Tyrimas atskleidė visuomenės vaizdavimo įpročius fotografijose

Barselonoje vykusioje prestižinėje telekomunikacijų parodoje „MWC 2023“ technologijų bendrovė „Huawei“ pristatė mobiliosios fotografijos tyrimą. Ataskaitoje „XMAGE Trend Report“ buvo apžvelgta beveik 4 mln. išmaniaisiais telefonais darytų nuotraukų, atsiųstų iš 170-ies skirtingų valstybių. Tyrimas atskleidė naujausias fotografavimo tendencijas ir jose atsispindinčius visuomenės pokyčius.

Tyrimas atskleidė naujausias fotografavimo tendencijas ir jose atsispindinčius visuomenės pokyčius.<br> 123rf nuotr.
Tyrimas atskleidė naujausias fotografavimo tendencijas ir jose atsispindinčius visuomenės pokyčius.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-03-07 14:14

„Mūsų turimais duomenimis, kasmet pasaulyje padaroma virš 1,4 trilijono nuotraukų, iš kurių daugiau nei 89 proc. užfiksuojama išmaniaisiais telefonais. Išmaniųjų telefonų technologijos keičia ne tik fotografavimo pobūdį, bet ir padeda žmonėms geriau apibendrinti juos supantį pasaulį. Šią tendenciją atspindi ir nuo 2017-ųjų metų „Huawei“ organizuojamas nuotraukų konkursas „Next Image“, kurio pagrindu atlikome savo tyrimą. Pristatytoje ataskaitoje apibendriname įvairias fotografavimo tendencijas: nuotraukų gamtoje, mieste ir namuose bruožus bei skirtingus žmonių fotografavimo įpročius“, – teigia „Huawei Consumer BG“ strateginės rinkodaros viceprezidentas Li Changzhu.

„XMAGE Trend Report“ tyrėjų grupės vadovė sociologė Nicole Fernandes pastebi, kad, pavyzdžiui, šiuolaikinės moterys nuotraukose renkasi pabrėžti naujus socialinius akcentus, lyginant su rezultatais prieš kelis dešimtmečius.

„Apibendrindami ataskaitą pastebėjome, jog šiuolaikinės moterys yra labiau linkusios pabrėžti savo įvaizdį – jų apranga kruopščiai apgalvota, o portretinėse nuotraukose mėgstama naudoti įvairius filtrus. Svarbu, jog šiuolaikinė moteris siekia atskleisti ir stiprų savo charakterį – ji atrodo tvirtai, pasitikinti savimi“, – sako N.Fernandes.

Sociologė pastebi, kad vyrai fotografijose šiandien dažniau yra linkę pabrėžti savo šeimos padėtį.

„Mūsų analizuotose nuotraukose vyrai dažniausiai užfiksuojami atliekant kasdienes veiklas, pomėgius ar tiesiog laiką leidžiantys šeimos aplinkoje. Be to, vis daugiau vyrų nuotraukose yra linkę atskleisti savo tėviškas puses. Fotografijos atspindi ir visuomenės tendencijas: šeima bei kokybiškas laiko praleidimas su ja yra svarbus šiuolaikiniam vyrui“, – pažymi N.Fernandes

Vidutinio amžiaus (40–60 metų) žmonės yra linkę fotografuotis rečiausiai. Tiesa, šioje amžiaus kategorijoje kur kas dažniau užfiksuojami vyrai, o ne moterys. Beveik kas trečioje vidutinio amžiaus sulaukusių žmonių atsiųstoje nuotraukoje figūruoja vyras ir tik 10,7 proc. nuotraukų užfiksuotos tokio pat amžiaus moterys.

Pristatymo apibendrinimo metu specialistai akcentavo, jog išmanieji telefonai daro ryškią įtaką žmonių bendravimui ir socializacijai. Net ir būdami kartu, žmonės žiūri vienas kito telefone darytas nuotraukas ir vaizdo įrašus. Pavyzdžiui, savo paskutinio susitikimo metu darytus vaizdus, arba dalijasi įspūdžiais rodant savarankiškai užfiksuotas akimirkas.

Atliekant tyrimą „Huawei“ bendradarbiavo su „FactStory“ vaizdo analitikų komanda, kuri nagrinėjo pateiktas nuotraukas ir vaizdo įrašus, ypatingą dėmesį skiriant sociologiniams ir psichologiniams vaizdų aspektams bei emocijoms, kurias sukelia nuotraukos. Analitikams padėjo mašininio mokymosi programinės įrangos bendrovė „Mobius Labs“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.