Lietuvos kaimynystėje pastebėtas legendinis žvalgybinis lėktuvas

Lenkijos oro erdvėje pastebėtas skrendantis strateginės žvalgybos lėktuvas „Dragon Lady“. Šį reikšmingą įvykį užfiksavo aviacijos fotografai, įskaitant Karolį Prokopiuką, kuris 2024 m. kovo 10 d. užfiksavo išskirtinį orlaivio vaizdą. Lėktuvas „U-2“, lengvai atpažįstamas iš pailgos nosies formos ir unikalios konfigūracijos sparnų, kuriuose įrengti du žvalgybinės įrangos blokai, skrido nežinoma kryptimi virš Lenkijos.

 Lenkijos oro erdvėje pastebėtas skrendantis strateginės žvalgybos lėktuvas „U-2 Dragon Lady“ (asociatyvinė nuotr.)<br> Wikimedia commons
 Lenkijos oro erdvėje pastebėtas skrendantis strateginės žvalgybos lėktuvas „U-2 Dragon Lady“ (asociatyvinė nuotr.)<br> Wikimedia commons
 „U-2“ lengvai atpažįstamas iš pailgos nosies formos ir unikalios konfigūracijos sparnų su dviem žvalgybos įrangos blokais.<br> K. Prokopiuko nuotr.
 „U-2“ lengvai atpažįstamas iš pailgos nosies formos ir unikalios konfigūracijos sparnų su dviem žvalgybos įrangos blokais.<br> K. Prokopiuko nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

2024-03-18 08:29, atnaujinta 2024-03-18 10:39

Apie tikslų šio skrydžio pobūdį ir ketinimus kol kas galima tik spėlioti, tačiau remiantis stebėtojų pranešimais, tai ne pirmas kartas, kai regione užfiksuojamas „U-2“ pasirodymas. Lėktuvo galimybė vykdyti iki 12 valandų trunkančius skrydžius leidžia orlaiviui pakilti iš bet kurios NATO europinėje dalyje esančios oro bazės – todėl klausimas, ar orlaivis yra dislokuotas Lenkijoje, lieka atviras.

„U-2 Dragon Lady“ išsiskiria kaip didelio aukščio strateginės žvalgybos lėktuvas, kuris nors ir yra vienas seniausių JAV karinių oro pajėgų tarnyboje, vis dar nuolat modernizuojamas. Jame įrengti trys skyriai žvalgybinei įrangai – du sparnuose ir vienas nosyje – jame yra daugiaspektrinė kamera, radiolokacinė stebėjimo sistema ir elektroninės žvalgybos įranga.

Iki 21 000 metrų aukštį galintis pasiekti „U-2“ gali vykdyti taikinių ir dominančių teritorijų žvalgybą naudodamas daugiakanalę optinę stotį ir radarą, išlikdamas nepasiekiamas priešo priešlėktuvinės gynybos sistemoms.

2020 m. vasarį „Lockheed Martin“ baigė naujos daugiaspektrinės kameros „SYERS-2C“, kuri dabar montuojama žvalgybiniuose orlaiviuose „U-2S“, bandymus. Ši atviros architektūros principu paremta kamera gali perduoti duomenis penktosios kartos naikintuvams „F-35 Lightning II“ ir „F-22 Raptor“. Tais pačiais metais JAV karinės oro pajėgos lėktuve „U-2 Dragon Lady“ išbandė ir integruotą dirbtinio intelekto sistemą „ARTUµ“, leidžiančią algoritmu valdyti radiolokacinę stotį ir aptikti sąlygines priešo raketų paleidimo šachtas, rašo „Army Recognition“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.