Subtili gėjų nuotrauka pelnė „World Press Photo 2015“ laurus

Intymi fotografija, vaizduojanti Jon ir Alex, homoseksualų porą iš Sankt Peterburgo, išrinkta geriausia 2014 metų nuotrauka „World Press Photo“ konkurse. Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų gyvenimas Rusijoje tampa vis sudėtingesnis dėl didėjančios homofobijos ir diskriminacijos.

„World Press Photo 2015“ paroda De Nieuwe Kerk bažnyčioje Amsterdame.<br>Rengėjų achyvo nuotr.
„World Press Photo 2015“ paroda De Nieuwe Kerk bažnyčioje Amsterdame.<br>Rengėjų achyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Apr 28, 2015, 1:10 PM, atnaujinta Jan 5, 2018, 3:34 PM

Atsiimdamas apdovanojimą fotografas danas Madsas Nissenas sakė: „Šis vaizdas niekam nepataikauja. Tiesą sakant, tikiuosi, kad jis mes iššūkį spaudos fotografijai. Iššūkį tam, kaip apibrėžiame artumą, kaip įsitraukiame į istorijas, kurias pasakojame, kaip kovojame už tai, kuo tikime. Noriu padėkoti „World Press Photo“ už galimybę mesti iššūkį neapykantai. Kovoti su neapykanta tokiu paprastu dalyku kaip meilė!“.

Konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Michele McNally apie laimėjusią nuotrauką atsiliepė kaip apie fotografiją, kurios stiprybė – jos subtilumas. Ši nuotrauka „World Press Photo“ konkurse tapo ir temos „Šiuolaikinės problemos“ nugalėtoja pavienių nuotraukų kategorijoje. Tarptautinio fotožurnalistikos konkurso „World Press Photo 2015“ apdovanojimai vyko balandžio 24 –25 dienomis Amsterdame. Savaitgalio metu surengtos ir įvairios paskaitos, apdovanotų autorių prisistatymai, diskusijos fotožurnalistikai aktuliomis temomis.

Šventės kulminacija – laimėjusių fotožurnalistų apdovanojimai, o šventėje dalyvavęs Nyderlandų princas Constantijnas pasveikino nugalėtojus. Komisijos pirmininkė, žurnalo „The New York Times“ fotoredaktorė Michele McNally 2014 metus apibūdino kaip „negailestingų naujienų laiką, atnešusį konfliktus Ukrainoje bei Gazoje, Arabų Pavasario pabaigą, Ebolos epidemiją. Viso pasaulio fotografai drąsiai dirbo šiose pavojingose vietose tam, kad parodytų vaizdus, kurių dauguma mūsų neturėtume galimybės pamatyti. Šie istoriniai įvykiai ir yra užfiksuoti laimėjusiose fotografijose“. Šiais metais į apdovanojimų savaitgalį susirinkę fotožurnalistai ir kiti žiniasklaidos priemonių atstovai daug dėmesio skyrė diskusijoms apie etikos standartus bei fotografijų manipuliaciją. Paskelbus šių metų konkurso laimėtojus, „World Press Photo“ išplatino pranešimą, jog iki 20% fotografijų buvo diskvalifikuotos iš paskutinio atrankos turo dėl konkurso taisyklių neatitinkančio fotografijų apdorojimo.

Konkurse dalyvavo 5 692 fotografų iš 131 šalies, atsiuntusių 97 912 fotografijų. Pirmame etape nuotraukas rinko komisijos, kurios specializuojasi dokumentikos, gamtos, naujienų, portretų ir sporto srityse. Fotografijas-laimėtojas atrinko į Amsterdamą susirinkusi komisija, kurią sudarė tiek žiniasklaidos priemonių, tokių kaip „European Pressphoto Agency“ ar „The Associated Press“, atstovai, tiek nepriklausomi fotografai.

Ne viena „World Press Photo 2015“ konkurse pripažinta fotografija buvo įvertinta ir Lietuvoje, kiekvienais metais vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Vilniaus fotografijos ratas“. „World Press Photo 2015“ konkurse laimėjęs trečiąją vietą už savo istoriją apie konfliktą Gazoje rusas Sergejus Ponomarevas, 2014 metais festivalyje Vilniuje taip pat pristatė savo fotografijų seriją „Sirija: karas ir taika“, o 2009 metais buvo tapęs Vilniaus festivalio nugalėtoju.

Iranietis Arashas Khamooshi savo fotopasakojimu apie paskutinę akimirką suteiktą malonę, buvo pripažintas tiek 2014 metų festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ nugalėtoju, tiek „World Press Photo 2015" trečiosios vietos laimėtoju. Šis fotografas, nominuotas „Lietuvos spaudos fotografų klubo“ prezidento Jono Staselio, iš 164 kandidatų, buvo tarpe dvylikos fotografų išrinktų dalyvauti „World Press Photo“ organizuojamose „Joop Swart Masterclass“ meistriškumo dirbtuvėse. Jose fotožurnalistas turės galimybę tobulinti savo gebėjimus dirbdamas su šios srities profesionalais. Sužinojęs šią džiugią žinią ir kiekvienam fotografui svarbų įvertinimą bei galimybę tobulėti, Arashas pažadėjo ir šiemet būtinai dalyvauti festivalio „Vilniaus fotografijos ratas“ konkurse.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„24/7“: ar turite už ką balsuoti, ponia Seimo pirmininke?