7 klaidos miegamajame, galinčios sužlugdyti jūsų santykius

Laikas, kurį praleidžiate su sutuoktiniu prieš eidami miegoti, yra labai svarbus. Gali būti, kad bendravimas šiuo metu yra pats svarbiausias. Santykių ekspertai atskleidė 7 dažnas klaidas, kurias poros daro prieš eidamos miegoti.

Santykių ekspertai atskleidė 7 dažnas klaidas, kurias poros daro prieš eidamos miegoti.<br>123rf nuotr.
Santykių ekspertai atskleidė 7 dažnas klaidas, kurias poros daro prieš eidamos miegoti.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2015-12-14 18:15, atnaujinta 2017-09-29 10:50

1. Einate miegoti skirtingu metu.

Pasak psichoterapeutės Marcia Naomi Berger, ėjimas miegoti skirtingu metu yra daug žalingesnis, nei atrodo.

„Abu sutuoktiniai taip pasijaučia vieniši bei nejaučia emocinio – ir fizinio – artumo, – sakė ji. – Šiltas, jaukus laikas prieš einant miegoti – vienas geriausių gyvenimo kartu aspektų.“

Jei miegoti einate skirtingu laiku, problemos šaknys gali būti gilesnės, nei atrodo, rašo huffingtonpost.com.

„Galbūt yra konfliktas, apie kurį turėtumėte pasikalbėti anksčiau, dienos metu,“- patarė M.Berger.

2. Negerbiate sutuoktinio dienotvarkės.

Jei jūsų naktinis televizoriaus žiūrėjimas ar susirašinėjimas telefonu trukdo sutuoktinio miegui, televizorių bei išmanųjį telefoną reiktų išnešti iš miegamojo.

„Vienas mano lankytojas buvo gydytojas, kuris turėjo eiti į ligoninę kasdien, 6 valandą ryto, – pasakojo santuokos bei šeimos terapeutė Becky Whetstone. – Jis maldavo savo žmonos, visą laiką leidžiančios namuose, kad ji nežiūrėtų televizoriaus, kai jis bando užmigti. Tačiau moteris norėjo, kad televizorius būtų įjungtas visą naktį, ir fone girdėtųsi jo garsas.

Nepadėjo niekas – siūliau ir ausines žmonai, ir ausų kamštukus vyrui. Jis negalėjo išsimiegoti, o ji nesutiko keisti savo įpročių. Jie išsiskyrė po kelerių metų.“

3. Nieko – ar beveik nieko – nesakote vienas kitam prieš eidami miegoti.

Nieko keisto, jei po ilgos dienos norite kuo greičiau lipti lovon ir užmigti. Tačiau svarbu skirti šiek tiek laiko bendravimui su partneriu.

„Pasikalbėkite apie gerus ir blogus dalykus, kurie įvyko per dieną, – siūlė LiYana Silver, santykių trenerė iš San Francisko. – Nebūtina duoti patarimų – tiesiog išklausykite vienas kitą.“

4. Pirmenybę teikiate ekranams, o ne partneriui.

Prieš eidami miegoti telefoną palikite kambaryje. Pirmenybę turėtumėte teikti partneriui, o ne „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“ ar žinutėms – ypač prieš einant miegoti.

„Telefonas ar planšetė lovoje jūsų santykiams kenkia dėl dviejų priežasčių, – teigė M.Berger. – Tai jus ne tik emociškai izoliuoja nuo vienas kito. Jūsų smegenys gauna stimuliacijos iš elektroninio prietaiso ekrano, todėl būna sunku užmigti. Jei gerai neišsimiegate, padidėja tikimybė, kad būsite nepakantesni ir nemalonesni partneriui kitą dieną.“

5. Save prižiūrite būdami lovoje.

Nagų karpymusi bei šukavimusi užsiimkite vonios kambaryje. Skraidantys nagai greitai ir efektyviai užmuša bet kokią romantiką.

„Viena moteris su kuria dirbau buvo pasibaisėjusi tuo, kad jos vyras lovoje karpėsi nagus, – sakė B.Whetstone. – Ji pasakojo, kaip išgirsdavo trakštelėjimą, o tada nago gabaliukas atsimušdavo į jos veidą ar nuskrisdavo į kitą kambario galą ir atsitrenkdavo į sieną. Net jei nagai jos neužkliudydavo, moteris jautėsi, kad vyrui visiškai nerūpi jos nuomonė.“

6. Neskiriate laiko fiziniam intymumui.

Imate jaustis tarsi būtumėte kambario draugai, o ne sutuoktiniai? Jei matote, jog vienas iš jūsų vengia ateiti į lovą ar nebesidomi seksu, prieš eidami gultis pasikalbėkite apie problemas.

„Kai kurie klientai man sakė, jog įtaria, jog jų sutuoktiniai neina gultis tuo pat metu, nes nori išvengti sekso, – atskleidė B.Whetstone. – Kai kurie žmonės to net neslepia. Visada patariu apie tai pasikalbėti, o ne slėptis kitame kambaryje ir tyliai įsliūkinti į lovą, kai partneris jau miega.“

7. Einate į lovą pikti.

Neturėtumėte nutraukti ginčo vien todėl, kad vėlu ir jūs abu esate pavargę. Jei prieš miegą neišsprendžiate konfliktų, tai gali pakenkti santuokai.

„Yra posakis, jog negalima eiti miegoti piktam, – teigė M.Berger. – Geriausia problemas išspręsti prieš gulantis, kad ruošdamiesi užmigti bendrautumėte maloniai – žodžiais, tonu ir veiksmais.“

Parengė Dorotėja Noreikaitė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.