir kt. Vienas stipresnių ir labai netikėtų pomėgių, kurį atradau ir puoselėju, yra fotografavimas. Fotografavimas labai puikiai derėjo su keliavimu, kurio metu įspūdžius vis dažniau fiksavau fotografuodamas bei jais dalindamasis su kitais.
Gyvenime stengiuosi į viską žiūrėti pozityviai, su šypsena. Todėl ir keliaudamas ieškau bei nuotraukose siekiu fiksuoti pozityvius, gražius dalykus. Bent gražiąją pusę, ją parodant užfiksuotoje akimirkoje. Kelionių, turinio, sumanymų vis augo, todėl palaipsniui priėjau prie projekto, pavadinimu „Beautiful Excitement“.
Jame dalinuosi tais dalykais, kurie man yra ašis – grožis, pozityvas, taip pat nepamirštant ir humoro. Svetainė sukurta dar tik praėjusią vasarą, bet nuolat ieškau ką ir kaip gražaus būtų galima pateikti. Jei domintų, maloniai kviečiu pasekti „Beautiful Excitement“ iniciatyvą. Kontaktai žemiau. Ačiū, kad radote laiko paskaityti.
Svetainė: https://beautiful-excitement.com/
Facebook puslapis: Beautiful Excitement (https://www.facebook.com/beautiful.excitement)
Instagram: @beautiful.excitement (https://www.instagram.com/beautiful.excitement)
LinkedIn: Skirmantas Mackevičius