„Telia“ VMI pervedė 2,1 mln. eurų įmoką už 5G dažnius

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) sumokėjo privalomą 30 proc. (2,1 mln. eurų) pradinę įmoką už 5G dažnių aukcione įsigytą vertingiausią 3,5 GHz radijo dažnių bloką. Likusi suma nuo pasiūlytos 7 mln. eurų kainos pagal aukciono nuostatus turės būti sumokėta lygiomis dalimis per 20 metų.

„Telia“ Valstybinei mokesčių inspekcijai sumokėjo privalomą 30 proc. pradinę įmoką už 5G dažnių aukcione įsigytą radijo dažnių bloką.<br> V.Skaraičio nuotr.
„Telia“ Valstybinei mokesčių inspekcijai sumokėjo privalomą 30 proc. pradinę įmoką už 5G dažnių aukcione įsigytą radijo dažnių bloką.<br> V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-08-23 10:29

Rugpjūčio pradžioje surengtame pirmajame Lietuvoje komercinių 5G dažnių aukcione įmonė laimėjo švariausią 3,5 GHz radijo dažnių juostą už ją pasiūliusi 7 milijonus eurų. Tai yra daugiau kaip dvigubai, negu už savo blokus mokėjo kiti mobiliojo ryšio operatoriai. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) vykdytame aukcione 3,5 GHz arba 3400–3700 MHz radijo dažnių juostoje buvo siūlomi trys 100 MHz pločio radijo dažnių blokai, kiekvieno jų pradinė kaina siekė 3 mln. eurų.

„Iki visuotinės 5G plėtros Lietuvos teritorijoje pradžios jau lieka tik formalumai – po atsiskaitymo už 3,5 GHz dažnius dabar tik laukiame, kada bus suteiktos licencijos ir bus registruotos visos mūsų įrengtos 5G bazinės stotys. Žinome, kad atsakingos Lietuvos tarnybos daro viską, kad procedūros būtų atliktos pačiu artimiausiu metu“, – sako bendrovės radijo prieigos tinklo vadovas Ramūnas Mikalauskas.

3,5 GHz dažnių juostoje veikiantis 5G ryšys žmonėms suteiks didžiausią, iki 2 gigabitų per sekundę (2 Gb/s), siekiančią spartą. Telekomunikacijų bendrovė jau šiandien visoje Lietuvoje yra pastačiusi per 100 tokią interneto spartą palaikančių 5G stočių, jos bus įjungtos iš karto po tarnybų leidimo.

Tuo metu dėl plačiausią 5G padengimą šalies teritorijai garantuojančio penktosios kartos ryšio 700 MHz dažnių aukcionas dar tebevyksta. Šių 5G dažnių spektro suteikiama sparta bus panaši kaip 4G ryšio, tačiau jis bus daug talpesnis ir su gerokai mažesniu vėlinimu. Po šio aukciono pabaigos, įmonė bus pasirengusi 5G ryšį teikti per daugiau kaip 1000 bazinių stočių, kurios jau yra įrengtos.

Šių aukcionų laimėjimas mobiliojo ryšio operatorius įpareigoja aktyviems veiksmams, užtikrinantiems 5G ryšio plėtrą ir pasiekiamumą. Vieni jų – teikti elektroninių ryšių paslaugas, aprėpiant ne mažiau kaip 98 proc. Lietuvos Respublikos teritorijos, taip pat ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo leidimo išdavimo dienos pradėti teikti komercines 5G ryšio paslaugas bent viename iš šalies didmiesčių, o nuo 2023 m. gruodžio 31 d. pradėti teikti 5G ryšio paslaugas visuose penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Nuo 2018 metų 5G technologiją pirmoji Lietuvoje testuojanti bendrovė nuo šių metų sausio 5G paslaugas teikia jau turimoje 2100 MHz dažnių ruožo atkarpoje. Vilniuje su komerciniais dažniais dabar veikia 20 bazinių stočių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.