Nurodė priežastis, kodėl „iPhone X“ gali tapti „Apple“ nesėkme

Spalio 27 dieną visame pasaulyje buvo pradėti išankstiniai „iPhone X“ – jubiliejinio „Apple“ išmaniojo telefono – užsakymai. Naujienos pasirodymas priderintas prie pačio pirmojo „iPhone“ pasirodymo dešimtmečio. Rugsėjo pradžioje kompanijos pirmą kartą parodytas „iPhone X“ – naujasis išmanusis telefonas be „Home“ mygtuko, su berėmiu ekranu ir „Face ID“ jutikliu – sukėlė IT apžvalgininkų susidomėjimą. Tačiau didžiuliai gamybos sunkumai ir nevienareikšmiai atsiliepimai apie naudojimo patogumą gali aptemdyti išmaniojo telefono paleidimo džiaugsmą.

Gamybos sunkumai ir nevienareikšmiai atsiliepimai apie naudojimo patogumą gali aptemdyti iPhone X paleidimo džiaugsmą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Gamybos sunkumai ir nevienareikšmiai atsiliepimai apie naudojimo patogumą gali aptemdyti iPhone X paleidimo džiaugsmą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Palyginimui, per tą patį 2016 metų laikotarpį „Apple“ pardavė ~78 milijonus „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Palyginimui, per tą patį 2016 metų laikotarpį „Apple“ pardavė ~78 milijonus „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 „Face ID“ sudaro trys svarbūs elementai: taškinis projektorius, prožektorius ir infraraudonoji kamera.<br> YouTube
 „Face ID“ sudaro trys svarbūs elementai: taškinis projektorius, prožektorius ir infraraudonoji kamera.<br> YouTube
 Apple paaiškino, kad ant mažo skydelio sumontavo „Face ID“, priekinę kamerą ir kitus jutiklius - nors reklaminėje kampanijoje „Apple| aprašo iPhone X dizainą fraze „dizainas ir ekranas, ir tik ekranas“<br> DigitalTrends nuotr.
 Apple paaiškino, kad ant mažo skydelio sumontavo „Face ID“, priekinę kamerą ir kitus jutiklius - nors reklaminėje kampanijoje „Apple| aprašo iPhone X dizainą fraze „dizainas ir ekranas, ir tik ekranas“<br> DigitalTrends nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2017-10-30 09:14, atnaujinta 2017-10-30 10:06

Pirmosios gamybos problemos

Rugsėjį „Wall Street Journal“ rašė apie išmaniojo telefono ekrano surinkimo sunkumus. „X“ – pirmasis „iPhone“, kuriame naudojamas organinių šviesos diodų (OLED) ekranas ir kuriame nėra „Home“ mygtuko, todėl gamykloms nuolat kildavo OLED skydelių klijavimo problemų.

Spalio 24 dieną agentūra „Nikkel“, nurodydama savo šaltinius, pranešė, kad 2017 metais bus patiekta vos 20 mln. aparatų, kas yra dvigubai mažiau, nei buvo prognozuojama. Staigus sumažėjimas siejamas su tebesitęsiančiomis gamybos problemomis.

„Face ID“

„Face ID“ tapo pagrindine telefono gamybos planų sutrikimo priežastimi. Naudotojo veidą turintis atpažinti jutiklis pasirodė esantis pernelyg sudėtingas, kad būtų galima taikyti masinį surinkimą. Problemą išspręsti pavyko tik rugsėjo pabaigoje, kai išmanusis telefonas jau buvo pristatytas publikai, o iki patekimo į rinką buvo likęs lygiai mėnuo.

Gerai veidą atpažįstančio jutiklio sukūrimas – viena iš aktualiausių ir sudėtingiausių dabartinių išmaniųjų telefonų gamintojų užduočių. Iki „iPhone X“ pasirodymo toliausiai šia kryptimi buvo pažengta su „Microsoft Kinect“. Interaktyviuose žaidimuose jis padėjo konsolei „Xbox“ fiksuoti žaidėjo judesius realiame pasaulyje. Tačiau „Kinect“ yra knygos dydžio, o per porą metų jų parduota 24 milijonai. „Apple“ rodikliai kitokie – kompanijai būtina kasmet parduoti dešimtis milijonų „iPhone“.

„Apple“ jutiklio kūrimo ėmėsi protingai – visas procesas truko maždaug penkerius metus, tačiau buvo neteisingai įvertintos gamybos išlaidos. Kasmetiniame įtemptame naujausių „iPhone“ gamybos grafike nebuvo atsižvelgta į „Face ID“ komponentų gamybos sudėtingumą. Kompanijos tiekėjai nespėjo parengti savo gamyklų, todėl „iPhone X“ išleidimas buvo nukeltas šešioms savaitėms po „iPhone 8“ pristatymo.

„Face ID“ sudaro trys svarbūs elementai: taškinis projektorius, prožektorius ir infraraudonoji kamera. Prožektorius skleidžia infraraudoną šviesą, kuria nustatomas veido buvimas. Taškinis projektorius žmogaus veide pažymi 30 tūkstančių taškų, kad kamera galėtų atpažinti įrenginio savininką. Būtent taškinis projektorius ir tapo pagrindine „Apple“ gamybine problema – jame naudojamas iš mikroskopinių komponentų sudarytas vertikalusis rezonatorius (VCSEL). „Bloomberg“ šaltiniai patikslina, kad surenkant projektorių, nukrypimas vos per kelis mikronus gali sutrikdyti viso „Face ID“ veikimą.

„Berėmis ekranas su juodu intarpu“

Naujojo „iPhone X“ dizaino radikalias permainas Apple rengė ne vienerius metus. Likus dar keliems mėnesiams iki išleidimo, į internetą nutekėjo pirmieji būsimojo įrenginio naujo dizaino atvaizdai, kuriuose buvo ekranas be rėmelio „nuo krašto iki krašto“. Tačiau paskui pasirodė prototipų fotografijos iš kompanijos gamyklų, kuriose viršutinėje ekrano dalyje yra juodas rėmelis.

Rugsėjį vykusioje oficialioje prezentacijoje nedidelis tarpelis matėsi. Apple paaiškino, kad ant mažo skydelio sumontavo „Face ID“, priekinę kamerą ir kitus jutiklius – nors reklaminėje kampanijoje „Apple| aprašo iPhone X dizainą fraze „dizainas ir ekranas, ir tik ekranas“.

Apžvalgininkų atsiliepimai apie „iPhone X“ dizainą nepalankūs. „Outline“ autorius pavadino naujienos ekraną „tiesiog prastu dizainu“, o „Apple“ argumentus apie skydelio naudą vadina „netikusiais“. Kaip pavyzdžiai pateikiami konkurentų kompanijų išmanieji telefonai – „Xiaomi Mi Mix 2“, „Samsung Galaxy S8“ ir „LG V30“, kuriuose ekranas išties be rėmelių. „The Verge“ redaktorius pažymėjo, kad bet kokie „iPhone X“ priedai viršuje turės juodą juostelę, kuri sumažins ekrano darbinį paviršių. Jo nuomone, labiausiai dėl to nukentės mobilieji žaidimai.

Tačiau abejones kelia ne vien dizainas. „Mashable“ surinko aštuonių galinčių atbaidyti potencialius pirkėjus „iPhone X“ faktų sąrašą. Tarp jų – didžiausia per visą „Apple| telefonų istoriją kaina (64 GB modelis kainuoja tūkstantį dolerių, 256 GB – 1150 dolerių*), naujienos ekranas ne toks ryškus, kaip „Galaxy Note 8“, o priekinė kamera niekuo nesiskiria nuo esančios pernykščiame „iPhone 7“.

Tiekimas

„Nikkei“ teigimu, dabar „iPhone X“ surenkami apie 10 mln. vienetų per mėnesį sparta. Kadangi pardavimai prasidės lapkričio pradžioje, vargu ar suspės iki Kalėdų surinkti daugiau nei 20 milijonų. Kaip bebūtų, papildomo tiekimo galimybė išlieka – „Apple“, siekdama padidinti „iPhone X“ gamybą, aktyvai derasi su kitais komplektuojamų dalių gamintojais.

Spręsdama gamybos problemas, „Apple“ ir ėmėsi kraštutinių priemonių . „Bloomberg“ šaltinių duomenimis, kompanija leido sumažinti veido atpažinimo technologijos tikslumą tam, kad būtų galima sparčiau surinkti telefonus. Kaip tai atsilieps išmaniojo telefono kokybei, kol kas sunku spręsti. Pati kompanija „Bloomberg“ informaciją pavadino „visiškai klaidinga“.

„KGI Securities“ analitikas Ming Chi Kuo, pagarsėjęs tiksliomis „Apple“ produktų prognozėmis, sako, kad lapkričio 3 dieną, prasidėjus prekybai, kompanija turės vos 2–3 milijonus „iPhone X“, o iki metų pabaigos pardavimai kažin ar viršys 20–30 mln. Palyginimui, per tą patį 2016 metų laikotarpį „Apple“ pardavė ~78 milijonus „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“.

Tikimasi, kad „Face ID“ komponentų deficitas baigsis 2018 metų pradžioje. „Apple“ ne į naudą ir tai, kad beveik nuo savo pirmtako nesiskiriančio „iPhone 8“ pardavimai irgi daug mažesni už prognozuotus. Gali būti, kad kitoje ketvirčio ataskaitoje teks pateikti rekordiškai mažus telefonų pardavimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.