Režisierės Giedrės Žickytės tėvas – tarp pasaulinio konkurso laimėtojų

Prestižinio pasaulinio ekslibrisų konkurso laureatu tapo Vytauto Didžiojo universiteto docentas, architektas Alvydas Žickis. Autoriaus sukurtas ekslibrisas varžėsi net su 287 kūrėjais iš 39 šalių.

 A.Žickis su dukra režisiere Giedre.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo
 A.Žickis su dukra režisiere Giedre.<br> Nuotr. iš asmeninio albumo
A.Žickio sukurtas ekslibrisas, laimėjęs vieną iš penkių lygiaverčių prizų.
A.Žickio sukurtas ekslibrisas, laimėjęs vieną iš penkių lygiaverčių prizų.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 28, 2020, 11:55 AM

Su A.Žickiu kalbamės apie pandemijos pakoreguotą konkurso eigą bei hobį, atnešusį tarptautinį laimėjimą. 

– Pats esate architektas, o ne tik dalyvavote, bet ir laimėjote didžiulio masto ekslibrisų konkurse. Kaip ši veikla atsirado jūsų gyvenime? Ar tikėjotės?

– Žinoma, nesitikėjau. Nuo studijų laikų domiuosi tipografiniais ženklais – šriftais, logotipais, plakatais, stengiausi įsigyti kiekvieną pasitaikiusią knygą apie spaudinių apipavidalinimą ir dabar su malonumu panaršau internete.

Architekto darbas taip pat yra formų konstravimas kaip 3D, taip ir 2D formatu. Taip pat tai nebuvo pirmoji patirtis. Savo pirmajai darbovietei  esu sukūręs firminį blanką, apipavidalinęs ankstesnę Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos svetainę.

Be to, dėstau kompozicijos kursą kraštovaizdžio dizaino programos studentams Vytauto Didžiojo universitete. Tad esu greta tikrų grafikų.

Laimėjęs pamaniau, kad komisiją galėjo patraukti mano ženklo architektūrinė raiška. Džiaugiuosi turėdamas tokią specialybę, kuri leidžia pasireikšti daugelyje kūrybos sričių.

Svarbu, kad ir vyresniame amžiuje galima kai ką nauja išbandyti ir pasiekti, nors yra norinčių vyresnio amžiaus žmones „apsaugoti“ nuo aktyvaus darbo.

– Ar pirmą kartą dalyvaujate tokiame konkurse?

– Tikrai taip. Niekas iš ekslibrisininkų manęs nežino nei Lietuvoje, nei užsienyje. Tik dabar pradėjęs domėtis sužinojau, kad Lietuvos dailininkų sąjungoje veikia ekslibrisų kūrėjų klubas.

Iš Lietuvos į šio konkurso darbų parodą pateko trys dviejų dailininkų darbai ir dar vienas mano darbas – taip susipažinau su dalyvavusių lietuvių grafikų darbais. Gal dabar tapsiu ekslibrisų kūrėju? (Šypsosi.)

– Kaip pandemija pakeitė konkurso eigą?

– Dėl pandemijos konkurso darbų vertinimas buvo nukeltas. Vertinimo komisija, negalėdama susirinkti gyvai, vertino skenuotus darbus.

Laimėtojai rugpjūčio 12–16 dienomis turėjo atvykti į 38-ąjį Tarptautinės ekslibrisų mylėtojų draugijų federacijos (FISAE) kongresą Londone, kur turėjo būti įteikti prizai, tačiau dėl koronaviruso tai buvo atšaukta. Dėl šios priežasties neišleistas ir katalogas.

Konkurso rezultatai paskelbti ir surengta virtuali paroda, kur iš 287 menininkų iš 39 šalių konkursui atsiųstų 539 darbų pateikti 92 autorių 127 darbai iš 28 šalių.

– Kokie sunkumai buvo didžiausi šiame konkurse? 

– Ekslibrisas (lot. ex libris – liet. iš knygų) atsirado kartu su spausdinta knyga kaip knygos savininko ženklas ir turėtų atspindėti jo tapatybę.

Kadangi ekslibrisą kūriau sau, gal dėl to ir pavyko (juk save pažįstu). O kitų sunkumų nepatyriau, nes tai mano mėgiamas užsiėmimas. Galiu pridurti, kad jį atlikau paprasčiausia skaitmenine programa „Microsoft“.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.