Reikšmingiausias atnaujinimas istorijoje – „Google“ pristatė „Android 12“

Naujosios „Android“ operacinės sistemos bandomoji versija „Android 12 Beta“ – jau prieinama daliai vartotojų. Užtenka tik užmesti į ją akį, kad suprastum, jog „Google“ pareiškimai apie „reikšmingiausią atnaujinimą istorijoje“ nėra laužti iš piršto. „Android 12“ dizainas pakeistas iš esmės – žaismingesnis, spalvingesnis, pilnas animacijų ir, kaip žadama, patogesnis bei efektyvesnis. „Android 12“ savybės, žadinančios daugiausia smalsumo – „Tele2“ apžvalgoje.

 Naujosios „Android“ operacinės sistemos bandomoji versija „Android 12 Beta“ – jau prieinama daliai vartotojų.
 Naujosios „Android“ operacinės sistemos bandomoji versija „Android 12 Beta“ – jau prieinama daliai vartotojų.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 21, 2021, 5:20 PM

Jūsų dėmesiui „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius pristato reikšmingiausius „Android 12 Beta“ versijos atnaujinimus.

„Android 12“ ir visiškai nauja dizaino kalba

„Android 12“ svarbi visų pirma dėl to, kad „Google“ čia išbando visiškai naują dizaino kalbą. „Material You“ vardą gavusi sistema laikui bėgant bus pritaikyta visoje „Google“ ekosistemoje. Iš esmės tai – principų, kai kuriamos vartotojo sąsajos, visuma. Pati operacinės sistemos veikimo mechanika praktiškai nepasikeitė. Beveik visi atnaujinimai sutelkti į išvaizdą.

Kas iš karto krenta į akis? Tikrai atkreipsite dėmesį į spalvingumą. Pavyzdžiui, mygtukų spalvos savaime prisitaiko prie darbalaukio spalvos. Užrakinus ekraną, laikrodis tampa žymiai didesnis, o gavus pranešimą – sumažėja. Stipriai pakeista ir valdymo elementų (angl. Widgets) sistema. Šis patogus įrankis jau senokai savo nenuoseklumu erzino telefonų savininkus. „Google“ pagaliau ėmėsi taisyti padėtį. Valdymo elementai gavo visiškai naują, spalvingą ir žaismingą dizainą, be ankstesnėse versijose vyravusios betvarkės. Jie netgi subtiliai keičia savo atspalvį, priklausomai nuo to, koks yra jūsų darbalaukis.

Didesni „Android 12“ mygtukai ir daugiau animacijų

Ryškiausias naujojo dizaino elementas – vartotojo sąsajos mygtukai. Jie gerokai didesni, burbuliuojantys, su animacijos elementais – sistema lengviau skaitoma, joje paprasčiau orientuotis. Kita vertus, turėsime susitaikyti, kad ekrane telpa mažiau elementų. Ar tokie mainai pozityvūs? Skonio reikalas, bet, ko gero, daugeliui naujienos patiks.

Su didesniais mygtukais paprasčiau reguliuoti ekrano apšvietimo ar garso lygį, keisti greituosius nustatymus. O kaip tuomet su animacijomis? Jos subtiliai pasirodo atliekant praktiškai bet kokį veiksmą. Tarkime, įjungdami telefoną įkrovimui ar jį atrakindami pastebėsite, kaip ekrane pasikeičia šešėliai. Atrodo gražiai, bet ar tai nėra papildoma resursų siurbykla? „Google“ žada, kad ne. Netgi atvirkščiai. „Android“ komanda optimizavo sistemą taip, kad ji naudotų 22 proc. mažiau centrinio procesoriaus (angl. Central Processing Unit, CPU) išteklių. Taigi, su naujausiais dizaino sprendimais kuo puikiausiai turėtų susitvarkyti ne tik patys naujausi, bet ir šiek tiek senesni telefonų modeliai.

„Android 12“ greitųjų nustatymų juostos pasikeitimai

„Google“ tradiciškai naujose „Android“ versijose pabando įdiegti naujovių pranešimų (angl. Notifications), „Google“ asistento (angl. Google Assistant) arba įjungimo mygtukų funkcionalume. „Android 12“ – ne išimtis. Visų pirma, pranešimų/greitųjų nustatymų juosta liko daugmaž nepasikeitusi, jeigu nekreipsime dėmesio į gerokai padidėjusius mygtukus. Visi pasikeitimai – dizaine. Tikėtina, kad kai kuriems vartotojams, bent jau iš pradžių, nepatiks čia atsiradęs ankštumo jausmas, tačiau tikėtina, kad pripratę prie stiliaus pokyčių, to net nebepastebės.

Kitas pasikeitimas – „Google“ atsisakė minties įjungimo mygtuką paversti daugiafunkciniu. Jeigu „Android 11“ versijoje jį ilgiau įspaudus atidaromas papildomas nustatymų stalčius, tai „Android 12“ versijoje jis perkeltas į greitųjų nustatymų juostą. Naujoje versijoje įjungimo mygtukas daro tai, ką ir turi daryti – įjungia arba išjungia telefoną. O palaikius ilgiau, jis iškviečia „Google“ asistentą. „Google“ taip pat žada, kas jis dabar bus dar įžvalgesnis. Formuodamas atsakymus atsistentas atsižvelgs į tai, kas rodoma telefono ekrane. Kitaip tariant, jeigu kažko nerandate telefone, tiesiog paprašykite „Google“ asistento pagalbos. Jis kaip niekada gerai pasiruošęs padėti.

Nauji „Android 12“ privatumo nustatymai

Naujoji „Android“ versija patobulinta ir papildomais privatumo nustatymais. Šiemet „Google“ daugiausia dėmesio skiria trims jutikliams: mikrofonui, kamerai ir vietos nustatymo davikliams. Nuo šiol, kai kamera ir mikrofonas bus aktyvuoti, dešiniajame viršutiniame kampe atsiras mažas žalias taškelis. Be to, turėsime galimybę juos visiškai išjungti tiesiog paspaudę mygtuką greitųjų nustatymų juostoje. Kai kuri nors programėlė norės pasinaudoti šiomis funkcijomis, ekrane pamatysite lentelę su prašymu jas aktyvuoti. Sutikti visai nebūtina – programėlės veiks bet kokiu atveju.

„Google“ vartotojams atvers daugiau galimybių suteikdama aplikacijoms informaciją apie jūsų buvimo vietą. Galėsite nuspręsti programėlei tokį leidimą duoti visam laikui arba vienam kartui. Taip pat bus įmanoma pasirinkti, ar norite dalintis tikslia arba apytiksle buvimo vieta. Tarkime, orų programėlei tikrai nebūtina žinoti konkretaus jūsų adreso. „Android 12“ taip pat atsiras privatumo informacijos suvestinės (angl. Privacy Dashboard) funkcija. Čia galėsite matyti, kaip intensyviai per paskutines 24 valandas programėlės rinko jūsų duomenis.

Kaip įsirašyti „Android 12“?

Perskaitėte apie visas „Android 12“ naujienas ir patys norėtumėte jas išbandyti? Prieš įdiegiant naująją operacinę sistemą reikėtų žinoti du dalykus. Visų pirma, kol kas ji prieinama tik „Google Pixel“ savininkams. Kitų „Android“ gamintojų modelių naudotojams reikės palaukti šiek tiek ilgiau. Antra, turėkite omenyje tai, kad dabartinė versija yra bandomoji. Tai reiškia, kad „Google“ ją tebekuria, tad viskas veikia ne taip sklandžiai, kaip turėtų.

Kita vertus, tai puiki galimybė šiek tiek prisidėti prie šio proceso. Jeigu tokia perspektyva jus domina, pradžiai reikėtų užsiregistruoti kaip „Beta“ versijos programos dalyviui. Čia tereikės paspausti varnelę prie savo prietaiso. Kai tai padarysite, teliks atlikti kelis labai paprastus veiksmus. Išmaniajame atsidarykite „Nustatymų“ (angl. Settings) programėlę. Tuomet spauskite „Sistema“ (angl. System) > „Išplėstiniai nustatymai“ (angl. Advanced) > „Sistemos atnaujinimai“ (angl. System Updates) > „Tikrinti atnaujinimus“ (angl. Check for Updates). Sistema praneš, kad galite įsirašyti atnaujinimą, o jums teliks patvirtinti, kad norite tai padaryti.

Jeigu naujoji versija jums nepatiks, galėsite grįžti prie ankstesnės. Eikite į registracijos puslapį, pažymėkite, kad nebenorite būti „Beta“ testuotoju. Tuomet telefono „Nustatymuose“ spauskite tą patį, ką ir prieš įdiegiant bandomąją versiją. Sistema leis jums iš naujo įsirašyti „Android 11“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.