Po skandalo „Facebook“ suteikė galimybę užsidirbti

„Facebook“ kasmet moka milijonus dolerių mokslininkams ir klaidų medžiotojams, siekdama ištaisyti savo produktų ir infrastruktūros saugumo spragas, tačiau po „Cambridge Analytica“ skandalo bendrovė antradienį pradėjo „Bounty“ programą, skirtą apdovanoti vartotojus už pranešimus apie piktnaudžiavimą duomenimis.

 „Facebook“ kasmet moka milijonus dolerių mokslininkams ir klaidų medžiotojams, siekdama ištaisyti savo produktų ir infrastruktūros saugumo spragas, tačiau po „Cambridge Analytica“ skandalo bendrovė antradienį pradėjo „Bounty“ programą, skirtą apdovanoti vartotojus už pranešimus apie piktnaudžiavimą duomenimis.<br> 123RF iliustr.
 „Facebook“ kasmet moka milijonus dolerių mokslininkams ir klaidų medžiotojams, siekdama ištaisyti savo produktų ir infrastruktūros saugumo spragas, tačiau po „Cambridge Analytica“ skandalo bendrovė antradienį pradėjo „Bounty“ programą, skirtą apdovanoti vartotojus už pranešimus apie piktnaudžiavimą duomenimis.<br> 123RF iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 13, 2018, 7:25 AM

Šis žingsnis susijusijęs su „Cambridge Analytica“ skandalu, kai politinė konsultacinė įmonė netinkamai panaudojo duomenis apie potencialiai 87 milijonus jos vartotojų.

„Facebook“ pasiūlė vartotojams padėti jai rasti programų kūrėjus piktnaudžiaujančius duomenimis. Panaši į jau esamą klaidų taisymo programą, programa „Bounty” programa apdovanos pinigais visus, kurie praneš apie galiojančius duomenų rinkimo įvykius, kurie pažeidžia „Facebook“ atnaujintą duomenų politiką.

„Ši programa papildo mūsų egzistuojančią klaidų suradimo atlygio programą, nes ji seka duomenis, net jei pagrindinė priežastis nėra spraga „Facebook“ kodo saugume”, – aiškina bendrovė. – „Piktavaliai gali piktybiškai rinkti ir piktnaudžiauti „Facebook“ vartotojų duomenimis, net jei nėra saugumo spragų. Ši programa skirta apsaugoti nuo tokio piktnaudžiavimo.“

Kiekvieno pranešimo svarbai ar duomenų panaudojimo mastui nustatyta pinigų suma, kurią „Facebook“ išmokės. „Didelės svarbos pranešimai apie klaidas“ gali padėti vartotojams laimėti iki 40 000 JAV dolerių – ir nors bendrovė pažymi, kad didžiausias išmokėjimas nėra didesnis, labai didelių atradimų atvejais galite gauti ir daugiau nei 40 000 JAV dolerių.

Taigi, jei susiduriate su bet kokia programa, pažeidžiančia „Facebook“ paslaugų teikimo sąlygas renkant ir dalydamiesi naudotojų duomenimis su trečiąja šalimi – galite pranešti „Facebook“- žinoma, su įrodymais.

„Bounty” programa yra pirmoji tokio pobūdžio priemonė, kurioje daugiausia dėmesio skiriama programų kūrėjų piktnaudžiavimui savo naudotojų duomenimis. Kad galėtumėte dalyvauti programoje, jūsų ataskaitoje turi būti įtrauktas atvejis su ne mažiau kaip 10 000 „Facebook“ vartotojų, o taip pat turi būti paaiškinta ne tik tai, kaip buvo renkami duomenys, bet ir kaip jais buvo piktnaudžiaujama – o socialinė žiniasklaida anksčiau neturėjo žinoti apie tą konkrečią problemą.

Daugiau informacijos galite rasti „Facebook“ „Bounty duomenų piktnaudžiavimo programoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.