Įspėja pirkėjus: kas penktas mobilusis – suklastotas

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad vienas iš penkių mobiliųjų telefonų pasaulyje yra suklastotas. Be to, net ketvirtadalis žaidimo konsolių verčia abejoti savo originalumu.

Sudėtingi ir brangūs produktai, tokie kaip išmanieji telefonai, sukčiams yra patraukliausias taikinys.<br>123rf nuotr.
Sudėtingi ir brangūs produktai, tokie kaip išmanieji telefonai, sukčiams yra patraukliausias taikinys.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Topcom.lt

Mar 31, 2017, 3:28 PM, atnaujinta Apr 6, 2017, 7:45 PM

Dokumente rašoma, kad apie 2,5 proc. visame pasaulyje parduodamos produkcijos yra padirbta. Dėl aukštos kainos techniškai sudėtingi produktai – nešiojamieji kompiuteriai, išmanieji telefonai ir su jais susiję reikmenys – sukčiams yra patraukliausias taikinys.

Padirbti prietaisai gali būti pavojingi žmonių sveikatai ar net gyvybei. Pavyzdžiui, suklastoti telefonai gali turėti pavojingų medžiagų – švino ir kadmio. Nepatikimi prietaisų įkrovikliai sukelti gaisrą arba elektros šoką.

Akumuliatoriai, įkrovikliai, atminties kortelės, kortelės su magnetine juostele, kaupikliai ir muzikos grotuvai taip pat vis dažniau tampa klastojimo aukomis. Sukčiai netgi sugeba surinkti nešiojamuosius kompiuterius!

Beveik 43 proc. padirbtų prietaisų pažeidžia JAV bendrovių intelektinės nuosavybės teises, 25 proc. – suomių, 12 proc. – japonų. Pasak pranešimo autorių, pagrindinis klastočių gamintojas yra Kinija.

Parengė Topcom.lt.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.