Draugai feisbuke nuolat demonstruoja laimę? Tai nekoks ženklas

Jei turite nors vieno socialinio tinklo paskyrą, tarp draugų tikrai atsiras bent viena porelė, nuolat besidalinanti atostogų nuotraukoms, rašanti romantiškų žodžių kupinus įrašus, besigirianti antrosios pusės dovanomis.

 Tie, kurie dėl savo santykių jaučiasi neramūs, jiems trūksta pasitikėjimo savo partneriu, savo santykius plačiai demonstruos socialinėje erdvėje.<br> 123rf nuotr.
 Tie, kurie dėl savo santykių jaučiasi neramūs, jiems trūksta pasitikėjimo savo partneriu, savo santykius plačiai demonstruos socialinėje erdvėje.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 10, 2018, 12:59 PM, atnaujinta May 10, 2018, 12:59 PM

Mokslininkai teigia, jog už viso šito slepiasi visai priešingi dalykai. Mūsų socialinių tinklų įpročiai yra tiesiogiai susiję su tuo, ką mokslo atstovai vadina „santykių regimumu“ – siekis santykius paversti viešo įvaizdžio dalimi.

Jei poros santykių regimumo lygis yra itin aukštas – abi pusės itin dažnai dalinasi įvairiais su tuo susijusiais dalykais, pavyzdžiui, nuotraukomis, įrašais, – taip du žmonės bando užmaskuoti judviejų santykius užklupusias problemas.

Mokslininkai pateikė hipotezę, jog tam tikri prieraišumo būdai – emocinis ryšys su kitu žmogumi – tampa santykių regimumo priežastimi.

Pasak tyrimo autorių, žmonės, kurie bando atitolti nuo savo antrosios pusės, demonstruos žemą santykių regimumą, o tie, kurie dėl savo santykių jaučiasi neramūs, jiems trūksta pasitikėjimo savo partneriu, savo santykius plačiai demonstruos socialinėje erdvėje.

Ši hipotezė buvo pagrįsta po to, kai net 108 koledže besimokančios poros 2 savaites pildė specialius dienoraščius.

„Kai žmonės nebuvo užtikrinti savo antrųjų pusių jausmais, jie buvo linkę demonstruoti savo santykius viešai. Šie tyrimai leido atidžiau pažvelgti į santykių vaidmenį ir tai, kaip žmonės pateikia save kitiems“, – rašė mokslininkai.

Jennifer Chappell Marsh, santuokos ir šeimos terapeutė iš Kalifornijos, JAV, teigė, jog šį reiškinį ji pastebi ir individualių konsultacijų metu.

„Prieraišumo vengiantys asmenys linkę atitolti nuo savo partnerių, kai tuo tarpu nerimaujantys žmonės beveik visuomet užsimena apie savo santykių su kitu žmogumi tvirtumą, tai daro ir socialiniuose tinkluose“, – sakė ji.

Terapeutė, paaiškindama šį reiškinį, pasitelkė vieną pavyzdį. Vakarienės metu prieraišumo vengiantis partneris mėgausis romantiška akimirka, elgsis tyliai, bandys išlaikyti intymią nuotaiką, o nerimo kankinamas asmuo visą laiką bus įlindęs į telefoną ir ypatingą vakarą įamžins nuotraukose, kurios vėliau atsidurs socialiniame tinkle.

„Ši atskirtis tampa santykių problemų priežastimi, su kuria nerimaujantys asmenys tvarkosi socialiniuose tinkluose paskelbdami romantišką ir daug „patinka“ sulauksiančią fotografiją. Labai dažnai taip elgiamasi norint kompensuoti dėmesio trūkumą“, – tęsė Jennifer Chappell Marsh.

Po nuotraukomis slepiasi nemaloni tiesa

Partneris, pasimatymo metu nesinaudojantis socialiniais tinklais, ims skųstis ne dėl to, jog jo antroji pusė viskuo dalinasi, o dėl to, jog skiriasi jų prioritetai. Vienam svarbiau pabūti dviese, o kitam – apie viską papasakoti savo draugams, atskleidė terapeutas Zachas Brittle‘as.

„Savo darbo kabinete dažniausiai girdžiu nusiskundimus, jog vienas arba abu partneriai tampa priklausomi nuo savo mobiliųjų įrenginių. Socialiniai tinklai tampa puikia dingstimi atitrūkti nuo santykių ir siekti kitų stimulų. Suprantu, kodėl žmonės tai daro. Sulaukę „patinka“ paspaudimų ar pasidalinus jų įrašais, socialinių tinklų vartotojus užplūsta geros emocijos“, – pasakojo jis.

Kad ir kokios būtų asmens per dažno dalinimosi nuotraukomis ir įrašais socialiniuose tinkluose priežastys, jei jus erzina toks jūsų draugų elgesys, atminkite, jog dažniausiai viešinamos tik pačios geriausios jų gyvenimo akimirkos, o apie ne tokias malonias yra nutylima.

„Kartais per dažnas įrašų dalinimasis viešojoje erdvėje gali būti nuoširdus. Kartu su kitais savo draugais internautai nori pasidalinti savo džiaugsmu ir laime, arba jie nori kažką įrodyti ir atitraukti dėmesį nuo dalykų, juos verčiančių pasijusti nejaukiai“, – atskleidė grupinės porų terapijos studijos įkūrėja Danielle Kepler.

Galiausiai, nei vieni santykiai nėra tokie tobuli, kaip gali atrodyti iš „Instagram“ ar „Facebook“ matomų nuotraukų.

„Nuotraukose yra priimtina šypsotis, net jei prieš 5 minutes su antrąja puse stipriai apsipykote“, – pridūrė Danielle Kepler.

Jei tarp jūsų draugų yra žmonių, dažnai viešinančių pačias romantiškiausias ir įspūdingiausias savo santykių detales, neskubėkite susidaryti išankstinės nuomonės.

„Jei, norėdama sukurti kažkokį vaizdą, pora stengiasi kažką įrodyti, tikriausiai jie nori kažką nuslėpti. Kodėl? Kaip terapeutė, manau, jog to paklausti yra būtina, tačiau nenustebkite nesulaukę jokio atsakymo. Kiekviena pora yra skirtinga, kitokios ir jų istorijos, o socialiniai tinklai atskleidžia tik dalį to, ką jie kartu patiria, net jei tai neretai yra sunkiai įsivaizduojami dalykai“, – sakė ji.

Parengė Edita Maračinskaitė

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.