Sukūrė medžiagą, galinčią sukelti perversmą sporte ir medicinoje – bet neatspėsite, kas tai

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą. Jie patys nesikuklindami teigia, kad ji praverstų daugeliui žmonių, o ir taip aišku, kad tai – svarbus ir gana netikėtas išradimas. Kas tai? Ogi baterija – bet niekaip neatspėsite, kaip ji įkraunama.

 Tai, ką matote nuotraukose, yra labai plona, lanksti ir tampri baterija.<br> Binghamtono universiteto nuotr.
 Tai, ką matote nuotraukose, yra labai plona, lanksti ir tampri baterija.<br> Binghamtono universiteto nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 11, 2017, 2:57 PM, atnaujinta Dec 11, 2017, 3:00 PM

Tai, ką matote nuotraukose, nėra apgaulė – ši baterija yra labai plona, lanksti ir tampri. Elastinga medžiaga nė kiek neprimena mums įprastų baterijų – tačiau ir neturėtų, nes savo principais yra gana unikali. Visų pirma, jai energiją teikia ne elektros tinklas, o bakterijos. Tai – efektyvus, ekologiškas ir labai reikalingas atsinaujinančios energetikos panaudojimo būdas.

Bateriją sukūręs mokslininkas Seokheunas Choi link išradimo po truputį judėjo ne vienerius metus. Anksčiau jis buvo sukūręs lanksčią popieriaus pagrindo bateriją, kuri energiją galėjo sukurti iš žmogaus seilių. Šis išradimas, žinoma, sukurtas tekstilės pagrindu ir netgi gali energiją gaminti iš žmogaus prakaito. Taip, tikriausiai jau atspėjote, kad mokslininkai galvoja, jog iš šios tamprios medžiagos būtų galima pasiūti kojines, tampres, treniruočių įrangą – tačiau realistiškesnis panaudojimas būtų įvairių medicininių simuliatorių ar išmaniųjų apyrankių maitinimas.

S.Choi tiki daiktų interneto idėja. Kadangi tokia plona biologinė baterija negalėtų sukurti pakankamai energijos rimtiems prietaisams įkrauti, realistiškiau būtų ją panaudoti įvairiems sensoriams ar medicininiai įrangai. Tie sensoriai galėtų būti susiję su sportu ar sveikata. Tačiau, S.Choi supranta, kad idėja patiks ne visiems.

Ši biologinė baterija naudotų bakterijas. Joms maitinti tiktų ir žmonių prakaitas, ar – įvairių implantų atveju – kiti žmogaus kūno skysčiai. Problema ta, kad žmonėms bakterijos nepatinka. Ir neturi patikti, tačiau S.Choi turės surasti būtų visiškam saugumui užtikrinti.

Mokslininkas nedrįsta pasakyti, kam pakaktų šių baterijų sukuriamos energijos – trumpai sakoma, kad dėvimai elektronikai. Vis dėlto, tikrasis potencialas nėra aiškus, nes bakterinės baterijos nėra gerai ištirtos. Visgi, tikslai nėra labai – vargu, kad kada nors savo kelnėmis galėsite įkrauti išmaniuosius telefonus ar kitus didesnius įrenginius. Nors, kita vertus, kas gali žinoti? Bet kuriuo atveju, net jei energijos pakaks tik diabetu ar sergantiems ar kitai padedančiai įrangai – ir tai jau bus didelis pasiekimas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.