JAV sankcijos „Huawei“ turi šalutinį efektą: pavojaus varpais skambina technologijų milžinai

JAV vyriausybės sankcijos Kinijos bendrovėms sudaro daugybę keblumų ne tik tiems, prieš kuriuos jos nutaikytos. Kaip žinia, Kinijos milžinė „Huawei“ išgyvena ne pačius geriausius laikus, o komplikuotos galimybės dirbti su šia kompanija kelia nerimą ir kitoms įmonėms.

 JAV vyriausybės sankcijos Kinijos bendrovėms sudaro daugybę keblumų ne tik tiems, prieš kuriuos jos nutaikytos.<br> Reuters / Scanpix nuotr.
 JAV vyriausybės sankcijos Kinijos bendrovėms sudaro daugybę keblumų ne tik tiems, prieš kuriuos jos nutaikytos.<br> Reuters / Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 5, 2020, 2:53 PM

Japonijos kompanija „Sony“ kinams tiekia kamerų jutiklius, ir būtent „Huawei“ yra vienas didžiausių japonų klientų. Būtent dėl šios priežasties buvo nuspręsta kreiptis į JAV vyriausybę tam, jog būtų suteiktas išskirtinis leidimas ir toliau dirbti su „Huawei“. Pranešama, kad „Sony“ į JAV kreipėsi kartu su „Kioxia“. Pastaroji kompanija yra viena didžiausių atminties lustų gamintojų.

Kol „Huawei“ bando spręsti problemas, kurios susijusios su naujų produktų gamyba, daugelis anksčiau su jais dirbusių tiekėjų priversti spręsti, kaip užkamšyti atsiradusias finansines spragas – ar kur panaudoti jau pagamintą produkciją, kurios nebegalima parduoti vienam didžiausių savo klientų. „Sony“ praneša, jog jų pajamos sumažės maždaug 1 mlrd. JAV dolerių, o „Kioxia“ perspėja apie kitokius apribojimų padarinius.

Kaip teigia „Kioxia“ atstovai, Kinijos milžinei „Huawei“ pritaikytos sankcijos lems tai, jog rinkoje atsiras atminties lustų perteklius, o tai automatiškai privers gamintojus mažinti ir jų kainas. Ir japonai tikrai nėra vieninteliai, kurie skambina pavojaus varpais dėl JAV atliekamų veiksmų. Į JAV jau anksčiau kreipėsi ir Pietų Korėjos kompanijos – tokios kaip „Samsung Electronics“ ar „SK Hynix“ – ir kurios tikisi, kad joms bus uždegta žalia šviesa pratęsti bendradarbiavimą su „Huawei“.

Nors situacija ir atrodo labai miglota, tačiau vertėtų prisiminti tai, jog JAV vyriausybė dar visai neseniai pritaikė išimtį „Intel“ kompanijai. Ši įmonė gavo leidimą ir toliau tiekti savo sukurtus procesorius „Huawei“. Kaip bebūtų, tai nereiškia, kad analogiškai bus pasielgta su „Sony“ ar „Samsung“ pateiktais prašymais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.