Telefonus lietuviai džiovina mikrobangų krosnelėse

Sušlapusį telefoną ne vienas lietuvis bandė „išgelbėti“ mikrobangų krosnelėje. Deja, toks veiksmas įrenginį galutinai sugadina, o pirkėjui nuostoliai nekompensuojami.

Dalis naujausių telefonų jau yra atsparūs vandeniui, tad jų savininkai gali nesibaiminti įrenginių sušlapinti.<br>„Samsung“ nuotr.
Dalis naujausių telefonų jau yra atsparūs vandeniui, tad jų savininkai gali nesibaiminti įrenginių sušlapinti.<br>„Samsung“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 26, 2014, 12:04 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 12:52 PM

Daugiau nei dešimtadalis į remonto servisus patenkančių telefonų yra pažeisti drėgmės.

„Mažai kas supranta, kad telefonu nedera kalbėti per lietų, imti jo šlapiomis rankomis, nes taip elgiantis galima pakenkti įrenginiui. Nekart susidūrėme su atveju, kai telefonui sušlapus jį mėginama džiovinti mikrobangų krosnelėje. Tuo metu visi šlapi komponentai tiesiog sudega. Tokį įrenginį atpažįstame iškart – jei jis džiovintas mikrobangose, bus sudegę tam tikri komponentai“, – teigė „Samsung“ serviso centro vadovas Dainius Žilinskas.

Telefonus mėgstama sausinti ir plaukų džiovintuvais. Pasak pašnekovo, tai mažesnė blogybė, tačiau geriausiai sušlapusį įrenginį kuo skubiau išardyti – išimti bateriją – ir tuomet atvežti į autorizuotą serviso centrą.

Specialistas įspėja, kad sušlapusi įkrovimo jungtis kelia pavojų: pradėjus krauti akumuliatorių gali įvykti trumpas sujungimas. Todėl su išmaniaisiais įrenginiais dera elgtis atsakingai.

Telefonui gali pakenkti ir temperatūrų kaita. Jei šaltą žiemą telefoną nešatės rankoje, o paskui einate į šiltą patalpą, to gali pakakti, kad telefone susidarytų kondensatas ir sudrėgtų įrenginio komponentai.

Dalis naujausių telefonų (pvz., „Samsung Galaxy S5“ ar „Sony Xperia“ serijos išmanieji) jau yra atsparūs vandeniui, tad jų savininkai gali nesibaiminti įrenginių sušlapinti.

Serviso centro vadovas turi ir dar vieną patarimą: nesinešiokite telefono vienoje kišenėje su metalinėmis monetomis ar raktais. Daiktams trinantis vienam į kitą susidaro metalo dulkės. Kadangi visi mikrofonai ir ausinės turi magnetus, jie šias dulkes pritraukia ir jūsų balsas pašnekovui tampa prasčiau girdimas arba jūs nebegirdite pašnekovo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.