Pagrindinė kampanijos „Įgalink“ dalis – keturis ketvirtadienius iš eilės Vilniuje vyksiantys mokymai. Anot VšĮ „Skirtingos Spalvos“ iniciatoriaus Daliaus Stankevičiaus, į mokymus gali registruotis visi norintys – tiek darbuotojai, tiek darbdaviai: „Pranešimuose girdėsima informacija yra aktuali kiekvienam dirbančiajam, nesvarbu, kokiame sektoriuje, kokią poziciją jis užima, kuriame įmonės hierarchiniame laiptelyje stovi. Kas trečias dirbti galintis žmogus su negalia nedirba. Turime mažinti šią statistiką. Mes visi galime prisidėti prie ėjimo #RyškausPokyčioLink.“
Pirmasis mokymų ciklas – negalios rūšys bei jų pažinimas
Pasak D. Stankevičiaus, pirmąjį kampanijos mokymų susitikimą – spalio 13-ąją – mokymų dalyviai sužinos visą aktualią informaciją apie skirtingas negalios rūšis: klausos, regos, judėjimo bei intelekto negalias. Patirtimi apie klausos negalią pasidalins Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, o regos negalios temą apžvelgs Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narė Audrė Grybauskaitė. Asmeninių asistentų asociacijos prezidentas Žilvinas Mišeikis supažindins su judėjimo negalios ypatumais, o Kauno Arkos bendruomenės atstovai Kristina Kalpokienė bei Nedas Zburmirskas skaitys pranešimą apie intelekto negalią.
Antrasis mokymų ciklas – valstybės suteikiama pagalba
Antrosios savaitės metu – spalio 20-ąją – dalyvaujantieji išgirs apie valstybės teikiamą pagalbą su negalia gyvenančius žmones įdarbinantiems verslams. Įdarbinimo procesui skirtos dienos pranešimus skaitys kampanijos „Įgalink“ bendraautoriai – Užimtumo tarnybos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai. Šių mokymų diena bus skirta žodžiui „biurokratija“, kuri dažnu atveju stabdo įmones įdarbinti negalią turinčius žmones.
Į kampanijos „Įgalink“ mokymus dalyviai gali registruotis nuo rugsėjo 20 iki spalio 12 d. Dalyvavimas mokymuose – savanoriška auka. Kampanijos mokymai vyks keturis ketvirtadienius iš eilės, Vilniuje (Technopolis ir Business Garden konferencijų salėse): spalio 13, 20, 27 bei lapkričio 3 dienomis.
Visą kampaniją „Įgalink“ organizatoriai vainikuos uždaromuoju renginiu, kuris įvyks lapkričio 10 d., kuomet žmonės gyvenantys su negalia dalinsis savo sėkmės istorijomis ir dar kartą dalyvius įkvėps eiti #RyškausPokyčioLink. Taip pat mokymuose dalyvavusioms įmonės ar suinteresuotiems asmenims bus įteikti pažymimieji mokymų „Įgalink“ sertifikatai. Organizatoriai informuoja, jog esant dideliam dalyvių susidomėjimui, mokymai gali persikelti į nuotolinę mokymų platformą.
Ši kampanija yra įgyvendinama drauge su „Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, „Užimtumo tarnyba“ „Vytauto Didžiojo universitetas“, nevyriausybinėmis organizacijomis „Asmeninių asistentų asociacija“, „Unikalus gyvenimas“ bei „Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga“.