Kodėl laikrodžių rodyklės sukasi į dešinę?

Pažiūrėkite į analoginį laikrodį: kodėl jo rodyklės sukasi būtent taip, o ne į priešingą pusę? Kas ir kodėl taip nusprendė?

Atsiradus pirmiesiems mechaniniams laikrodžiams, jų veikimo principas buvo nusikopijuotas nuo saulės laikrodžių.<br>123rf nuotr.
Atsiradus pirmiesiems mechaniniams laikrodžiams, jų veikimo principas buvo nusikopijuotas nuo saulės laikrodžių.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 3, 2016, 6:44 PM, atnaujinta Jun 9, 2017, 8:55 AM

Atsakymas labai paprastas: pirmųjų laikrodžių kūrėjai jo veikimą nukopijavo nuo didesnio laiko skaičiavimui skirto įrenginio – saulės laikrodžio.

Saulės laikrodis rodo laiką mesdamas stulpo šešėlį, kuris šiauriniame pusrutulyje sukasi (žiūrint į kompasą) iš šiaurės į rytus, pietus ir vakarus. Atsiradus pirmiesiems mechaniniams laikrodžiams, jų veikimo principas buvo nusikopijuotas nuo saulės laikrodžių.

Ar tai reiškia, kad, jei būtų išrasti pietiniame pusrutulyje, laikrodžiai eitų atvirkščiai? Ko gero, taip – pietiniame pusrutulyje saulė dangumi keliauja priešinga kryptimi, todėl ir saulės laikrodžiai rodo „atvirkščiai“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.