Vasarą atkuto telefonų vagys

Birželį, prasidėjus atostogų sezonui, Lietuvoje išaugo gyventojų pamestų ir dėl vagysčių prarastų telefonų skaičius. Telekomunikacijų bendrovė „Tele2“ klientų prašymu praėjusį mėnesį blokavo beveik 500 mobiliųjų telefonų – pusantro karto daugiau nei vidutiniškai žiemos mėnesiais.

Žmonėms patariama vasarą telefonų saugumui skirti daugiau dėmesio – saugotis vagių ir bent nelaikyti telefonų atvirose kišenėse.<br>123rf nuotr.
Žmonėms patariama vasarą telefonų saugumui skirti daugiau dėmesio – saugotis vagių ir bent nelaikyti telefonų atvirose kišenėse.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jul 7, 2014, 1:35 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 4:27 AM

Ankstesnių metų patirtis rodo, kad liepą ir rugpjūtį blokuojamų telefonų skaičius, palyginti su žiema, išauga dar labiau – iki pustrečio karto.

„Per atostogas žmonės daugiau keliauja, tad nemažai telefonų pametama gamtoje. O vagys paprastai tyko turistų labiausiai lankomose vietose – paplūdimiuose, prie lankytinų objektų ir masiniuose renginiuose“, – sakė Remigija Mikolaitienė, „Tele2“ kredito procedūrų kontrolierė.

Žmonėms patariama vasarą telefonų saugumui skirti daugiau dėmesio – saugotis vagių ir bent nelaikyti telefonų atvirose kišenėse.

Nuo finansinių nuostolių taip pat saugo telefonų draudimas. Telefono sugadinimo, vagystės, žalos dėl ugnies ar vandens atveju, draudimas padengia jo taisymo išlaidas arba visą vertę, jei telefonas sugadintas nepataisomai ar prarastas.

Žmonėms telefonuose laikant vis daugiau informacijos, reikia saugotis ir nuo jos praradimo. Tam skirtos mobiliojo telefono turinio apsaugos programos, tokios kaip „Kaspersky Internet Security for Android“ su nuotolinės prieigos funkcija.

Pametus mobilųjį telefoną, dėl SIM kortelės blokavimo klientai turėtų kreiptis į artimiausią mobiliojo ryšio bendrovės saloną arba pranešti klientų aptarnavimo telefonu.

Telefonų vagystės atvejais mobiliojo telefono savininkai turėtų informuoti operatorių dėl SIM kortelės užblokavimo ir kreiptis į policiją dėl įvykio registravimo. Nustačius, kad telefonas tikrai yra pavogtas, policija automatiškai užblokuoja telefoną pagal jo IMEI numerį.

Šių metų kovo mėnesį „Tele2“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad telefonų vagystės laikomos vienomis didžiausių baimių dėl telefono sugadinimo. Kaip vieną iš didžiausių pavojų vagystes nurodė penktadalis – 21,3 proc. – respondentų. Labiau žmonės bijo tik telefono sudužimo – 58,3 proc. respondentų nurodė tai kaip didžiausią grėsmę telefonui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.