„Comic Con Baltics“ metu – šventė Lietuvos žaidimų kūrėjams ir gerbėjams

Jau šį savaitgalį prasidės renginys „Comic Con Baltics“, kurio metu Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) kvies žaidimų kūrėjus, entuziastus ir gerbėjus į specialią „GameON“ renginių programą. Renginio dalyvių lauks įspūdinga dviejų dienų konferencija bei specialus stendas, kuriame bus galima pažaisti daugiau nei dešimt Lietuvoje sukurtų žaidimų.

Šių metų renginio devizas „Čia susitinka herojai“, tad LŽKA siekė, kad konferencijos temų bei pranešėjų įvairovė leistų kiekvienam atvykusiam sutikti bent vieną savo herojų.<br> Gameon nuotr.
Šių metų renginio devizas „Čia susitinka herojai“, tad LŽKA siekė, kad konferencijos temų bei pranešėjų įvairovė leistų kiekvienam atvykusiam sutikti bent vieną savo herojų.<br> Gameon nuotr.
 Lietuvoje sukurtas žaidimas „Time Loader“.<br> Gameon iliustr.
 Lietuvoje sukurtas žaidimas „Time Loader“.<br> Gameon iliustr.
„Antipaint“ – dinamiška šaudyklė, kurioje kas kartą įveikę lygį sukuriate ir unikalų meno kūrinį.<br> Gameon iliustr.
„Antipaint“ – dinamiška šaudyklė, kurioje kas kartą įveikę lygį sukuriate ir unikalų meno kūrinį.<br> Gameon iliustr.
 Renginyje bus galima pažaisti ir ką tik pasirodžiusį „Tag of Joy“ darbą „Crowns and Pawns“<br> Gameon iliustr.
 Renginyje bus galima pažaisti ir ką tik pasirodžiusį „Tag of Joy“ darbą „Crowns and Pawns“<br> Gameon iliustr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

May 19, 2022, 9:46 AM

Pirmasis, popandeminis „Comic Con Baltics 2022 „ konventas vyks Gegužės 20–22 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Jis organizuojamas kartu su žaidimų kūrybos ir kultūros renginiu „GameON“, kurio programos dalį kuruoja LŽKA. Žaidimų kūrėjams kartu su partneriais studija „Nordcurrent“ organizuojama dviejų dienų konferencija bei mokymai, kuriuos šalies kūrėjams praves Vakarų ekspertai. Žaidimų gerbėjai ir entuziastai taip pat galės sutikti savo pamėgtų žaidimų kūrėjus, išgirsti įdomių pranešimų apie žaidimų industriją bei jos iššūkius ar aplankyti „Unity“ stendą ir išmėginti per dešimtį Lietuvoje sukurtų žaidimų.

„Po pertraukos grįžęs „Comic Con Baltics“ neišvengiamai taps didžiausiu ir svarbiausiu modernios kultūros įvykių regione, tad mes nepaprastai džiaugiamės galėdami būti jo dalimi“, – sako vienas „GameON“ programos kuratorių Ričardas Jaščemskas. „Renginio metu organizuojame konferenciją savo bendruomenei, bet į ją kviečiame visus žaidimų entuziastus! Formuodami konferencijos programą atsižvelgėme į renginio masiškumą ir pasistengėme įtraukti pranešimų, kurie bus aktualūs ir įdomūs plačiai auditorijai, taip pat atsivežame kūrėjų, dirbusių su ypač įžymiais žaidimais, tokiais kaip „Battlefield“, „Persona“ ar „This War of Mine“. Galiausiai, bus pranešimų ir tiems, kurie dar tik svajoja patekti į žaidimų kūrimo industriją“, – sako jis.

Žaidimų konferencija ne tik kūrėjams

Šių metų renginio devizas „Čia susitinka herojai“, tad LŽKA siekė, kad konferencijos temų bei pranešėjų įvairovė leistų kiekvienam atvykusiam sutikti bent vieną savo herojų. Su populiariomis žaidimų („Battlefield“, „Persona“) serijomis dirbęs Fawzi Mesmar savo pranešime tyrinės idėjas, originalumą ir kūrybinį procesą.

Patyrusi žurnalistė bei BAFTA apdovanojimą pelniusios studijos „The Chinese Room“ rinkodaros vadovė Marijam Didžgalvytė kalbės apie rimtuosius žaidimus bei jų svarbą supriešinimo epochoje. Savo kalboje ji mėgins atskleisti empatijos ir solidarumo svarbą žaidimuose.

Lietuva taip pat ima garsėti kaip solo kūrėjų kraštas (kai visą žaidimą sukuria vienas žmogus), tad renginio programoje bus ir tokį kūrybinį braižą pasirinkęs svečias iš JAV Max Mraz. Jis jau sukūrė du žaidimus, naujausią „Ocean’s Heart“ į pasaulinę prekybą išleido lietuviškas leidėjas „Nordcurrent“.

Vertinant šių dienų geopolitinius įvykius, žaidimų industrija taip pat tapo aktyvia Ukrainos žmonių rėmėja. Daugybė žaidimų kūrėjų nedelsiant nutraukė veiklą Rusijoje, aukojo bei organizavo labdaringas iniciatyvas. Ypač aktyvūs buvo ir lenkai „11 bit studios“, pasaulyje išgarsėję kaip rimtų žaidimų apie karą kūrėjai. Šioje studijoje sukurtas žaidimas „This War of Mine“ tyrinėja civilių, įstrigusių apgultame mieste, gyvenimo realijas. Žaidimas pelnė aibę kritikų apdovanojimų, reguliariai renka labdarą nuo įvairiausių konfliktų nukentėjusiems žmonėms bei yra įtrauktas į moksleiviams rekomenduojamos literatūros sąrašą Lenkijoje. Apie tai kaip žaidime buvo sukurta dramatiškų ir sunkių pasirinkimų sistema, „GameON“ klausytojams pasakos „11 bit“ programuotojas Aleksanderis Kauchas.

Ateikite pažaisti!

Šiemet renginio lankytojai bus kviečiami užsukti ir į nacionalinę žaidimų zoną. Jungtiniame LŽKA ir „Unity“ stende bus galima išmėginti daugiau nei dešimtį Lietuvoje sukurtų žaidimų – nuo visiškai naujų ar dar net neišleistų darbų, iki pasirodžiusių seniau ir jau spėjusių pelnyti pasaulinį pripažinimą bei tų, kurie yra ypatingi savo žaismu, idėjomis ar menine stilistika.

Šiame stende bus galima pažaisti ir ką tik pasirodžiusį „Tag of Joy“ darbą „Crowns and Pawns“. Siaubo gerbėjų lauks minimalistinio stiliaus virtuozas Dmitrijus Babičius bei jo naujas eksperimentas su visų pamilta „gyvatėle“ – tik šį kartą toji gyvatėlė bus su siaubo elementais ir polinkiu į filosofiją. Stende glausis ir benamių peštynių simuliatorius „Garbage“, taip pat „LT Game Awards“ laureatai „Time Loader“, „Inmost“ ir „Human Fall Flat“, o taip pat ir „Antipaint“ – dinamiška šaudyklė, kurioje kas kartą įveikę lygį sukuriate ir unikalų meno kūrinį.

Visas parodos žaidimų, pranešėjų bei pranešimų temų sąrašas publikuojamas portale Gameon.lt

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.