Lietuvis profesorius – įtakingiausių pasaulio mokslininkų sąraše

Į kompanijos „Thomson Reuters“ sudarytą daugiausiai cituojamų mokslininkų reitingą pateko ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos technologijos ir vadybos katedros profesorius Edmundas Kazimieras Zavadskas. Į prestižinių mokslininkų sąrašą Lietuvos aukštosios mokyklos atstovo pavardė įtraukta pirmą kartą.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 11, 2014, 12:02 PM, atnaujinta Feb 12, 2018, 11:39 PM

Pasaulio įtakingiausių mokslininkų sąraše – daugiau nei 3 tūkst. pavardžių, kurios suskirstytos pagal 21 mokslininkų veiklos sritį: inžineriją, kosmoso technologijas, mikrobiologiją, ekonomiką ir verslą, kompiuterių mokslus, biologiją ir kitas. VGTU profesorius pateko į pasaulinį inžinerijos reitingą: jo pavardė įrašyta tarp 187 pasaulinės reikšmės inžinerijos mokslininkų.

„Mūsų mokslo pasiekimai ir jų rezultatų sklaida garsina ne tik VGTU, bet ir Lietuvą“, – tikino E.K.Zavadskas.

Pagrindiniai profesoriaus moksliniai interesai – statybos technologija, organizavimas ir valdymas, sprendimų paramos ir ekspertinės sistemos, daugiakriteriniai sprendimų priėmimo metodai.

Mokslininko straipsniai publikuoti aukščiausius poveikio ir įtakos rodiklius turinčiuose pasaulio mokslo žurnaluose: „Omega: the international journal of management science“, „Computer-aided civil and infrastructure engineering“, „European Journal of Operational Research“, „Expert systems with applications“, „Energy and buildings“ ir kt.

„Thomson Reuters“ duomenų bazėse kai kurie mokslininko straipsniai laikomi „karštaisiais“. O labiausiai cituojamais paskelbti: „Alternatyvų prioritetų nustatymo daugiakriteriniuose uždaviniuose tikslumas“ (matematikos sritis), „Gyvenamųjų namų efektyvus sienų parinkimas taikant rodiklius apibrėžtus intervaluose“ (inžinerija), „Konceptualus statybos ir nekilnojamojo turto derybų modelis“ (vadyba).

Vertino pagal svarbą

Šiemet „Thomson Reuters“ pakeitė daugiausiai cituojamų mokslininkų reitingo sudarymo metodologiją. Atskirų sričių mokslininkų reitingas priklauso nuo visos mokslininkų populiacijos konkrečioje srityje – įtraukti tik 1 proc. dažniausiai cituojamų.

Dėmesį įtakingiausio mokslininkų sąrašo sudarytojai sutelkė į straipsnius, publikuotus 2002–2012 m. ir įtrauktus į „Thomson Reuters“ duomenų bazes. Be to, remtasi ne visu citatų skaičiumi, o jų įtakos, poveikio rodikliais: nauja metodika leido įvertinti skirtingų laikmečių žurnalų žymumą, svarbą, įtaką.

„Thomson Reuters“ pateiktas dažniausiai cituojamų mokslininkų sąrašas yra svarus kriterijus, sudarant prestižiniais laikomus Šanchajaus Jiao Tong geriausių universitetų reitingus. Į juos įtraukiamas ir dirbančių ar pabaigusių universitetą Nobelio laureatų skaičius, kiti reikšmingi rodikliai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.