„Infobalt“ piktina valstybės užmojai brautis į laisvą rinką

Asociacija „Infobalt“ kreipėsi į Prezidentūrą, Seimą, Vyriausybę, Susisiekimo ir Ūkio ministerijas bei Ryšių reguliavimo tarnybą dėl valstybės ketinimų dalyvauti mobiliojo ryšio paslaugų teikimo rinkoje.

„Infobalt“ nuomone, rinkoje, kur trys pešasi, ketvirtas nereikalingas.<br>123rf nuotr.
„Infobalt“ nuomone, rinkoje, kur trys pešasi, ketvirtas nereikalingas.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Aug 20, 2015, 11:16 AM, atnaujinta Oct 19, 2017, 7:55 PM

„Infobalt“ nuomone, valstybės planai steigti ketvirtąjį mobiliojo ryšio operatorių nėra ekonomiškai pagrįsti, todėl ne tik nesukurs pridėtinės vertės vartotojams, bet ir lems ilgalaikius veiklos nuostolius, pastovų išorinio finansavimo poreikį ir žalą konkurencingoje rinkoje veikiančiam privačiam verslui. Dėl šių priežasčių minėti veiksmai galiausiai užguls visų Lietuvos mokesčių mokėtojų pečius.

„Pastaruoju metu iš viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos matome, kad valstybė ketina aktyviai veikti judriojo telefono ryšio rinkoje, o valstybės valdoma įmonė Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) ketina tapti ketvirtuoju mobiliojo ryšio operatoriumi“, – teigiama „Infobalt“ rašte.

Jame pabrėžiama, kad šiuo metu konkurencija elektroninių ryšių rinkoje yra itin didelė, o joje veikiantys dalyviai gali visapusiškai užtikrinti reikiamą infrastruktūros plėtrą ir kokybiškų paslaugų teikimą. Todėl valstybės intervencija, asociacijos nuomone, nereikalinga.

Iš viešų Telecentro pasisakymų taip pat matyti, kad nepasiteisinusi „WiMax“ technologija bus keičiama LTE technologija. 2009 m. kovo mėnesį Telecentras skelbė, kad į „WiMax“ technologinio pagrindo mobiliojo interneto tinklo plėtrą ketinama investuoti apie 100 mln. litų (apie 29 mln. eurų).

Rinkos dalyvių vertinimu, sėkmingai migracijai iš „WiMax“ į LTE technologija pagrįstą mobiliojo interneto paslaugų teikimą reikalinga apie 100 mln. eurų investicija. Tačiau Telecentras 2014 m. uždirbo kiek daugiau nei 80 tūkst. eurų pelno, o 2013 m. patyrė apie 1,9 mln. eurų nuostolį. Šie duomenys rodo, kad perėjimas nuo „WiMax“ prie LTE technologijos turėtų būti finansuojamas iš skolintų lėšų, įkeičiant valstybės turtą ar gaunant valstybės garantiją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.