Jaunas lietuvis apdovanotas už idėją kaip auginti kaulus ir audinius

Asociacija „INFOBALT“ kartu su pirmaujančiomis sektoriaus įmonėmis jau septintą kartą įteikė vardines stipendijas talentingiausiems jauniesiems mokslininkams. 5500 eurų stipendijų fondas šiemet skirtas 5 pagrindinėms ir 5 paskatinamosioms stipendijoms.

Komisija geriausiai įvertino Evaldo Balčiūno mokslinį darbą „Bioaktyvaus karkaso audinių inžinerijai kūrimas“ ir skyrė jam 2000 eurų stipendiją.<br>Adomo Mickevičiaus nuotr.
Komisija geriausiai įvertino Evaldo Balčiūno mokslinį darbą „Bioaktyvaus karkaso audinių inžinerijai kūrimas“ ir skyrė jam 2000 eurų stipendiją.<br>Adomo Mickevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 22, 2017, 2:14 PM, atnaujinta Apr 9, 2017, 1:56 PM

Jaunųjų mokslininkų konferencijos, organizuojamos kartu su Lietuvos mokslų akademija, laureatai savo tiriamaisiais darbais atkreipė dėmesį į gyvybės mokslų ir medicinos sritis. Komisijai buvo pristatyti aktualūs ir perspektyvūs šių sričių tyrimai – nuo vėžio diagnostikos iki dirbtinių audinių transplantacijai. Specialiai sudaryta „INFOBALT“ stipendijų komisija geriausiai įvertino Evaldo Balčiūno mokslinį darbą „Bioaktyvaus karkaso audinių inžinerijai kūrimas“ ir skyrė jam 2000 eurų stipendiją.

„Mano atlikto tyrimo apie audinių inžineriją tikslas – laboratorinėmis sąlygomis užauginti dirbtinius audinius, kuriuos būtų galima transplantuoti pacientams. Bendradarbiaudami su odontologais ir širdies chirurgais siekiame sukonstruoti dirbtines kraujagysles, perikardą bei kaulinio audinio segmentus. Kuriamas technologijas planuoju pritaikyti rinkai, mat pasaulyje labai sparčiai plėtojama audinių inžinerijos ir kamieninių ląstelių terapijos sritis, kuri per ateinantį dešimtmetį turėtų sukelti revoliuciją medicinoje“, – ateities planais dalijasi Evaldas Balčiūnas, šiuo metu Vilniaus universitete studijuojantis biochemijos doktorantūroje. Šiemet buvo skirtos ir 500-750 eurų vardinės stipendijos. Šių stipendijų laureatais tapo Marius Dagys, Karolis Ratautas, Rima Kriauzienė Ir Linas Minkevičius. Stipendijų komisija, vertindama pateiktus projektus, atsižvelgė į jų ryšį su informacinėmis technologijomis, praktinio taikymo galimybes bei mokslo pasiekimų išskirtinumą.

„Šiemet jaunųjų talentų pristatyti tiriamieji darbai išsiskyrė sudėtingumu, aktualumu ir perspektyviu pritaikymu. Moksliniai tyrimai vykdyti ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu, dalyvaujant ir verslo partneriams. Keliems iš pristatytų tyrimų doktorantai jau spėjo parengti pažangius prototipus, ir rengiasi įgyvendinti bandomąją gamybą. Visuose tyrimuose buvo naudotos pažangiausios informacinės technologijos, įgalinusios fiksuoti tyrimų duomenis, modeliuoti įvairius scenarijus, vizualizuoti ir spausdinti 3D technologija, taigi be jų tokie tyrimai būtų praktiškai neįmanomi“, – sumaniu technologijų taikymu džiaugiasi „INFOBALT“ Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis.

Kasmetinių vardinių „INFOBALT“ stipendijų paskirtis – skatinti aktualius mokslinius tyrimus IRT srityje, intensyvų IRT taikymą atliekant tyrimus kitose dalykinėse srityse bei plėsti bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslo ir verslo bendrovių. Stipendijomis taip pat siekiama nuosekliai remti jaunuosius talentus, stiprinti Lietuvos mokslą bei ugdyti jaunųjų mokslininkų gebėjimą tyrimus pritaikyti tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkoms.

„INFOBALT“ Inovacijų komiteto vadovas Tauras Pėstininkas pabrėžia, kad Lietuvos mokslininkams verta mokytis kurti naudą, kuri yra pamatuojama ir tvari. „Šios stipendijos yra privati iniciatyva. Todėl skatiname mokslininkus kitaip, nei tą daro valstybinės institucijos ar struktūriniai fondai. Raginame mokslininkus ieškoti naudos gerinant pasaulį, skatiname jų verslumą. Tikime, kad mokslininkų verslumas suteiks tvarumo jų siekiams ir taps pagrindu netikėtiems atradimams“, – teigia T. Pėstininkas.

Per visą stipendijų skyrimo laikotarpį jauniesiems talentams jau išmokėta per 30 tūkst. eurų. Ši parama mokslininkams padėjo tęsti tyrimus, stažuotes užsienyje ir savo žiniomis prisidėti prie visuomenei aktualių problemų sprendimo.

„INFOBALT“ stipendijas jauniesiems mokslininkams teikia nuo 2011 metų ir yra parėmę virš 40 gabiausių jaunųjų mokslininkų, tarp jų ir 2016 m. pretendavusio į Nobelio premiją V. Šikšnio grupės, sukūrusios genų „karpymo“ technologiją, ir pasaulyje pripažinto A. Ragausko intrakranijinio smegenų slėgio matuoklio kūrimo grupės narius. Šiemet stipendijų fondą finansavo generalinis rėmėjas uždarojo tipo investicinė bendrovė „INVL Technology“ ir UAB „Ruptela“.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: I. Šimonytė pateikė ministrų kandidatūras