„Apple“ naujienos: „iPhone“ nuo šiol padės nesiblaškyti ir analizuos vartotojų eiseną

Pirmadienį vykusioje kasmetinėje WWDC konferencijoje, suburiančioje viso pasaulio „Apple“ inžinierius ir programinės įrangos kūrėjus, JAV technologijų milžinė pademonstravo smarkiai patobulintas visų savo įrenginių operacines sistemas. Jas telefonuose, kompiuteriuose ir kituose įrenginiuose vartotojai galės išbandyti jau šį rudenį. Apie svarbiausias „Apple“ renginio naujienas pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

 Kasmetinėje WWDC konferencijoje, suburiančioje viso pasaulio „Apple“ inžinierius ir programinės įrangos kūrėjus, JAV technologijų milžinė pademonstravo smarkiai patobulintas visų savo įrenginių operacines sistemas.<br> Reuters / Scanpix nuotr.
 Kasmetinėje WWDC konferencijoje, suburiančioje viso pasaulio „Apple“ inžinierius ir programinės įrangos kūrėjus, JAV technologijų milžinė pademonstravo smarkiai patobulintas visų savo įrenginių operacines sistemas.<br> Reuters / Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2021-06-08 10:02

„Pernai „WWDC“ konferencijoje „Apple“ paskelbė apie istorinį žingsnį – ketinimą „Mac“ kompiuteriuose atsisakyti „Intel“ procesoriaus ir diegti savo sukurtus lustus. Šįmet technologijų milžinė atsiribojo nuo įrenginių naujienų ir anonsavo tik naujas operacinių sistemų versijas. Jos ypač palengvins nuotolinį darbą bei bendravimą, leis dar atidžiau stebėti savo sveikatą ar visada su savimi turėti asmens dokumentus telefone. Tokių pokyčių teikiamą naudą pajus didžioji dalis „Apple“ vartotojų“, – sako Martynas Vrubliauskas.

Saugos nuo blaškymosi

Pristatymą „Apple“ pradėjo nuo to, kas vartotojams svarbiausia besitęsiančios pandemijos kontekste – funkcijų efektyvesnei nuotolinei komunikacijai. „FaceTime“ vaizdo skambučiai nuo šiol leidžia pašnekovams jus geriau girdėti, nes siūlo du mikrofono režimus – triukšmo slopinimo bei plataus garso spektro. Taip pat su pašnekovais galima dalintis ekranu, o „SharePlay“ siūlo su draugais tuo pačiu metu žiūrėti filmą, žaisti žaidimą ar klausytis dainos. Pagaliau „FaceTime“ pokalbio nuoroda galima pasidalinti ir tada kalbėtis su „Android“ ar „Windows“ įrenginius turinčiais vartotojais.

„Apple“ atkreipė dėmesį ir į susikaupimo problemą dirbant nuotoliniu būdu, ilsintis. „iOS 15“ pasiūlys „Focus“ funkciją, kuri apsaugos nuo blaškančių pranešimų. Telefonui automatiškai ar vartotojui rankiniu būdu nustačius darbo aplinką, bus rodomi tik el. laiškai ir pranešimai iš darbui reikalingų programėlių, o laisvalaikio metu priešingai – matysite tik draugų žinutes, o ne darbinį turinį. Nauja pranešimų juosta grupuos pranešimus pagal svarbą ir taip apsaugos nuo blaškymosi“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

Naujoji „iOS 15“ išmokys „iPhone“ nuotraukose atpažinti tekstą, telefonų numerius ir akimirksniu juos panaudoti ar nukopijuoti. Taip pat „Wallet“ programėlėje nuo šiol bus galima saugoti ne tik mokėjimo korteles ar lėktuvo bilietus, bet ir nuskenuotus asmens dokumentus bei skaitmeninius namų, viešbučio ar automobilio raktus, veiksiančius tiesiog pridėjus „iPhone“ prie tam tikros spynos ar rankenos vietos.

Antras kompiuterio ekranas

„Apple“ ne vienerius metus siekia, kad „iPad“ planšetėmis naudotis būtų taip pat patogu kaip ir nešiojamuoju kompiuteriu, o naujoji „iPadOS 15“ operacinė sistema dar labiau padeda priartėti prie šio tikslo. Nuo šiol piktogramos leidžia dar paprasčiau ekrane paleisti dvi programėles vienu metu, o „lentynos“ funkcija padeda patogiau migruoti tarp skirtingų programėlių langų. „QuickNote“ suteiks galimybę ranka rašytas pastabas prisegti prie internetinių puslapių, programėlių ir kitų „iPadOS“ vietų ir taip padės joms nepasimesti.

„Tuo metu kompiuteriams skirtoje „macOS Monterey“ operacinėje sistemoje akcentuojamas susijungimas su kitais „Apple“ įrenginiais. „Universal Control“ funkcija leidžia kompiuterio pele ir klaviatūra valdyti „iPad“. Įvairius dokumentus ar kitus duomenis iš „Mac“ į „iPad“ ar atvirkščiai galima tiesiog nutempti pele, o tai išlaisvina nuo painaus failų siuntimo proceso. Labai patogu ir tai, kad „AirPlay to Mac“ funkcionalumas nuo šiol leidžia nuotraukas ar filmus iš „iPhone“ ar „iPad“ transliuoti dideliame „Mac“ ekrane“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ekspertas taip pat pastebi, kad į naująsias „macOS“ ir „iPadOS“ operacines sistemas perkeltos ir didžiausios „iOS 15“ naujovės – „Focus“ aplinkos, patobulintas „FaceTime“ ir „SharePlay“. „macOS“ debiutuos ir naujo dizaino „Safari“ naršyklė, leidžianti grupuoti skirtukus ir juos sinchronizuoti su „iPad“ ir „iPhone“.

Analizuos eiseną

Sveikatos sekimas išliko kompanijos prioritetu, o tai įrodo ir smarkiai išsiplėtusios „Health“ programėlės galimybės.

„Viena didžiausių naujovių – „iPhone“ esantys jutikliai bus panaudoti eisenos analizei ir griuvimo rizikos vertinimui. Suprastėjus vartotojo pusiausvyrai ir koordinacijai, sistema jį apie tai įspės ir pasiūlys įvairių sporto pratimų. „iPhone“ ar „Apple Watch“ įrenginių surinktų judėjimo ir įvairių sveikatos rodiklių statistika vartotojai galės pasidalinti su kitais – tai ypač naudinga norintiems stebėti vyresnių tėvų ar giminaičių sveikatą“, – tvirtina M. Vrubliauskas.

Didžiausios „Apple“ išmaniesiems laikrodžiams skirtos operacinės sistemos „watchOS 8“ naujovės taip pat susijusios su sveikata. „Breathe“ kvėpavimo treniruočių programėlė papildyta „Mindfulness“ plėtiniu – jis teiks paprastus patarimus kaip atsipalaiduoti. Taip pat atsiranda miego analizė – skaičiuojami kvėpavimo dažniai, o sportinės veiklos sekimas papildytas „Tai Či“ ir „Pilates“ režimais. Pasak eksperto, iš kitų „watchOS 8“ operacinės sistemos patobulinimų, ryškiausi yra portretinių nuotraukų ciferblatai, patogesnis žinučių rašymas.

JAV bendrovė atnaujino ir „Apple TV“ įrenginį – kai prie televizoriaus susirinks tėvai, seneliai ir vaikai ar draugų būrys, „Apple TV“ pagal kiekvieno vartotojo žiūrėjimo įpročius parinks visus tenkinantį turinį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.