Raumeningieji broliai Ritteriai – tobulas genų kokteilis

Saulius Ritteris (27 m.) nedažnai susitinka su kitame pasaulio krašte gyvenančiu broliu Pauliumi (29 m.). Bet Rio de Žaneiras tapo vieta, kur vyresnysis su jaunėliu atšventė irkluotojo olimpinį sidabrą.

Abu broliai – tikri raumenų kalnai.<br>Stopkadras iš „Lietuvos ryto“ TV
Abu broliai – tikri raumenų kalnai.<br>Stopkadras iš „Lietuvos ryto“ TV
S.Ritteris su Mindaugu Griškoniu (30 m.) praėjusią savaitę laimėjo antrąją vietą porinių dviviečių finale.<br>AFP/Scanpix nuotr.
S.Ritteris su Mindaugu Griškoniu (30 m.) praėjusią savaitę laimėjo antrąją vietą porinių dviviečių finale.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Irkluotojas Saulius (kairėje) ir pastaruoju metu boksu užsiimantis buvęs krepšininkas Paulius Ritteriai galėtų varžytis, kuris yra raumeningesnis.<br>Nuotr. iš asmeninio albumo
Irkluotojas Saulius (kairėje) ir pastaruoju metu boksu užsiimantis buvęs krepšininkas Paulius Ritteriai galėtų varžytis, kuris yra raumeningesnis.<br>Nuotr. iš asmeninio albumo
Daugiau nuotraukų (3)

Remigijus Kazilionis, Eglė Šilinskaitė („Lietuvos rytas“)

Aug 21, 2016, 6:15 PM, atnaujinta May 15, 2017, 7:03 AM

Ritterių šeima išsibarsčiusi po pasaulį: Saulius gyvena Lietuvoje, Paulius – Jungtinėse Amerikos Valstijose, jųdviejų tėvai Jūratė ir Viktoras – Vokietijoje. Todėl kiekvienas šeimos susitikimas – įsimintinas įvykis.

P.Ritteris sėdėjo irklavimo arenoje, kai S.Ritteris su Mindaugu Griškoniu (30 m.) praėjusią savaitę laimėjo antrąją vietą porinių dviviečių finale.

„Jaučiau, kad laimės medalį, tad tiesiog žiūrėjau, kaip jie lenktyniauja, – sakė Paulius. – Bet emocijų buvo labai daug: nervų, laimės. Šokinėjau, rėkiau, kaip mažas vaikas.“

Daug žmonių spėjo, kad S.Ritteris ir M.Griškonis laimės medalius.

Pats irkluotojas ginčijosi: „Iš kur jie visi žinojo? Nebuvo taip paprasta. Mūsų įgula – ką tik sukurta, nes mano ilgametis kolega Rolandas Maščinskas patyrė traumą ir dėl to į dvivietę sėdome su Mindaugu.

Buvo daug neaiškumų, nežinios, bet po kiekvieno starto mūsų pasitikėjimas didėjo. Tačiau kaip atrodysime šalia kitų varžovų, nežinojome.“

Broliai stotu išsiskiria ne tik tarp augalotų irkluotojų, bet nepasimestų ir tarp krepšininkų: Sauliaus ūgis – 2 metrai 2 centimetrai, Pauliaus – 1 metras 98 centimetrai.

Abu – sporto išlavinti atletiški raumenų kalnai.

Saulius irklavo nuo paauglystės. Paulius daugybę metų žaidė krepšinį. Iš Š.Marčiulionio mokyklos Vilniuje jis 2002-aisiais išvyko į JAV. Lietuvis studijavo ir buvo sunkusis kraštas Pietų metodistų universiteto (SMU) komandoje NCAA čempionate.

„Kaip sunkusis kraštas, buvau žemas, bet gerai šokinėjau“, – juokėsi P.Ritteris.

Kaip ir daugybė kitų berniukų Lietuvoje, jis visą laiką įsivaizdavo save krepšininku. Bet sulaukęs 22-ejų pasijuto persisotinęs šio sporto: „Nuo šešerių metų žaidžiau krepšinį. Tiesiog atėjo laikas, kai man jo jau užteko. Baigiau mokslus ir turėjau kitokių galimybių.“

Gavęs ekonomisto diplomą jis pradėjo dirbti. Dabar Los Andžele lietuvis vienoje advokatų kontoroje tvarko rinkodarą.

Bet sportininko dvasios kostiumas nenumarino – P.Ritteris pradėjo boksuotis: „Dirbant man ėmė trūkti sporto. Pabandžiau kikboksą, dziudo, džiudžitsu, boksą – ir šis man tiko.“

Penkerius metus trunkančioje jo antrojoje sporto karjeroje – apie 30 mėgėjų kovų ir trys – tarp profesionalų. Tik prieš keturis mėnesius lietuviui teko kuriam laikui pamiršti ringą – trūko Achilo sausgyslė.

„Tuo niekas nesibaigė. Jei turėsiu noro, vėliau vėl boksuosiuosi, – patikino P.Ritteris. – Sportas atpalaiduoja, smagu leisti laiką salėje su draugais.“

Paulius ir Saulius galėtų varžytis, kuris raumeningesnis. Geri genai?

„Mūsų abu tėvai buvo irkluotojai. Kokteilis gal ir neblogas išėjo. Turime jiems padėkoti“, – šyptelėjo Rio de Žaneiro prizininkas.

Kadaise V.Ritteris irklavo Rusijoje, atstovavo CSKA klubui. J.Ritter, tuomet buvusi Jovaišaitė, – aštuonvietėje. Nieko stebėtina, kad sportiški tėvai savo vaikus pastūmėjo į sportą.

„Mums renkantis niekada nebuvo prievartos, buvo tik pasiūlymai, – pasakoja Saulius. – Gal buvau tinkamo amžiaus, kai mama atvedė į treniruotę Vilniaus irklavimo bazėje pas buvusią kolegę Aldoną Tamulevičienę, nusprendžiau į tai pažiūrėti rimtai.“

„O mane nuo mažens patraukė krepšinis“, – sakė Paulius.

„Paulius visą laiką buvo judruolis, jį nuolat reikėjo gaudyti. Tai gal todėl tėvai ir pamanė, kad jam tiktų krepšinis. O aš – ramesnis“, – juokėsi S.Ritteris.

Nors broliai jau 14 metų gyvena toli vienas nuo kito, jų ryšys – stiprus.

„Svarbiausia – visada palaikyti bendravimą, kad ir kokios galimybės tam būtų. Mes apie visas problemas galime kalbėtis, patarimo klausti. Jokių paslapčių, – patikino S.Ritteris. – Stengiamės vienas kitą nukreipti kuria nors linkme ar parodyti vienas kitam, kaip atrodome iš šalies.“

Juodu daug šnekėjosi ir tomis dienomis, kai Saulius yris po yrio artėjo olimpinio medalio link.

„Aptardavome sportą, psichologiją, kaip mąstyti per varžybas – tai buvo svarbu, – sakė P.Ritteris. – Prieš startą jaučiau visas jo emocijas: ir nerimą, ir ryžtą.“

Ar teko irkluotoją raminti?

„Kalbėjomės kaip broliai. Aš tiesiog jį išklausiau. Saulius žinojo, ką ir kaip padaryti“, – šypsojosi vyresnysis.

„Buvo svarbu, kad Paulius atvyko palaikyti. Tai man labai padėjo“, – neslėpė S.Ritteris.

Olimpinis vicečempionas jau suplanavo – atostogų trauks pas savo brolį į Kaliforniją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.