Kultūros naktį sostinės muziejai lankytojus vers iš koto

Kultūros naktį Nacionalinė dailės galerija kvies į Izraelio šiuolaikinio menininko Ya'Ari parodos atidarymą, taikomosios dailės ir dizaino muziejus siūlys pasigrožėti trijų šimtmečių mada, Vilniaus paveikslų galerija kvies pasivaikščioti po Levo Baksto parodą, Radvilų rūmų muziejus džiugins ekskursijomis ir interaktyviais meno kūriniais, o Vytauto Kasiulio dailės muziejus garsais ir spalvomis primins naktį Paryžiuje.

Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.
Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jun 14, 2016, 1:39 PM, atnaujinta May 21, 2017, 7:12 PM

Lietuvos dailės muziejus šiemet vėl įsijungia į sostinėje iš birželio 17 d. (penktadienio) į 18 d. (šeštadienį) rengiamą kultūros nakties programą. Programa prasidės Radvilų rūmų muziejuje, kuriame nuo 16 val. kūrybingosios edukatorės ir vadovės kvies pasiraitoti rankoves ir užsiimti kūrybine saviraiška kuriant Radvilų giminės herbą, vėliau pasiklausyti pianistės Eglės Minčiūnaitės koncerto. Prie įėjimo į muziejų veiks interaktyvi, įtraukianti ir labai smagi iš visos Europos atrinktų meno kūrinių projekcija „Europeana 280 Jumping Jacks“.

18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje bus atidaryta Izaelio šiuolaikinio menininko Sharono Ya‘ari paroda „Fotografija“. Vilniaus paveikslų galerija šiemet siūlys aplankyti Levui Bakstui skirtą parodą, teatralizuotą Nacionalinio operos ir baleto teatro jaunųjų solistų koncertą prie žvakių Chodkevičių rūmų salone bei netikėtus šokio pasirodymus galerijos kieme: šokio teatro „&M Dance Company“ (Kroatija) spektaklį „Sprendimo kalėjimas“ ir urbanistinio šokio teatro „Low Air“ (Lietuva) spektaklį „Šventasis pavasaris“ (I. Stravinskio kūrinio motyvais). Vytauto Kasiulio dailės muziejus švęs Kultūros naktį paryžietiškai ir lauks visų mažų ir didelių eksperimentinėse šilkografijos dirbtuvėse, ekskursijose, taip pat kvies mėgautis prancūziškos muzikos koncertu. Įėjimas į visus renginius – nemokamas.

Nacionalinėje dailės galerijoje – Izraelio šiuolaikinio menininko Sharono Ya‘ari paroda „Fotografija“.

16.00–23.00

Nemokamam lankymui atvira nuolatinė muziejaus ekspozicija. Nacionalinė dailės galerija ir Izraelio ambasada Lietuvoje pristato išskirtinį 2016 m. vasaros kultūros renginį – Izraelio šiuolaikinio menininko Sharono Ya‘ari fotografijų parodą.

18.00 – parodos atidarymas

Sharonas Ya‘ari (g. 1966 m.) – vienas žymiausių viduriniosios kartos Izraelio fotografų. Jo kinematografiškos spalvotos ir nespalvotos fotografijos išsiskiria dideliais formatais ir subtilia vaizdine raiška, prisodrinta daugiasluoksnėmis prasmėmis. Menininkas tyrinėja Izraelio gamtinį ir urbanistinį peizažą, per juos atverdamas šalies istorinius, politinius ir laiko naratyvus. Miesto architektūra, gamtos reiškiniai tampa atspirties taškais apmąstymams apie atmintį, vietą ir fotografiją, kaip priemonę apie tai kalbėti. „Dykumoje viskas ryškiau išeksponuota“, – teigia menininkas, atkreipdamas dėmesį į fotografinio termino „ekspozicija“ keliaprasmiškumą.

Sharonas Ya‘ari dėsto tarptautinę reputaciją turinčioje Bezalel meno ir dizaino akademijoje Jeruzalėje ir Tel Avive. Jo kūrinių parodos rodytos žymiausiuose Izraelio muziejuose, taip pat Žydų muziejuje Niujorke, Martin Gropius Bau Berlyne, kitose meno institucijose.

Galerijoje eksponuojamos 74 fotografijos, sukurtos 2000–2015 m., tarp jų – dešimt iki šiol niekur nedemonstruotų, specialiai šiai parodai sukurtų darbų.

* * *

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje – Trys mados šimtmečiai, Mozarto ir Salieri muzikos desertas, kelionė muzikos labirinto takais

18.00–23.00

Kultūros naktį kviečiame parodoje „Trys mados šimtmečiai“ pasigrožėti autentiškais Aleksandro Vasiljevo kolekcijos XVIII–XX a. kostiumais, kartu pakeliauti neatrastais muzikos labirintų takais.

18.00 – koncertas „Desertui… Mozartas ar Salieri?“. Atlikėjos: Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Viktorija Zabrodaitė (fleita), Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas).

Visas pasaulis žavisi genialia, gyvybe žaižaruojančia Wolfgango Amadeuso Mozarto kūryba, tuo tarpu šešėlyje likęs Antonio Salieri iki šių dienų laukia savo klausytojų. Jau trečią šimtmetį austras Mozartas ir italas Salieri negali nurimti vienas be kito, jų gyvenimai apipinti įvairiausiomis legendomis, kaltinimais. Vakaro metu muzikės bandys „sutaikyti“ šiuos du kompozitorius, siūlydamos pasigrožėti nuostabia abiejų autorių kūryba.

21.00 – koncertas „Klasikos labirintas“. Atlikėjos: Dalia Rukšėnaitė (mecosopranas), Ieva Filipkauskaitė (sopranas), Lauryna Lankutytė (fortepijonas). „Klasikos labirintas“ – klasikinės muzikos koncertas, kuriame balsų ir fortepijono skambesy susipins koncertų salėse rečiau skambančios, galbūt pamirštos, o gal ir niekad negirdėtos dainų, duetų, fortepijoninės muzikos melodijos.

* * *

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje – Paryžietiška naktis

18.00–24.00

Kviečiame lankytojus į neužmirštamą muzikos ir dailės renginį „Paryžietiška naktis“. Nemokamam lankymui atvira muziejaus ekspozicija ir Viktoro Petravičiaus kūrybos retrospektyva.

19.00 ir 22.00 – prancūziškos muzikos koncertas.

Lauryna Lankutytė (fortepijonas) ir Konrad Levicki (smuikas), Austėja Alenskaitė (smuikas), Danielė Brekytė (smuikas), Julija Bagdonavičiūtė (fortepijonas) kviečia pasinerti į jausmingos smuiko muzikos garsų sūkurį, įvertinti artistiško jaunimo muzikinius pasiekimus.

Nuo 19.00 iki 23.00 veiks eksperimentinės šilkografijos dirbtuvės įvairaus amžiaus lankytojams. Spaustuviniais dažais ant spalvoto popieriaus šilkografinės spaudos būdu bus galima atsispausti pasirinktą vaizdą. Įkvėpimo semsimės iš Vytauto Kasiulio ir kitų menininkų kūrybos.

20.00 – ekskursija po Viktoro Petravičiaus parodą „Kūrybos koordinatės“.

21.00 – ekskursija po nuolatinę muziejaus ekspoziciją.

* * *

Radvilų rūmų muziejuje – Kunigaikščio Jonušo Radvilos rūmuose

16.00–23.00

Kultūros naktį kviečiame lankytojus į dailės, kino ir muzikos fiestą.

Nuo 16.00 iki 19.00 Meno pažinimo centro studijoje veiks atviros kūrybinės dirbtuvės „Radvilų giminės herbas“. Dalyviai susipažins su didikų Radvilų giminės herbo simbolika ir galės susikurti savo šeimos herbą – lipduką. Šeimos, atvykusios su jaunesniojo amžiaus vaikais, gaus dovanų knygelę „Žvilgsnis į didikų rūmų gyvenimą“.

Nuo 18.00 nemokamai rodoma XVI–XIX a. Vakarų Europos dailės ekspozicija ir Orientalinės dailės kolekcijos paroda – Nijolės, Leono ir Lino Maskaliūnų dovana Lietuvai, Zitos Sodeikienės (JAV) kūrinys „Berlyno siena“.

19.00 – ekskursija po ekspoziciją „Biržų ir Dubingių kunigaikščiai Radvilos“.

20.00 – koncertas „Baroko ir romantizmo ritmais“. Pianistė Eglė Minčiūnaitė atliks J. S. Bacho ir R. Schumanno kūrinius fortepijonui.

21.00 – filmo „Radviliada“ peržiūra (Arūno Matelio kino studija „Nominum“, rež. Ramunė Rakauskaitė).

22.00 – prie įėjimo į muziejų – interaktyvi, įtraukianti ir labai smagi iš visos Europos atrinktų meno kūrinių projekcija „Europeana 280 Jumping Jacks“. Projekto partneris „Gluk Media“.

* * *

Vilniaus paveikslų galerijoje – Nemigos aitvaras|

19.00–01.00

Tęsiamas dailės ir muzikos renginių ciklas „Nemigos aitvaras“. Nemokamas lankymui atvira XVI–XX a. pr. Lietuvos dailės ekspozicija ir tarptautinė paroda „Levas Bakstas. Epocha ir kūryba“.

19.00 – teatralizuotas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro jaunųjų solistų koncertas „Vyrai – iš Milano, moterys – iš Paryžiaus“.

Jausmais žais ir gražiausiomis melodijomis vilios solistai: Dovilė Kazonaitė, Joana Stanelytė, Kasparas Damulis, Andrius Bartkus, o į Paryžių ar Milaną nukels Tado Motiečiaus akordeono garsai.

Galerijos kieme (įėjimas iš Bokšto g. 5 pusės)

20.00 ir 21.00 – šokio teatro „&M Dance Company“ (Kroatija) spektaklis „Sprendimo kalėjimas“ („Prison of Decision“, 2014 m.). Dinamiškas Andrea’os Solomun ir Emos Janković pasirodymas sujungia skirtingas šokio technikas, choreografines idėjas ir narplioja žmogiškų santykių pinkles.

23.30 ir 00.30 – urbanistinio šokio teatro „Low Air“ (Lietuva) spektaklis „Šventasis pavasaris“ (I. Stravinskio kūrinio motyvais). Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Brigida Gruodytė, Lukas Karvelis, Raidas Petrauskas. Jaunieji kūrėjai gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas, ir nors dabar tradicijos kitos, jos vis dar tokios pat šventos ir svarbios.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.