„Galaxy S10“ savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį

Naujausi išmanieji telefonai savo funkcijų gausybe jau nestebina nieko, tačiau neretai vartotojai apsiriboja tik pagrindinėmis funkcijomis, neįsivaizduodami, kiek dar daug įrenginio teikiamų galimybių lieka neišnaudota. Todėl dalinamės su jumis septyniomis funkcijomis, kurios padės išnaudoti visus naujausio „Samsung“ flagmano „Galaxy S10“ privalumus.

 Septynios funkcijos, kurios padės išnaudoti visus naujausio „Samsung“ flagmano „Galaxy S10“ privalumus<br> J. Stacevičiaus nuotr.
 Septynios funkcijos, kurios padės išnaudoti visus naujausio „Samsung“ flagmano „Galaxy S10“ privalumus<br> J. Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 29, 2019, 3:20 PM

Išskirtinės kameros

Vos pasirodęs „Galaxy S10“ jau spėjo „DxOMark“ kamerų reitingo sistemoje pelnyti aukščiausią vietą už priekinę, „asmenukių“, kamerą ir įsitvirtinti tarp lyderių vertinant galinę kamerą. Nuopelnai skirti ne veltui – naujausi „Galaxy S“ serijos flagmanai – tai pirmieji serijos modeliai, turintys itin plataus, 123 laipsnių, kampo objektyvą.

Naujasis objektyvas ypatingas tuo, kad apima tokį patį vaizdą, kokį ir žmogaus akis, todėl ši išskirtinė funkcija leidžia tobulai įamžinti peizažus, panoraminius vaizdus, vaizdo įrašus ir į vieną kadrą lengvai sutalpinti būrį draugų. Negana to, šis išmanusis pirmasis visoje mobiliųjų rinkoje geba įrašyti „HDR10+“ kokybės vaizdo įrašus su galine kamera.

Energijos dalybos

„Galaxy S10“ serijos flagmanai yra pirmieji „Samsung“ išmanieji, galintys dalintis savo energija ir įkrauti ne tik kitus telefonus, bet ir įvairius nešiojamus bei su „Galaxy S10“ susiejamus įrenginius. Kaip tai padaryti? Vartotojui tereikės ant savo išmaniojo uždėti kitą prietaisą ir palaukti, kol jo baterija bus įkrauta. Vartotojai taip ne tik sutaupys laiko, bet ir visada bus pasiruošę pagelbėti draugui.

Dirbtinio intelekto pagalba

Išmaniojo kamera veikia kartu su dirbtiniu intelektu, todėl nuotraukos atrodo dar geriau: kamera pati automatiškai pasiūlo geriausią nuotraukos kompoziciją, fokusavimą ir apšvietimą. O turbūt džiugiausia naujiena aktyviems socialinių tinklų vartotojams – pačioje telefono kameroje integruotas „Instagram“ režimas, kuris leidžia iškart iš telefono kelti nuotraukas ar vaizdo įrašus tiesiai į savo „Instagram stories“.

Ši nauja funkcija ne tik palengvina naudojimą, nes visas aplikacijas ir filtrus rasite savo telefone, bet ir leidžia išvengti nuotraukų kokybės suprastėjimo, tad vartotojai galės džiaugtis nepriekaištingai atrodančiu „Instagram“ profiliu.

Naujoviškas ekranas

Šiais metais bendrovė pademonstravo dar tobulesnį savo flagmanų ekraną. Pagrindinis to įrodymas – aukštas „DisplayMate“ specialistų įvertinimas. Pasak šio šaltinio, naujųjų telefonų ekranai yra ryškiausi rinkoje ir tai labai pravartu dieną.

Kita vertus, būnant prieblandoje arba tamsoje, norisi išmaniojo šviesumą kiek sumažinti ir nevarginti akių. Pirmojo pasaulyje dinaminio „AMOLED“ ekrano, pasižyminčio idealiu kontrasto santykiu, ryškumas gali būti sumažintas taip, kad tausotų vartotojo akis. Be to, nuo šiol „Galaxy S10“ turi ne tik šviesos reguliavimo funkciją, bet ir tamsos režimą. Tai leidžia visą ekrano darbalaukio foną pakeisti iš balto į juodą: nesvarbu, naršote savo nuotraukų galerijoje ar rašote žinutes – ekrano fonas taps juodas ir taip bus draugiškesnis akims, į ekraną žiūrint tamsoje.

Duomenų saugumas

Naujausi išmanieji aprūpinti įvairiomis funkcijomis, kurios leidžia apsaugoti tiek asmeninius duomenis, tiek patį įrenginį. „Galaxy S10“ turi saugumo platformą „Knox“ bei pirmąjį ultragarsinių technologijų pagrindu veikiantį pirštų atspaudų skaitytuvą, o konfidencialius duomenis galima sukelti tik į įrenginio savininkui pasiekiamą „Saugų aplanką“.

Dar viena funkcija – visą informaciją, esančią telefone, galima ištrinti nuotoliniu būdu. Šią funkciją rasite nustatymuose: spaudžiant „užrakinimo ekranas“ ir pasirenkant „saugūs užrakto nustatymai“. Vienas iš nustatymų: po 15 nesėkmingų bandymų atrakinti telefoną, įrenginys pats automatiškai ištrina visą informaciją esančia jame ir išsivalo. Taip pat jei išmanusis yra prijungtas prie „Wi-fi“ tinklo, vartotojas gali prisijungti prie savo „Samsung Cloud“ paskyros ir per ją pašalinti visus telefone esančius duomenis, nustatyti jo buvimo vietą ar patikrinti skambučius. Tad jei nenorite, kad duomenys patektų į svetimas rankas – šie nustatymai kaip tik jums.

Kontrolė tėvams

„Galaxy S10“ siūlo puikią išeitį tėvams, kurie kartais telefonu duoda pasinaudoti savo vaikui. Išmaniajame galima rasti aplinką skirtą vaikams – „Kids home“. Taip įrenginio savininkui nereikės jaudintis, kad atžala netyčia ištrins svarbią informaciją arba pasieks netinkamą turinį.

Nustatymuose pasirinkus „Kids home“, telefonas iškart taps pritaikytu naudotis mažiesiems: ekrano fono spalva pasikeis į raudoną, o programėlių piktogramos virs smagiais paveikslėliais. Be to, šia aplinka galima kontroliuoti ir laiką, kurį vaikas praleidžia naudodamasis telefonu: nustačius laiko limitą ir jį pasiekus, telefonas užsirakins automatiškai.

Valdymas viena ranka

Šiandienos tendencija – vis didesni išmaniųjų ekranai. Kuo didesnės įstrižainės ekranas, tuo maloniau jame žiūrėti bet kokį turinį. Tačiau dideli išmanieji ne visada patogūs darbui viena ranka. „Galaxy S10“ ir „S10+“ nors ir turi didesnius nei 6 colių ekranus, tokiais atvejais siūlo keletą išeičių.

Visų pirma, naujoje išmaniojo telefono „One UI“ aplinkoje visas pagrindinis turinys yra išsidėstęs taip, kad jį pasiektumėte viena ranka. Jei to negana, tiesiog perbraukite pirštu įstrižai iš apačios į kairę ar dešinę arba nustatymuose įjunkite vienos rankos režimą. Tai atlikus ir 3 kartus bakstelėjus pradžios mygtuką, ekranas sumažės bei prisitaikys taip, kad jį būtų patogu valdyti viena ranka.

Dar vienas ne mažiau naudingas patarimas – virtualaus asistento funkcija „Bixby routines“, dėl ko kai kurių dalykų nebeteks daryti rankiniu būdu. Pavyzdžiui, įsėdus į automobilį, telefone automatiškai įsijungs GPS, užsidėjus „Galaxy Buds“ ausines, išmaniajame iš karto įsijungs „Spotify“, o padėjus telefoną į šalį ir nuėjus miegoti, jame išsijungs interneto ryšys ir vartotojas nebegaus pranešimų.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.