Fukušimoje radiacija ir toliau tokia stipri, kad lydosi robotai

Nors nuo avarijos Fukušimos branduolinėje jėgainėje (Japonija) praėjo jau 5 metai, panašu, kad žymesnio pagerėjimo ten taip ir nėra. Mat reaktoriaus nuolaužų rinkimo robotai dėl didžiulės radiacijos ir toliau masiškai lūžta ir lieka reaktoriuje amžiams.

Japonams protestuojant ir po penkerių metų prie Fukušimos eidami žurnalistai dėvi apsauginius kostiumus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Japonams protestuojant ir po penkerių metų prie Fukušimos eidami žurnalistai dėvi apsauginius kostiumus.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Tai atrodė tikrai tragiškai. 2011 m. japonų pareigūnas matuoja iš radiacija užkrėstos zonos evakuotų vaikų radioaktyvumą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Tai atrodė tikrai tragiškai. 2011 m. japonų pareigūnas matuoja iš radiacija užkrėstos zonos evakuotų vaikų radioaktyvumą.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

technologijos.lt

Mar 15, 2016, 10:40 AM, atnaujinta Jun 1, 2017, 4:52 PM

Naujienų agentūra „Reuters“ praneša, kad iš Fukušimos branduolinės jėgainės reaktoriaus taip ir negrįžo penki vėliausiai ten išleisti valymo darbų robotai. Kodėl jie negrįžo? Radiacijos lygis toks aukštas, kad neatlaiko ir tiesiog išsilydo robotų mikroschemos.

Tokijo elektros kompanijos (Tokyo Electric Power Company – Tepco) ardymo grupės vadovas Naohiro Masuda papasakojo apie problemas, su kuriomis bendrovė nuolat susiduria Fukušimoje. Bėda ne tik beviltiškai gendantys robotai, bet ir tai, kad rasti jiems pamainą – labai keblu. Mat sprogusioje atominėje jėgainėje darbuotis gali tik specialios konstrukcijos robotai, kurie gaminami mažiausiai dvejus metus. Deja, ir jie prieš radiaciją bejėgiai.

Nepaisant neatsparumo radiacijai, robotai per tuos penkerius metus vis dėlto sugebėjo pašalinti keletą branduolinio kuro strypų. Tačiau likusieji skleidžia tokią milžinišką radiaciją, kad Tepco robotizuotos sistemos genda. Tiesa, tikimasi, kad jau 2017 m. Fukušimos radiacijos pragarą šturmuos naujos kartos robotai, kuriuos kuria koncernas „Toshiba“ (vaizdo medžiaga).

Tepco nelieka nieko kito, tik tęsti gana beviltiškai besiklostančius avarijos likvidavimo darbus, siųsti į pražūtį vis naujus robotus ir tikėtis, kad ateityje kuris nors robotas galų gale sugebės neutralizuoti paskutinę branduolinę kasetę. Antrajame vaizdo įraše matome, kaip Fukušimos jėgainės blokas iš vidaus atrodė prieš metus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.