Naujas „Bitės“ žaisliukas konkurentus privers varvinti seilę

Technologijos privalumais galės naudotis visi „Bitės“ klientai, turintys 4G įrenginius.<br>123rf nuotr.
Technologijos privalumais galės naudotis visi „Bitės“ klientai, turintys 4G įrenginius.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-05-24 12:30, atnaujinta 2017-05-24 11:05

Telekomunikacijų bendrovė „Bitė Lietuva“ artėja prie 5G ryšio, viena pirmųjų pasaulyje įdiegdama pernai pristatytą „Ericsson LTE Lean Carrier“ technologiją, kuri padidina parsiunčiamų duomenų greitį iki 50 proc. šiandien vartotojų naudojamuose 4G įrenginiuose.

„Bitė“ kartu su „Ericsson“ pradėjo projektą, kurio metu bendrovės tinkle bus išbandoma „Lean Carrier“ technologija. Jos esmė – kiek galima labiau sumažinti bet kokios informacijos, nesusijusios su tiesioginiu vartotojo turiniu, srautus.

Įdiegus „Lean Carrier“ atsisiuntimo greitis vartotojams padidėja net iki 50 proc., o ryšio nutrūkimų atvejų sumažėja iki 20 procentų.

Mobilusis internetas tapo kritiškai svarbus tiek gyventojams, tiek verslui kiekvieną dieną, bet kuriuo momentu. Vis daugiau sprendimų ir turinio reikalauja ypač didelio duomenų perdavimo greičio, tinklo stabilumo ir kokybės. „Bitė“, susitelkdama į mobilųjį internetą ir su juo susijusius sprendimus, žengia pirmuosius žingsnius 5G ryšio link – siekiame būti gerai pasiruošę ateinančios kartos internetui. Svarbu ir tai, kad ruošdamiesi ateičiai, jau šiandien galime reikšmingai padidinti duomenų parsisiuntimo greitį mūsų tinkle bei pagerinti ryšio kokybę“, – sakė Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

Tik mažas žingsnelis?

„Omnitel“ atstovai konkurentų tinkle diegiamą inovaciją vadina tik dar vienu šiuo metu visų operatorių naudojamos LTE technologijos optimizavimo būdų.

„Omnitel“ 4G tinkle vien per pastaruosius keletą metų yra įdiegusi daugiau kaip 10 įvairių LTE tinklo optimizavimo sprendimų. Minėtas „Ericsson“ sprendimo analogiškas funkcionalumas yra ir „Omnitel“ naudojamoje „Huawei“ įrangoje.

Šis sprendimas paremtas paprastu principu – signalas nesiunčiamas nuolat, o įjungiamas kai jo reikia. Teoriškai tokiu būdu sumažinamas perteklinių LTE radijo trikdžių skleidimas ir galia, kai kuriais atvejais tai gali padidinti duomenų perdavimo greitį. Tačiau tai nedaro esminės įtakos vartotojo patirčiai, ypač kai kalbama apie ryšio kokybę ir padengiamumą“, – teigė „Teo“ ir „Omnitel“ tinklo vadovas Mindaugas Varnauskas.

Veiks su esamais įrenginiais

Žmonėms daug valandų per dieną praleidžiant internete, kai jungiamasi per mobiliojo ryšio operatorių tinklus, pastarųjų saugumas, patikimumas bei sparta tampa pačiais svarbiausiais rodikliais. Vartotojai, nepriklausomai nuo buvimo vietos ir laiko, žiūri vis daugiau aukštos kokybės video turinio internete, patys juo dalinasi ir bendrauja per įvairias pokalbių programėles, tokias kaip „Skype“, „Viber“ ar „Whatsapp“.

Socialinių tinklų ir naujienų portalų turinys iš tekstų su nuotraukomis virsta kokybišku video turiniu. Taip pat prognozuojama, kad iki šiol buvę daugiau teorinių galimybių studijų objektais artimiausiu metu praktiškai išpopuliarės įvairūs išmaniųjų namų sprendimai, o kasdien buityje naudosimės įvairiais jutikliais ir kitais įrenginiais, kurie informaciją perduoda ir gauna internetu.

Pabaigus testavimo etapą, naujoji technologija „Bitės“ tinkle bus įdiegta iki trečiojo šių metų ketvirčio pabaigos. Visi „Bitės“ klientai, turintys 4G įrenginius, šios technologijos privalumais galės naudotis be jokių papildomų atnaujinimų ar išlaidų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.