Rotušė, Soboras, Kauno pilis – jais jauni menininkai puošia savo kūrinius

2018 m. spalio 7 d. 10:15
Savo meilę Kaunui meno gyslelę turinti jaunoji karta išreiškia per kūrybą. Originaliai pristatomi kaunietiški simboliai puošia ne tik drabužius, bet ir krepšius, indus ir net akinių dėklus. Kūrėjus įkvepia išskirtinė miesto architektūra.
Daugiau nuotraukų (6)
Kaunietė dailininkė Rasa Staskonytė neseniai pristatė porcelianinius indus, ant kurių nutapė gražiausias Kauno vietas bei žinomus objektus.
Kauno kolegijos studentas, būsimasis dizaineris Jonas Jakštas kuria drabužius su originaliais piešiniais.
Tekstilininkė Kristina Šilinytė Kauno simbolius išradingai perkelia ant pačios kurtų krepšių.
Ant marškinių – Soboras
Kauno kolegijos trečiakursis J.Jakštas kuria originalius kaunietiškus rūbus. Neseniai vaikinas mieste pasirodė vilkėdamas džinsinius marškinius, ant kurių nugaros puikavosi jo paties nupieštas Soboras.
„Mintis pavaizduoti Soborą kilo netikėtai. Sėdėjau ir žiūrėjau į šį statinį. Man, kaip kauniečiui, tai vienas ryškiausių ir labiausiai miestą atspindinčių simbolių, todėl ir nutariau būtent jį įamžinti ant drabužio“, – kalbėjo pašnekovas.
Jaunasis menininkas tikino, kad Kaune turi ne vieną mėgstamą vietą, kur jam patinka stebėti praeivius, žmonių nuotaiką, gatvės stilių. Ne mažiau įdomūs ir pastatai. Tai įkvepia jį kurti.
„Akriliniais tekstiliniais dažais ant džinsinio audinio nutapiau Soborą. Mintyse sukasi kiti svarbūs Kauno architektūros akcentai, kurie taip pat netrukus atsidurs ant drabužių. Galvoju ir apie statinių detales, kurias galėčiau vaizduoti ant drabužių kišenių“, – mintimis dalijosi studentas.
Soboru puoštą drabužį J.Jakštas dėvi pats. Jis įsitikinęs, kad jo piešiniais paįvairinti drabužiai pirmiausia turėtų sudominti savo miestą mylinčius kauniečius. Vaikinas neatmeta galimybės, kad jie galėtų tapti ir originalių suvenyrų ieškančių Kauno svečių taikiniu.
Įžymybės – ir porceliane
Rotušė, Soboras, Kauno pilis, tiltai, senamiestis, Aleksotas, Kauno Prezidentūra, Perkūno namas. Šie ir daugybė kitų kaunietiškų akcentų puošia dailininkės R.Staskonytės kurtus porcelianinius indus – puodelius, lėkštutes, kavinukus, cukrines.
 
„Su bičiule menininke Rasa Malakauskiene nutarėme surengti parodą kaunietiška tematika. Gyvename šiame mieste, jį mylime, grožimės, todėl idėja kilo natūraliai. Kaune yra daugybė dėmesio vertų vietų ir išskirtinės architektūros objektų. Juose lankantis ar į juos žiūrint atsiveria kūrybiškumas“, – kalbėjo dailininkė.
Kauno vaizdus R.Staskonytės bičiulė nutapė ant šilko, o ji pasirinko porcelianą. Gražiausius objektus menininkė nutapė juodais dažais, skirtais piešti ant stiklo. Kad piešiniai dar labiau trauktų akį, R.Staskonytė naudojo ir bronzinius dažus.
Menininkė kaunietiškus simbolius yra tapiusi ne tik ant porceliano. Neseniai ji sulaukė prašymo senamiesčio vaizdais papuošti akinių dėklus.
Įprasmino bičiulės palikimą
Menininkė K.Šilinytė kuria lietuviškais tautiniais raštais puoštus pagalvių užvalkalus, staltieses, stalo takelius. Tarp jos kūrinių – ir krepšiai su Kauno vaizdais.
„Kai prieš keletą metų su kolege jau anapilin iškeliavusia dizainere Monika Vilčinskiene įkūrėme prekės ženklą „Native LT“, gaminome tik tautiniais raštais margintą namų tekstilę, tačiau turėjome svajonę sukurti ir suvenyrų liniją Kaunui.
Monika savo kūryboje ypač daug dėmesio skyrė gimtajam miestui. Visi puikiai prisimena jos socialinių reklamų ciklą „Kaunas. Tai – mano miestas, nesvarbu, kur būčiau“. Todėl nieko keisto, kad būtent šie vaizdai pirmiausia atsidūrė ant krepšių. Gaila, kad tai man teko daryti be Monikos. Esu dėkinga kolegės vyrui Martynui, kad leido pasidairyti po jos darbų archyvą“, – kalbėjo K.Šilinytė.
[[ge:lrytas:lrytas:7800873]]
Menininkės archyve ji rado Kauno tarpukario architektūrai skirtą plakatų seriją, tiksliau jų eskizus. Kurdama šiuos plakatus M.Vilčinskienė tikėjosi, kad vieną dieną jie papuoš Kauno gatves.
Atsitiktinai aptikusi šiuos piešinius K.Šilinytė nutarė dekoruoti jais krepšius. Taip atsirado krepšiai, papuošti Karo muziejaus ir Prisikėlimo bažnyčios vaizdais. Šie darbai sulaukė populiarumo, todėl menininkė nutarė nesustoti.
„Kai prieš metus Kaunas šventė gimtadienį, internete pasirodė menininkės Eglės Majauskaitės pieštas žaismingas Kauno žemėlapis. Vos jį išvydusi pamaniau, kad būtų puiku šiuo piešiniu dekoruoti krepšius“, – teigė K.Šilinytė.
Vienas naujausių jos kūrinių – krepšys „Kauno objektai“. Jį puošia dailininko Tado Bujanausko kurtas piešinys, kurį taip pat galime išvysti ant Kauno gatvėmis riedančių autobusų.
Menininkė netrukus žada pristatyti dar vieną Kaunui skirtą krepšį. Ant jo puikuosis miesto simboliu tapęs „Senelis išminčius“.
[[ge:lrytas:lrytas:7800889]][[ge:lrytas:lrytas:7779671]][[ge:lrytas:lrytas:7800985]]
Kultūrakūryba^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.