Šokiruojantys tyrimo rezultatai: stresą patiria devyni iš dešimties lietuvių

Dauguma lietuvių, net 90 proc., sakosi kasdien patiriantys stresą. Tai didžiausias rodiklis Baltijos šalyse – Latvijoje stresą patiria 86 proc., Estijoje – 84 proc. Tokius duomenis atskleidė šių metų birželio mėnesį visose trijose Baltijos šalyse bendrovėės „Sanofi-aventis” ir apklausų bendrovės „Rinkos tyrimų centras” atliktas visuomenės tyrimas.

 Apklausos metu net 56,8 proc. teigė patiriantys įtampą dėl didelių darbo krūvių ir santykių su kolegomis.<br> 123rf nuotr.
 Apklausos metu net 56,8 proc. teigė patiriantys įtampą dėl didelių darbo krūvių ir santykių su kolegomis.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 25, 2017, 10:21 AM, atnaujinta Oct 25, 2017, 10:25 AM

Dietologų teigimu, streso problemą būtina spręsti kompleksiškai – visavertiškai maitintis, pakankamai ilsėtis, sportuoti, atsisakyti žalingų įpročių bei kokybiškai miegoti. Vis dėlto taip gyventi pavyksta retam – tad ką daryti?

Stresą daugiausiai iššaukia darbas

Apklausos metu net 56,8 proc. teigė patiriantys įtampą dėl didelių darbo krūvių ir santykių su kolegomis. Kitas neretai įvardijamas lietuvių streso šaltinis – santykiai su artimaisiais. Tai rodo „Rinkos tyrimų centro” šių metų birželio mėnesį atliktas tyrimas.

Įdomu tai, kad lietuviai, palyginus su Baltijos šalimis, jaučia stipriausią streso poveikį sveikatai – dažniausiai tai pasireiškia nervingumu, nemiga, širdies problemomis.

Dėl streso kenčiama nuo miego sutrikimų

Net 50 proc. Baltijos šalių gyventojų dėl streso turi miego sutrikimų. Mitybos specialistė, dietologė Daiva Pipiraitė, teigia, kad, siekiant suvaldyti patiriamą stresą, problemą reikia spręsti kompleksiškai. Visavertė mityba, poilsis, laisvalaikis, sportas, žalingų įpročių vengimas – tai veiksniai, padedantys mažinti žmogaus organizmo patiriamą žalą dėl didelės įtampos.

Magnis yra svarbus streso mažinimui

„Miego trūkumui ir atsiradusiam nuovargiui gali turėti įtakos ir magnio trūkumas. Trūkstant magnio, sutrinka kitų mineralų bei mikroelementų apykaita organizme. Šio mineralo preparatai, ypač kartu su vitaminu B6, vis dažniau skiriami įvairioms ligoms, tarp jų ir stre¬sui, lėtinio nuovargio sindromui gydyti“, – teigia mitybos specialistė. Pavyzdžiui, „Magne B6 Sleep“ preparatas gali užtikrinti reikiamą magnio kiekį organizme.

Kokybiškas nakties miegas ir subalansuota mityba situaciją gali pagerinti iš esmės. Pasak D. Pipiraitės, patiriant stresą vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitamino C, B grupės, folinės rūgšties, kalcio, magnio, geležies, cinko, chromo ir kt. poreikis organizme stipriai išauga, todėl norint išvengti šių medžiagų trūkumo ypač svarbu valgyti sveiką ir įvairų maistą. Neretai streso apimti žmonės piktnaudžiauja daug cukraus, stimuliuojančių medžiagų (kofeino, alkoholio) turinčiais produktais, kurie dar labiau pablogina situaciją, sukeldami nerimo jausmą.

„Labai svarbu kasdien gauti ir kitų organizmui būtinų mineralų bei vitaminų. Tą pasiekti padės visavertė, įvairi mityba, kurioje gausu daržovių, uogų, vaisių, viso grūdo kruopų ir jų produktų, riešutų, sėklų, nerafinuotų aliejų. Saikingas gyvūninės kilmės produktų vartojimas, kuo mažiau cukraus, druskos ir perdirbtų produktų“, – teigė D. Pipiraitė. Visavertė mityba gali padėti suvaldyti stresą ir pagerinti miegą.

Tyrimą bendrovės „Sanofi“ užsakymu atliko Rinkos tyrimų centras. Tyrimo metu apklausti 500 vyresnių nei 18 metų respondentų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.