Telefonuose laukia dideli pirštų atspaudų skenerių pokyčiai

Jokia paslaptis, kad po ekranu montuojami pirštų atspaudų skeneriai per pastaruosius keletą metų įgavo milžinišką populiarumą – juos rasime beveik kiekviename naujame aukščiausios klasės telefone ir netgi vidutinio segemento atstovuose. Tiesa, visiškai išstumti tradicinius korpuse įtaisytus jutiklius iš rinkos trukdė biudžetiniai įrenginiai – nes tokiuose dėl tokiuose dėl numatomos įrenginio kainos negalėjo būti montuojami tam reikalingi OLED ekranai. Vis dėlto, šioje srityje ne juokais pasistūmėta – po ekranu paslėpti pirštų atspaudų skaitytuvai netrukus atsidurs ir po LCD matricomis – ir net dengs visą ekrano plotą.

Naujas sprendimas leis atspaudą nuskaityti bet kurioje ekrano dalyje.<br> 123rf nuotr.
Naujas sprendimas leis atspaudą nuskaityti bet kurioje ekrano dalyje.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Petrikonis

Jul 27, 2020, 11:40 AM

Šių metų pradžioje Kinijos kompanija „Fortsense“ iškilmingai paskelbė pradedanti masinę jutiklių gamybą pigiems LCD tipo ekranams – TN, IPS ir kitiems skystųjų kristalų technologijos potipiams. Vis dėlto konkurentų ilgai laukti neteko – vienas didžiausių pasaulyje ekranų gamintojų japonų „Tianma“ pristatė pirmąjį pasaulyje viso ekrano pirštų anstpaudų jutiklį, pavadintą „TED FingerPrint“.

Kitaip tariant, jeigu šiandien pirštų astpaudų sensorius yra tik nedaug didesnis už piršto pagalvėlę ir užima tik nedidelę dalį ekrano, tai „Tianma“ sukurtas sprendimas leis atspaudą nuskaityti bet kurioje ekrano dalyje.

Tai reiškia, jog netolimoje ateityje norint atrakinti telefoną, tereikės pridėti pirštą prie ekrano. Turbūt nereikia aiškinti, jog tai padidins nuskaitymo tikslumą ir iki minimumo sumažins nepavykusių išmaniojo atrakinimų skaičių. Taip pat svarstoma, kad tai labai palengvins prisijungimą prie bankinių ir kitų panašių aplikacijų – kadangi nereikės perkelti piršto į skeneriui skirtą ekrano vietą.

„Tianma“ teigia esanti pasiruošusi masinei šių jutiklių gamybai ir pavyzdžius jau spėjusi išsiųsti gerai pasaulyje žinomiems prekių ženklams.

Analogišką sprendimą 2021 metais ruošiasi pasiūlyti ir Kinijos gamintojas „TCL“, valdantis didelę pasaulinės televizorių rinkos dalį.

Vis dėlto didžiausia šių jutiklių problema yra tai, jog jie montuojami po jau atgyvenusiais laikomais LCD ekranais. Flagmanų ir net vidutiniame segmente baigia įsitvirtinti ryškieji AMOLED, tad tokių skenerių ateitis galima nebent biudžetinėje klasėje. Tačiau kyla klausimas, ar kiekvieną centą taupantiems pigių išmaniųjų telefonų gamintojams po visu ekranu veikiantis pirštų atspaudų nuskaitymas nepasirodys pernelyg didelė prabanga.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: prasideda „Eurovizija“ – kas laimės ir kur bus Lietuva?