RRT rinkos priežiūros patikrinimų metu nustatė įrenginių ir aparatų keliamus elektromagnetinius trikdžius

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) per pirmąjį 2022 m. pusmetį iš prekybos vietų paėmė ir patikrino 40 tipų radijo ryšio įrenginius ir elektrinius bei elektroninius aparatus. Atlikus bandymus nustatyta, kad 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 10 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai kėlė didelius elektromagnetinius trikdžius ir neatitiko jiems keliamų esminių reikalavimų. Tokius trikdžius keliantys įrenginiai gali sutrikdyti kitų įvairių įrenginių, aparatų, ryšio priemonių veikimą. Prekybininkams nurodyta pašalinti iš prekybos:

 RRT rinkos priežiūros patikrinimų metu nustatė įrenginių ir aparatų keliamus elektromagnetinius trikdžius.<br> 123rf nuotr.
 RRT rinkos priežiūros patikrinimų metu nustatė įrenginių ir aparatų keliamus elektromagnetinius trikdžius.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 2, 2022, 12:37 PM
  • radijo bangomis valdomus žaislus (6 tipų) – viena prekybos įmonė informavo, kad laikydamasi RRT reikalavimų, utilizavo 1718 vnt. radijo bangomis valdomų žaislų;
  • radijo stotis (1 tipo);
  • LED šviestuvus (1 tipo);
  • maitinimo blokus, skirtus LED šviestuvams (6 tipų);
  • elektrines mėsmales (2 tipų);
  • kampinius šlifuoklius (1 tipo).

Lietuvoje naudojami radijo ryšio įrenginiai, elektriniai bei elektroniniai aparatai turi atitikti Radijo ryšio įrenginių ir Elektromagnetinio suderinamumo techninių reglamentų reikalavimus. Kiekvienas į Lietuvos rinką tiekiamas įrenginys ar aparatas privalo būti paženklintas CE ženklu, turėti ES atitikties deklaraciją, naudojimo instrukcijas valstybine kalba.

RRT nuolat tikrina prekybos vietas, skelbimus internete ir turi teisę paimti įrenginius ir aparatus bandymams RRT akredituotoje laboratorijoje, kur nustatoma jų atitiktis esminiams techninių reglamentų reikalavimams. Jei įrenginiai ar aparatai neatitinka tokių reikalavimų, rinkos teikėjams ir prekybininkams nurodoma pašalinti nustatytus trūkumus arba pašalinti įrenginius ar aparatus iš rinkos. Informaciją apie tokius gaminius RRT teikia kitoms Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalims, kad jos atitinkamai imtųsi priemonių vykdydamos rinkos priežiūrą savo šalyse.

RRT rekomenduoja rinkos teikėjams ir prekybininkams, prieš įvežant į Lietuvą ar parduodant radijo ryšio įrenginius, elektrinius bei elektroninius aparatus, įsitikinti, jog jie turi visus reikalingus dokumentus ir atitinka ženklinimo reikalavimus. Daugiau informacijos skelbiama RRT svetainėje.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.