Pasaulyje gydytojų genetikų yra maždaug tiek, kiek astronautų

Lietuvoje minint DNR dieną, gydytojai kviečia atkreipti dėmesį į genetikos mokslo svarbą ir pasiekimus. Lygiai prieš vienuolika metų mokslininkai užbaigė Žmogaus genomo projektą ir leido daugiau sužinoti apie gyvybės esmę, jos ištakas ir susirgimus. Taip pat pastebima, kad genetiniai tyrimai tampa vis prieinamesni gyventojams.

Daugiau nuotraukų (1)

Simonas Bendžius, LRT radijas, LRT.lt

Apr 25, 2014, 10:16 AM, atnaujinta Feb 14, 2018, 12:05 PM

DNR – tai molekulė, kurioje užkoduota informacija nuo gyvybės užsimezgimo iki suaugusio individo. Mokslininkai jau 70 metų mėgina tą informaciją nuskaityti. DNR kodas padeda sužinoti ligų priežastis ir paveldimumą; ypač tokie tyrimai vertingi diagnozuojant retas ligas – tokių per dešimtis metų atrasta tūkstančiai, tad žmonės gali greičiau sužinoti, kodėl jie serga, ir tikėtis veiksmingesnio gydymo.

Apskaičiuota, kad pasaulyje gydytojų genetikų yra maždaug tiek pat, kiek astronautų. Lietuvoje šių gydytojų tėra 20.

Pasak genetikės Birutės Tumienės, jeigu Žmogaus genomo projekto svarbą prilygintume skrydžiui į Mėnulį, tai reikštų, kad per dešimtmetį šio skrydžio kaina sumažėjo milijoną kartų, o trukmė – apie 500 kartų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.