Mokslininkų tyrimo apie narkotikus išvados nustebino net juos pačius

Mokslininkai iki šiol nebuvo tikri, kurie iš laisvalaikio narkotikų yra saugiausi, todėl jie atliko tyrimą. Rezultatas nustebino net juos pačius.

Geriausia narkotikų nevartoti visai – šalia pasekmių sveikatai yra ir socialinės pasekmės.<br> 123rf nuotr.
Geriausia narkotikų nevartoti visai – šalia pasekmių sveikatai yra ir socialinės pasekmės.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2017-05-27 11:24, atnaujinta 2017-05-27 15:34

Įprasta manyti, kad marihuana ir kiti kanapių produktai yra saugūs narkotikai. Tikriausiai, daugelis įsivaizdavo, kad būtent jie ir yra saugiausi. Ir nors šiame tyrime kanapės užėmė gana aukštą vietą, jos nusileido haliucinogeniniams grybams.

Mokslininkai narkotikus, po kurių vartojimo daug žmonių prireikia medikų pagalbos, vertino kaip nesaugius. Jie taip pat kreipė dėmesį į ilgalaikes pasekmes. Jie apklausė net 120 tūkstančių žmonių 50 šalių ir nustatė, kad haliucinogeniniai grybai yra saugesni už kitas alternatyvas, net sparčiai populiarėjančius sintetinius kanabinoidus ar natūralios kanapės produktus.

Haliucinogeninius grybus vartojo 12 tūkstančių tyrime dalyvavusių žmonių. Tik 0,2 proc. iš jų pripažino, kad po narkotiko vartojimo teko kreiptis į gydytojus. Palyginimui, šis skaičius buvo 4,8 proc. metamfetamino vartotojams ir 3,2 proc. sintetinių kanabinoidų mėgėjams. Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad šio tyrimo rezultatai sutampa su panašiais ankstesniais tyrimais.

Toliau šiame sąraše atsidūrė natūralūs kanapių produktai, LSD, kokainas, alkoholiniai gėrimai – visi šie narkotikai yra kur kas pavojingesni už haliucinogeninius grybus.

Visgi tai nereiškia, kad haliucinogeniniai grybai yra visiškai saugūs. Mokslininkai pastebi, kad pasitaiko atvejų, kuomet tarp haliucinogeninių grybų, parduodamų žmonėms, įsimaišo ir kitos rūšies grybų, kurie gali būti pavojingi. Žmonės taip pat susiduria su problemomis, kuomet šie narkotikai vartojami su alkoholiu. Dažnai pasitaiko panikos priepuolių, sužeidimų ar trumpalaikių psichologinių traumų.

Įdomu ir tai, kad metamfetaminas, kuris laikomas vienu iš pavojingiausių narkotikų, dažniau kenkia moterims – būtent jos dažnai patenka į ligonines dėl šio narkotiko vartojimo. Mokslininkai taip pat manė, kad alkoholis yra pavojingesnis nei nustatyta. Beveik visos neigiamos alkoholio pasekmės išryškėja po ilgesnio vartojimo. 

Ką tai reiškia žmonėms? Tyrėjai pripažįsta, kad nelabai daug. Retas kuris narkotikus renkasi pagal jų saugumą ar tikimybę atsidurti ligoninėje. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.