Tačiau praeitis buvo ne ką mažiau spalvota nei dabartis – ir šiuolaikinės technologijos jau leidžia tai pamatyti.
Dalis galbūt yra matę spalvotais paverstus archyvinius-dokumentinius filmus ar serialus apie Antrąjį pasaulinį karą (pavyzdžiui, šį, esantį populiarioje „Netflix“ platformoje) – ir kaip rašoma atsiliepimuose, nemažai mačiusiųjų nustebo suvokę, kad andainykštis gyvenimas visiškai nebuvo pilkas, o net labai gyvas.
Bet dabar galime pamatyti ir lietuviškus vaizdus, nušvitusių naujomis spalvomis: XIX a. Rotušės aikštę ir Gedimino pilies bokštą, Nepriklausomybės akto signatarus, tarpukario Lietuvos karinio laivo „Prezidentas Smetona“ jūreivį, tarpukario laikų Lietuvos kariuomenės karius, pokario partizanus ir dar daug kitko.
Nuotraukas atvirojo kodo dirbiniu intelektu (DI) „DeOldify“ apdirbo DI entuziastas ir pirmosios autonominės parduotuvės Europoje „Pixevia“ kūrėjas Mindaugas Eglinskas.
„Nuotraukų spalvinimas nėra naujas dalykas, bet žmogui jis trunka daugelį valandų, čia – greičiau nei sekundė“, – paskelbtame „Facebook“ įraše pakomentavo kompiuterijos specialistas.
Žinoma, tai yra interpretacija, o ne rekonstrukcija. Pavyzdžiui, M.Eglinskas pastebi, kad Lietuvos karių ir partizanų uniformos greičiausiai nuspalvintos pagal tai, su kokiomis uniformom buvo apmokytas DI, t.y. kokių uniformų daugiausiai matė – o tai greičiausiai buvo XX a. pradžios JAV uniformos, kurios buvo melsvos. „Pilka spalva turbūt atsiranda tada, kai dirbtiniam intelektui neaišku, kas tai gali būti“, – spėja specialistas.
Originalias ir nuspalvintas nuotraukas kviečiame peržiūrėti straipsnio galerijoje.