Kaune įvyks viena seniausių tvarumo konferencijų Lietuvoje

Lapkričio 10–11 dienomis KTU Aplinkos inžinerijos institutas kartu su „The Baltic University Programme“ (BUP) ir VšĮ „Mes darom“ kviečia į ketvirtąją tarptautinę konferenciją „Tvarus vartojimas ir gamyba: Kaip to pasiekti“.

KTU Aplinkos inžinerijos institutas.
KTU Aplinkos inžinerijos institutas.
KTU rektorius Prof. Dr. Eugenijus Valatka.
KTU rektorius Prof. Dr. Eugenijus Valatka.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Nov 3, 2022, 10:05 AM, atnaujinta Nov 3, 2022, 11:34 AM

Konferencijos metu vietos ir tarptautiniai mokslininkai, politikai ir verslininkai pristatys geruosius pavyzdžius bei sieks išnagrinėti iššūkius, kylančius pertvarkant Europą pagal žaliąjį kursą.

„Pasaulis keičiasi taip greitai, kad darosi vis svarbiau gebėti prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių. Kompleksinėms problemoms reikia skirtingų įgūdžių. Džiaugiuosi, kad diskusija vyks universitete ir į ją įtraukiami skirtingų sričių atstovai. Mums reikia visos Europos patirties, inovacinių gebėjimų ir kūrybiškumo, kad galėtume dirbti kartu siekiant tvarių tikslų“, – sako KTU rektorius Prof. Dr. Eugenijus Valatka.

Reaguodami ne tik į klimato, bet ir į energetinę ir geopolitines krizes Europoje, KTU su partneriais parengė dviejų dienų aktyvią programą tvarumo tema. Konferencijos tikslas – atskleisti modernios visuomenės iššūkius globaliame kontekste, tirti geruosius atvejus ir kurti tarpsektorinius ryšius, kurie turėtų poveikį aplinkai ir darniam vystymuisi.

Gausiame būryje tarptautinių ir vietinių skaitovų bus galima išgirsti ir KTU rektoriaus Eugenijaus Valatkos, Aplinkos ministro Simono Gentvilo, finansų viceministrės Vaidos Česnauskaitės, „Releven“ vyriausiojo tvarumo direktoriaus Guido Wolfo, „Kurk Lietuvai“ vadovės Monikos Merkytės ir kitų žinomų pranešėjų kalbas.

Lietuvos patirtis rodo, kad geriausius rezultatus galima pasiekti tuomet, kai dėl tvarumo susivienija visos suinteresuotos pusės: maži ir dideli verslai, mokslo atstovai bei pati valstybė ir politikai. Vienu metu susidūrus su keliais dideliais iššūkiais, visos suinteresuotos pusės neapsaugotos nuo klaidų, kurių galima išvengti tikslingai komunikuojant tarpusavyje.

Tvarumas yra ne tik ekologija, žalioji energija, atliekų tvarkymas, bet ir sveika ekosistema, kurioje ugdomi sveiki gyventojai, specialistai, gebantys valdyti krizes ir siekti bendrų tikslų. Todėl KTU siūlo pasitelkti aukščiausias technologijas, dirbtinį intelektą, mokslinius ir žmogiškuosius resursus.

Ši konferencija yra didžiausia tokio tipo platforma Lietuvoje, gerai žinoma regione ir visoje Europoje, todėl organizatoriai kviečia verslą, norintį prisidėti prie sklandaus žaliojo kurso įvedimo.

Ketvirtoji pramonės revoliucija yra neišvengiama išlikimo sąlyga, todėl net maža organizacija, siekdama išlikti konkurencinga, privalo reaguoti jau dabar.

Dažnai tvarumo tikslų įgyvendinimui trukdo tarpusavio komunikacijos problemos, kylančios net ministerijų lygmenyje, ir tam yra bent kelios priežastys.

Visų pirma, dauguma darnaus vystymo iššūkių Lietuvai yra gana nauji, todėl trūkstama ekspertinės patirties. Politizuojant einamuosius klausimus dažnai sunku priimti sprendimus. Be to, besikeičiančioms valdžioms sunku išlaikyti sprendimų tęstinumą.

KTU mokslininkai ir partneriai siūlo pasitelkti akademinę bendruomenę, kuri natūraliai geba lyderiauti inovacijų ir tvaraus vystymosi klausimais. Universitetas suburia įvairių kompetencijų specialistus, kurie dirba su efektyviausiomis metodologijomis, išlaiko sveiką konkurenciją ir ugdo ateities specialistus.

Daugiau informacijos ir registracija į konferenciją: scpconference.ktu.edu.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.