Stuburo trauma negrįžtamai pakeitė klaipėdiečio gyvenimą

Stuburo trauma klaipėdiečio Augusto Navicko (26 m.) nesugniuždė. Net atvirkščiai – suteikė jėgų atsitiesti ir siekti didelių tikslų. Neįgalus irkluotojas ruošiasi parolimpinėms žaidynėms, o į Rio de Žaneirą jį lydės mylimoji Ema Petreikytė (24 m.), kuri tapo ir sportininko palaikymo komandos nare.

Stuburo trauma klaipėdiečio Augusto Navicko (26 m.) nesugniuždė.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Stuburo trauma klaipėdiečio Augusto Navicko (26 m.) nesugniuždė.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

„Lietuvos rytas“

Jul 16, 2016, 9:09 AM, atnaujinta May 18, 2017, 6:34 PM

Rudenį bus ketveri metai – tiek laiko praėjo, kai Augustui lūžo stuburo slankstelis. Nors kojų nevaldantis vyras sėdi neįgaliojo vežimėlyje, tai jam – ne kliūtis irkluoti valtį.

Iki lemtingos nelaimės 204 centimetrų ūgio A.Navickas žaidė krepšinį, lankė irklavimą, tačiau baigęs mokyklą ir tapęs studentu sportą metė. Akibrokštas, bet 2012-ųjų rudenį patirta trauma jį sugrąžino į sportą.

„Su draugu leidomės pasivažinėti kalnų dviračiais, nors nebuvau dviratininkas. Buvo smalsu išmėginti trasas. Nuo didelio kalno įsibėgėjau, pašokau ant žemesnio ir nesėkmingai kritau“, – likimo smūgį, patirtą netoli Šiaulių esančiose kalnų dviračių trasose, prisiminė A.Navickas.

Po stuburo lūžio pusmečiui gyvenimas sustojo – Augustas mėnesį gulėjo ligoninėje, dar penkis mėnesius praleido reabilitacijos centre. Šis laikotarpis vyrui buvo sunkiausias, nes dienų dienas teko praleisti gydymo įstaigose, vykdyti medikų nurodymus.

Tuo metu, kai ištiko nelaimė, Augustas neturėjo rimto užsiėmimo, nes buvo metęs mokslus. Prieš tai Kopenhagoje lietuvis studijavo multimedijos dizainą, tačiau šie mokslai jam nepatiko.

Po pusmečio grįžęs į Lietuvą jis vėl bandė tapti studentu. Augustas įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą studijuoti bendrosios inžinerijos.

„Šios studijos buvo ne man“, – ir vėl nusivylė vaikinas.

Ilgokai ieškojęs profesijos, kuri jį lydėtų per gyvenimą, Augustas nesikankino aukštosios mokyklos suole.

„Nemačiau savo ateities tose srityse, todėl nereikėjo man ir tų diplomų“, – apie specialybės paieškas užsiminė A.Navickas. Kadangi po traumos Augustas sugrįžo į sportą, ketina griebtis ir panašaus pobūdžio studijų. Irkluotoją vilioja treniravimo, sporto psichologijos studijos užsienyje.

Tačiau visa tai – dar tik svajonė. O jų ir romantikos jauno neįgalaus vyro gyvenime netrūksta.

Stuburo trauma Augustui netapo bičiulystės su draugais ir jausmų išbandymu. Po nelaimės draugai nuo jo nenusisuko, bet ir naujų neatsirado.

Tačiau į susižeidusio vyro širdį netikėtai pasibeldė meilė – prabėgus metams po nelaimės Augustas, nuvykęs pakartotinės reabilitacijos į Palangą, susipažino su kineziterapeute dirbusia Ema.

***

Straipsnio tęsinį skaitykite šeštadienio „Lietuvos ryto“ priede „Gyvenimo būdas“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.