Ką daryti, jeigu vaikų peštynės trukdo šeimyninei laimei?

Išlikite neutralūs

Niekada neteikite pirmenybės vienam iš vaikų: „Jonas - jaunėlis, jam galima“. Stenkitės meilę, dėmesį, švelnumą dovanoti kiekvienam vaikui po lygiai.<br>123rf
Niekada neteikite pirmenybės vienam iš vaikų: „Jonas - jaunėlis, jam galima“. Stenkitės meilę, dėmesį, švelnumą dovanoti kiekvienam vaikui po lygiai.<br>123rf
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

2012-07-02 11:28, atnaujinta 2018-03-18 13:08

Jei pastebėjote, kad jūsų vaikas skriaudžia broliuką ar sesutę, neskubėkite iškilusios problemos nuslopinti tėvų autoritetu. Jūsų sprendimas: „Mariau, tu nubaustas, stok į kampą“, nepadės vaikams ateityje išvengti panašių vaidų. Palaukite, kol mušeikos atvės, po to visi kartu pamėginkite išsiaiškinti, kas atsitiko. Tėvai privalo išklausyti abi puses: skriaudiką ir skriaudžiamąjį.

Išlikite neutralūs

Stenkitės būti tarpininku, o ne teisėju. Jei sunku nustatyti kas įžiebė konfliktą, nubauskite abu, pavyzdžiui, neleiskite žiūrėti naujo animacinio filmo ar neskaitykite - kaip paprastai - pasakos prieš miegą. Galbūt vaikai supras, jog jiems kur kas naudingiau būti draugiškiems, o ne vaidytis, nes dėl to galima netekti malonių pramogų.

Niekada nelyginkite vaikų

Pamirškite tokius pasakymus, kaip antai „Eglė jau seniai apsirengė, o tu, Rūta vis dar krapštaisi“, „Mariau, brolis, tavo metų būdamas, mokėjo visą abėcėlę atmintinai, o tu nė pusės neįveiki“. Tokie žodžiai tik sustiprina vaikų priešiškumą ir įžiebia naujus konfliktus. Be to, vaikui gali toptelėti mintis, kad mama jo nemyli, nes jis tikrai nevykėlis. Mažylį galima lyginti tik su juo pačiu: „Prisimeni, kaip gražiai vakar rašei, pamėgink ir šiandien padaryti tą patį“.

Nusilpus vaidams, su vaikais kalbėkite atvirai

Paprašykite kiekvieno parašyti ar išvardinti, kokie konkrečiai brolio ar sesers bruožai nepatinka. Po to drauge ieškokite kompromisų.

Nė vieno neišskirkite

Niekada neteikite pirmenybės vienam iš vaikų: „Jonas - jaunėlis, jam galima“. Stenkitės meilę, dėmesį, švelnumą dovanoti kiekvienam vaikui po lygiai.

Būkite teisingi

Jei vyresniajai atžalai leidžiama žiūrėti televizorių iki 11 val. vakaro, o jaunėlis turi eiti gulti apie pusę devynių, - po tokios „neteisybės“ jis pasijus skriaudžiamas. Atminkite: vaikui svarbu, kad viskas būtų „teisingai“, dėlto savo sprendimus pagrįskite.

Mokykite vaikus dalintis

Bet neleiskite imti brolio meškiuko ar automobiliuko šio nepaprašius. Vaikui labai svarbūs jo asmeniniai daiktai. Ir jiems, ir mums suaugusiems nepatinka, kai kažkas juos ima neatsiklausęs. Toks elgesys „pagimdo“ naują skriaudą ir vaidus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.