Pavojingo kvailumo viršūnė: tėvai balikliu girdė vaikus

Baliklis yra labai pavojinga medžiaga, kurią daugelis laiko namuose. Tinkamai naudojamas baliklis negali pakenkti žmonėms, tačiau perspėjama vengti jo kontakto su oda. Vis dėlto Didžiojoje Britanijoje tik su policijos pagalba pavyko išgelbėti vaikus, kuriems patys tėvai girdė baliklį, siekdami juos išgydyti. Tokio elgesio priežasčių iš tikrųjų reikėtų ieškoti JAV.

 „Stebuklingi vaistai“ nėra tiesiog iš parduotuvės įsigytas baliklis – tai namuose sukurtas kenksmingų chemikalų rinkinys savo sudėtimi primenantis pramoninius baliklius, naudojamus audinių gamyklose, medinių baldų gamyboje ir panašiai.<br> Reuters / Scanpix nuotr.
 „Stebuklingi vaistai“ nėra tiesiog iš parduotuvės įsigytas baliklis – tai namuose sukurtas kenksmingų chemikalų rinkinys savo sudėtimi primenantis pramoninius baliklius, naudojamus audinių gamyklose, medinių baldų gamyboje ir panašiai.<br> Reuters / Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2018-02-03 16:39, atnaujinta 2018-02-03 17:28

Baliklis yra tokia pavojinga medžiaga, kad žmonės kartais nusižudo išgerdami gana nedidelę jo dozę. Ant etikečių visada yra perspėjimai, kurie skamba iš tiesų grėsmingai. Tačiau šie Jungtinės Karalystės policijos sulaikyti asmenys ne tik neklausė perspėjimų, bet ir manė padedantys savo vaikams pagyti nuo autizmo. Visa laimė, kad panaudoto baliklio kiekiai buvo per maži, kad pražudytų vaikus, kurių jauniausi buvo sulaukę vos dvejų.

Tačiau britai ne patys sugalvojo tokį siaubingą gydymo būdą. JAV veikianti religinė sekta, įkurta buvusio scientologo Jimo Humble'o, jau kelerius metus „stebuklingu mineralų tirpalu“ siūlo gydytis vėžį, AIDS, autizmą, Parkinsono ligą ir kitas sveikatos problemas. Šie „stebuklingi vaistai“ nėra tiesiog iš parduotuvės įsigytas baliklis – tai namuose sukurtas kenksmingų chemikalų rinkinys sudėtimi primenantis pramoninius baliklius, naudojamus audinių gamyklose, medinių baldų gamyboje ir panašiai, medinių baldų gamyboje ir panašiai.

Taigi religinių lyderių paistalais tikintys tėvai net neturėjo galimybės išvysti perspėjimų ant pakuotės, nes jų tiesiog nebuvo. Tirpalo kūrėjai, atrodo, ir patys nemanė, kad gamina pramoninį baliklį, nes jį siūlė gerti su vaisių sultimis – tačiau tai tik dar labiau sustiprino mišinio rūgštingumą.

„Vaistai“ buvo sukurti manant, kad autizmą sukelia patogenai ir parazitai, kuriuos galima išnaikinti pasitelkiant stiprius chemikalus. Telieka pasidžiaugti, kad tirpale baliklio koncentracija buvo visai maža, todėl religinių fanatikų skiriamos dozės nebuvo mirtinos.

Vis dėlto jos sukeldavo vėmimą, pažeisdavo virškinimo traktą, kartais sukeldavo ir kvėpavimo problemų. Ekspertai neabejoja, kad anksčiau ar vėliau kas nors nuo šių „vaistų“ mirs, nes jie vis dar yra pardavinėjami internetu.

O kaip nebus, kai yra paklausa? Dabar į ligoninę paguldyti vaikai, tačiau kažin, ar jų tėvai paslaptingą religinę bendruomenę skųs teisėsaugai. Dėl spragų įstatymuose skystį galima pardavinėti ir nepasakojant, kam jis skirtas – pirkėjo teisė jį gerti arba ne. Jungtinėje Karalystėje šie „vaistai“ yra legalūs, o ir JAV tebėra pardavinėjami laisvai. Juos uždraudė tik Kanada. Nusipirkus reikiamų ingredientų, mišinį galima pasigaminti ir namuose. Arba užsisakyti kaip pramoninį baliklį – jei jau nėra skirtumo, ar „vaistai“ yra išbandyti ir patvirtinti, tai kodėl neįsigijus iš įmonės, kuri šiuo tirpalu jau seniai apdoroja medieną ar audinius?

Jokie tyrimai atlikti nebuvo, tačiau internete nesunku rasti žmonių, kurie prisiekia, jog tirpalas jiems ar jų vaikams tikrai padėjo. Kai kurie neigiamos informacijos apie pramoninio baliklio naudojimą sklaidą laiko vaistų pramonės sąmokslu. Tačiau Jungtinė Karalystė jau ieško būdų, kaip įstatymiškai užkirsti kelią pavojingų chemikalų vartojimui.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.