Šešiolikmetis sukūrė išmaniuosius akinius: nesidrovi kritikuoti „Google Glass” ir kitų

Technologijų pasaulyje esame įpratę, jog naujus ir inovatyvius produktus pristato didžiulės kompanijos, galinčios skirti milžiniškus resursus moksliniams tyrimams ir vystymui. Vis dėlto kartais pasitaiko ir stulbinančių išimčių. Naujausia tokių – šešiolikmečio sukurti išmanieji akiniai, aprūpinti nebrangiu „Arduino Nano Every“ mikroprocesoriumi.

 Šešiolikmetis savarankiškai sukūrė išmaniuosius akinius: nesidrovi kritikuoti „Google Glass” ir kitų.<br> Pristatymo stop-kadras.
 Šešiolikmetis savarankiškai sukūrė išmaniuosius akinius: nesidrovi kritikuoti „Google Glass” ir kitų.<br> Pristatymo stop-kadras.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Petrikonis

Aug 25, 2020, 10:49 AM

Marsas Kapadia, kilęs iš Gilberto miesto Arizonos valstijoje (JAV), jau nuo mažens išsiskyrė polinkiu į mokslą ir inovacijas. Paauglys dalyvavo įvairiose mokslo mugėse, kur pristatė tokius įspūdingai skambančius įrenginius, kaip mintimis valdomas automobilis ar išmanusis rankos protezas.

Visgi daugiausia dėmesio sulaukė naujausias ir jo kūrinys – pusantrų metų kurtas išmaniųjų akinių prototipas, kurį vaikinas pristatė „Reddit“ bendruomenėje ir „YouTube“.

Marsas donaru pasirinko įprastai atrodančius mėlynos spalvos sportinius akinius ir juos aprūpino permagtomu TOLED (angl. Transparent Organic Light Emitting Diodes) tipo ekranu, kurį pagamino „SparkFun Electronics“ – tai leido jaunajam kūrėjui savo šedevrą pakrikštyti pirmaisiais pasaulyje TOLED akiniais.

Energiją ekranui tiekia nedidelė ličio jonų baterija. Šešiolikmetis pats suprogramavo aplikaciją, naudojamą akiniams Bluetooth ryšiu sujungti su išmaniuoju telefonu – kas leido galutinę produkto kainą sumžinti iki vos daugiau nei 200 JAV dolerių.

Kalbant apie funkcionalumą, išradėjas teigia, kad šis prietaisas ne tik gali visiškai pakeisti išmanųjį laikrodį, bet ir kai kuriais atvejais ir tapti telefono pakaitalu. Anot jo, šie akiniai leidžia netraukti išmaniojo iš kišenės bėgiojant ar atliekant kitą veiklą – kadangi pranešimai ir visa kita svarbi informacija atsiduria tiesiai prieš akis.

Vis dėlto M.Kapadia mato kur kas platesnę savo išmaniųjų akinių panaudojimo viziją, nei tik šių kasdienių užduočių atlikimas – paauglys tikisi, kad ateityje jo kūrinį dėvės gydytojai ar statybininkai, kuriems akiniai padės geriau atlikti savo darbą, rodydami konkrečius nurodymus ar instrukcijas.

Kita vertus, žvelgiant į šiuos išmanius akinius, sunku nepastebėti, jog jiems dar labai toli iki galutinio produkto. Ekranas prie rėmo priklijuotas karštais klijais, prie veido liečiasi palaidi laidai ir jungtys.

Tačiau Marsas į tai dėmesio ne tik nekreipia, bet ir drįsta kritikuoti kitus panašius jau rinkoje esančius produktus. „Snapchat“ sukurtus „Spectacles“ jis pašiepiamai vadina tiesiog vaizdo kamera, o prieš keletą metų rinkoje pasirodžiusius „Google Glass“ į šuns dienas išdeda dėl nevykusio ekrano.

Akivaizdu, jog šešiolikmetis tokiais drąsiais pareiškimais stengiasi pritraukti technologijų pasaulio milžinų dėmesį ir galimai sulaukti investicijų, leisiančių jo sukurtiems akiniams išsivaduoti iš protipo fazės – ir pasiekti prekybininkų lentynas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.