Nepaisant visko, tai įvyko, ir „ArmyInform“ straipsnyje galima sužinoti, kokiomis rusų tanko silpnosiomis vietomis pasinaudojo ukrainiečių įgula.
Žiniasklaida paprašė tankų karybos eksperto Mykolo Salamachos pakomentuoti vaizdo įrašą. Jis nurodė, kad „T-90“ iš tiesų turi daug silpnų vietų.
Pirmiausia, „T-90M“ tanko vado ir kulkosvaidininko taikiklių bei stebėjimo priemonių matymo laukas yra per siauras artimai kovai: 4° priartinus 12 kartų, o priartinus 4 kartus – 12°. Kitaip tariant, 500 metrų atstumu apie 100–150° matymo lauko yra aklojoje zonoje. Kova su „M2 Bradley“ vyko maždaug 150–200 metrų atstumu.
Dar vienas niuansas – apsaugos virš pabūklo „PNM-T“ taikiklio (1) ir panoraminio taikiklio yra per didelės, todėl iš 150 metrų atstumo jau tampa puikiu taikiniu.
Be to, svarbų vaidmenį atliko ir užtaisymas, kuris „T-90M Proryv“ užtrunka mažiausiai 8 sekundes – o „M2 Bradley“ automatinis pabūklas „M242 Bushmaster“ gali šaudyti praktiškai be pertraukos.
Be to, „T-90M“ turi ir kitų silpnų vietų, kuriomis priešininkas gali pasinaudoti artimo kontakto metu.
Visų pirma vado bokštelį (2) saugo tik 30 mm storio šarvas, ratų apsauga (3) yra tik 25 mm storio, už bokštelio esanti sviedinių laikymo zona (4) padengta 20 mm šarvu, o 40 mm galinė šarvo plokštė (5) gali atlaikyti granatsvaidžio šūvį – bet ne „Bradley“ ar kokio kito šarvuočio šūvį.
Dar viena detalė, neišryškinta nuotraukose – pabūklo „mova“ (blokas, kuris jungia pabūklo vamzdį su bokšteliu) yra tik 30 mm storio. Jis yra šalia kulkosvaidžio skyriaus priekinėje bokštelio dalyje. Šaulio taikiklis (pas be apsaugų) įrengtas „kišenėje“ (6, 7), kurią gaubia nuo 20 iki 70 mm storio šarvas – jį iš 300–400 metrų atstumo gali perverti 25 mm šarvamušiai šoviniai.
Parengta pagal „Defense Express“.