Vaikų vasaros poilsiui — rekordinė suma

Pasibaigus mokslo metams daugelis vaikų pramogauja, kaip išmano. Tačiau kad vasara nenueitų vėjais ir dar būtų galima ko nors išmokti, specialistai siūlo savo atžalą leisti į vasaros stovyklą.

Vasaros stovyklose vaikai ne tik pramogauja, bet ir išmoksta daug naujo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Vasaros stovyklose vaikai ne tik pramogauja, bet ir išmoksta daug naujo.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Saulė Marcinkevičiūtė

Jun 15, 2016, 8:29 AM, atnaujinta May 21, 2017, 5:33 PM

Dalis stovyklų remiamos valstybės, savivaldybių ir Europos Sąjungos fondų lėšomis.

Ugdo ir lavina

Švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus švietimo skyriaus vedėjas Tomas Pūtys tikina, kad prasidėjus vasarai vaikų smalsumas neišblėsta, todėl jį reikia skatinti. Vasaros stovyklos tam – puiki galimybė.

„Ar tai būtų dienos, ar stacionari stovykla, vaikams jos labai naudingos. Nors ir vasara, vaikas neturi būti užsidaręs namuose ir užsiimti nežinia kuo, o tėvai ne visada turi laiko rūpintis kokybišku jo užimtumu. Šį rūpestį padeda išspręsti vasaros stovyklos. Jų metu ir vaikas turi prasmingos veiklos, ir tėvai ramūs, kad jų atžala neužsiims nereikalingais dalykais“, – sako jis ir stovyklas vadina tam tikra investicija į vaiko ateitį.

„Mokykloje vaikas mokosi formaliais būdais: skaito, skaičiuoja, rašo, o stovyklose labiau skatinama grupinė veikla, komandinis darbas. Vaikai išmoksta prisitaikyti ir mokytis naujoje aplinkoje, susiranda draugų, lavina savo bendravimo gebėjimus, tampa savarankiškesni ir mokosi kitomis formomis nei ugdymo įstaigoje“, – tikina jis.

Įvairovės netrūks

Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse vyksta kelios dešimtys projektų, tarp jų – ir vaikų vasaros stovyklos. Vienos tokių – Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos organizuojamos dieninės etnokultūros stovyklos, kurių metu mokiniai lanko senus kaimus, ieško močiučių skryniose austų staltiesių, šventinių drabužių, varto senas maldaknyges ir pasakų knygas.

Veiklos šią vasarą netrūks ir aktyviai praleisti atostogas norintiems vaikams. Pavyzdžiui, Lietuvos šaulių sąjunga organizuos 10 stovyklų, kurių metu mokinius supažindins su Lietuvos kariuomenės, policijos, pasienio ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veikla, vaikus ves į naktinius žygius, mokys rikiuotės, šaudymo pradmenų. Dienines stovyklas rengs ir Lietuvos aviamodelių sporto federacija. Neformaliojo švietimo asociacija Jaunimo akademija 7 skirtingose savivaldybėse organizuos mobiliąsias gyvenimo įgūdžių stovyklas.

Daugiau stovyklų

Šiemet finansuojamų vasaros stovyklų daugiau nei pernai, o dėl Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo ir didesnio savivaldybių indėlio jos bus prieinamos daugiau vaikų. Šiemet moksleivių vasaros poilsiui skiriama rekordinė suma – per 1 mln. eurų.

„Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijos leidžia finansuoti iki 30 proc. stovyklos kainos, kuri ir vertinant bendrai nėra labai didelė. Norime, kad jos taptų prieinamos daugiau vaikų, kad jie turėtų kokybiškos veiklos. Svarbu, kad tai ne tik vaikų poilsis, bet ir edukacija poilsio metu, tobulėjimas, kai įgyjama naujų žinių ir kompetencijos“, – teigia T.Pūtys.

Vasaros stovykloms finansuoti, be Europos Sąjungos skiriamų beveik 300 tūkst. eurų, beveik dvigubai daugiau nei anksčiau planuoja skirti savivaldybės – 708 tūkst. eurų. Apie 10 proc. remiamų stovyklų dalyvių bus iš valstybės remiamų šeimų. Jiems bus finansuojama 95 proc. kainos. Į stovyklas taip pat kviečiami ir užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai.

Daugiau informacijos apie stovyklas galima rasti Švietimo mainų paramos fondo interneto svetainėse www.smpf.lt bei www.tapk.lt, taip pat savivaldybių interneto svetainėse.

„Atverk duris vasarai“

Prisidėti prie vaikų edukacijos vasarą Švietimo ir mokslo ministerija kviečia ir mokyklas, bibliotekas, muziejus bei kitas įstaigas. „Nesinorėtų, kad jų durys užsivertų birželio 1-ąją. Norisi, kad vaikai savo atostogas leistų prasmingai, todėl šiemet organizuojame iniciatyvą „Atverk duris vasarai“, – sako T.Pūtys.

Ministrė Audronė Pitrėnienė pakvietė prisidėti prie šios akcijos bendrojo ugdymo mokyklas, daugiafunkcius ir dienos centrus, neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, muziejus, bendruomenes ir kitas įstaigas, turinčias galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai.

Suaugusieji kviečiami tapti vaikų vadovais ir organizuoti edukacinius užsiėmimus. Įdomiausių užsiėmimų organizatoriai bus apdovanoti kelione į vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų – Varšuvoje įkurtą Koperniko mokslo centrą.

Norinčios dalyvauti projekte įstaigos iki birželio 23 d. turi užpildyti paraišką Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro interneto svetainėje adresu ww.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves.

Čia skelbiama informacija apie dešimtis nemokamų vasaros užsiėmimų – mokyklose, stadionuose, kultūros centruose, muziejuose ir kitur.

Kuo pasidomėti tėvams?

•Kokia stovyklos edukacinė programa, gyvenimo sąlygos, aplinka, vieta ir trukmė.

•Ar stacionari stovykla turi Visuomenės sveikatos centro leidimą ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą pažymėjimą.

•Ar stovyklos darbuotojai, kurie dirbs su vaikais, turi aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą ir pedagogo kvalifikaciją arba yra išklausę pedagoginių ir psichologinių žinių kursą.

•Ar maitinimas bus organizuojamas ne rečiau kaip keturis kartus per dieną.

Parengta bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.