Korvetė „Ciklonas“ jau įtraukta į Juodosios jūros laivyno sudėtį, dar 2023 m. gruodžio 2 d. ji buvo pastebėta laikinai okupuoto Sevastopolio vandenyse. Tai rodo, kad laivas yra parengtas operatyvinei veiklai ir gali būti nedelsiant dislokuotas.
2023 m. lapkričio 4 d. per Ukrainos raketų ataką korvetė „Askold“ patyrė didelę žalą ir iš esmės tapo netinkama naudoti. Gruodžio 3 d. ji buvo remontuojama Zalivo laivų statybos gamykloje Kerčėje. Žalos mastas kol kas neaiškus, tačiau pažeistas vietas dengiantis brezentas leidžia manyti, kad reikės atlikti reikšmingus remonto darbus, todėl laivo grąžinimas į eksploataciją gali būti atidėtas ilgesniam laikui.
Korvetė „Amur“ baigta statyti ir praėjo visus būtinus bandymus. Laivas dar nėra oficialiai įtrauktas į Juodosios jūros laivyno sudėtį, tačiau jo buvimas Novorosijske 2023 m. gruodžio 5 d. leidžia manyti, kad jis greitai bus pradėtas oficialiai naudoti.
Situacija, susijusi su korvete „Tucha“, yra itin įdomi. Kitaip nei kitos trys korvetės „Karakurt“, pagamintos Zalivo gamykloje Kerčėje, „Tucha“ buvo statoma Zelenodolsko (Rusija) laivų statykloje, esančioje ant Volgos upės kranto. Ši detalė ir korvetės pasirodymas Novorosijske šalia laivo „Amur“ 2023 m. gruodžio 5 d. tvirtai rodo, kad ji yra galimas sunaikinto laivo „Askold“ pakaitalas. „Tucha“ pradėta statyti 2019 m., o nuleista į vandenį Zelenodolske 2023 m. liepą. Laivo atplaukimas į Novorosijską reiškia, kad jis netrukus bus pradėtas eksploatuoti ir galimai užpildys „Askold“ paliktą spragą Juodosios jūros laivyne.
„Tucha“ pasižymi šiomis charakteristikomis:
- svoris: 870 tonų,
- ilgis: 67 metrai,
- plotis: 11 metrų,
- įgula: 39 žmonės,
- ginkluotė: 76 mm kalibro ginklas, 8 raketų „Kalibr/Onyx“ paleidimo įrenginiai, priešlėktuvinės gynybos sistema „Pantsir“, dronas „Orlan-10“.
Parengta pagal „Defense Express“.