Blogiausias pistoletas pasaulyje – bet kodėl tada jį taip mėgo tankistai ir desantininkai?

Istorijoje buvo daug nepasisekusių pistoletų, tačiau dažniausiai jų buvo atsisakyta gana anksti. Tuo tarpu šio gamybos apimtys pasiekė maždaug 71 tūkstantį, nors defektai buvo akivaizdūs ir mirtini.

 Išradėjas norėjo sukurti mažą, bet patikimą pistoletą, tačiau 1935 metais pradėtas gaminti „Nambu Type 94“ išpildė tik vieną iš šių sąlygų.<br> gunsinternational.com nuotr.
 Išradėjas norėjo sukurti mažą, bet patikimą pistoletą, tačiau 1935 metais pradėtas gaminti „Nambu Type 94“ išpildė tik vieną iš šių sąlygų.<br> gunsinternational.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2019-05-29 12:55

Kojiro Nambu „Nambu Type 94“ pistoletą sukūrė tada, kai išėjęs iš kariuomenės įkūrė savo ginklų gamybos įmonę. Jis norėjo sukurti mažą, bet patikimą pistoletą, tačiau 1935 metais pradėtas gaminti „Nambu Type 94“ išpildė tik vieną iš šių sąlygų. Tai buvo mažas ginklas, dėl ko jį mėgo tankų įgulos ir desantininkai – tačiau patikimu jo niekas nelaikė.

Visų pirma, šio 8 mm pistoleto dėtuvėje tilpo tik 6 šoviniai. Taip buvo dėl to, kad „Nambu Type 94“ turėjo smulkią rankeną, specialiai pritaikytą mažesnių vyrų rankoms. Negana to, tą dėtuvę buvo sunku įgrūsti į ginklą, nes reikėjo įveikti spynos mechanizmo pasipriešinimą. Tačiau tada dėtuvė galėjo pati iššokti laukan – jei ginklas buvo paguldytas ant kairio šono ar ant kokio nors kieto paviršiaus. Yra žinoma, kad dėtuvė iškrisdavo ir jei šaulys per daug energingai įstatydavo pistoletą į laikiklį.

„Nambu Type 94“ turėjo daug smulkių detalių, kurios ginklą ardant dažnai sulūždavo. Taikikliai irgi buvo prasti – bet tai mažai kam rūpėjo, nes pats pistoletas nebuvo taiklus. Gamybos kokybė, beje, prastėjo su kiekvienais „Type 94“ gamybos metais. Ginklą buvo vis sunkiau išardyti ir surinkti, jis vis prasčiau šaudė, o taikikliai buvo vis labiau beverčiai. O štai pavojingumo lygį šie pistoletai išlaikė.

Mechanizmas, kuris perduodavo nuleistuko judesį spynai, buvo išorinis. Nedidelė plokštelė kairėje pistoleto pusėje buvo pakankamai lanksti, o ją paspaudus, pistoletas iššaudavo. Pasakojama, kad Antrojo pasaulinio karo pabaigoje japonų karininkai apsimesdavo, kad pasiduoda ir nešdavo savo „Type 94“ vos keliais pirštais, o tada jį suspausdavo ir paleisdavo šūvį. Kartais į save, o kartais į naują belaisvį priimančius amerikiečių karius.

„Nambu Type 94“ taip pat mėgo iššauti ir numestas ant žemės, kiek rečiau – perduodamas iš rankų į rankas. Tiesa, japonų karininkai teigė, kad visų šių problemų galima išvengti, jei pistoletas naudojamas atsargiai ir rūpestingai – tačiau tokių žodžių karas nemėgsta.

Taigi, šiais laikais „Nambu Type 94“ yra laikomu vienu blogiausių pistoletų istorijoje. Tikrai yra buvę ir prastesnių – tačiau jie niekada nepasiekdavo tokių gamybos apimčių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.