Į parodą susirinkusiems autorė trumpai papasakojo apie savo kelią į tapybą. Nuo spalvotų pieštukų Triburčių kaime iki aliejinių dažų, su kuriais susipažino Naujojo Daugėliškio vidurinėje mokykloje. Tuomet čia buvę trys žinomi jaunieji dailininkai – ji, Diana Nikitina ir Gintautas Matkevičius (visi ir dabar su daile susiję). Šiai trijulei kliūdavo pasireikšti meniniuose darbuose: stendų apipavidalinimas, šventiniai užrašai, naujametinių karnavalų puošyba ir kt. Nors daug sportavusi mergina po mokyklos baigimo pasirinko studijuoti fizinį lavinimą ir geografiją, tačiau meilė dailei niekur nedingo. Likimo ir Dievo nutiesti keliai atvedė ten, kur moteris suprato seniai turėjusi būti.
Baigusi persikvalifikavimo studijas, pagaliau pasijuto savo vietoje. Kadangi pagrindinė mokytojos ekspertės veikla yra darbas Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijoje, tai tapymui lieka vasaros atostogos, kartais savaitgaliai, o mūzos būna draugiškiausios vakarui atėjus. Tapymas, kaip sakė Nijolė, jai ir džiaugsmas, ir meditacija, ir pokalbis su Dievu, o parodos – tai pirmiausia geros emocijos, malonūs susitikimai, dalijimasis ir nauja energija. Visur ir visada ji skleidžia gerą žinią apie savo kraštą. „Labai myliu Ignaliną, nepaprastą jos aurą, žmones, gera man joje gyventi ir kurti...“,– sako menininkė.
Autorė dėkojo uteniškiams ir į renginį atvykusiems ignaliniečiams. Džiaugėsi, kad dalyvaudama pleneruose turėjo galimybę labiau pažinti Utenos kraštą, atrado naujų bičiulių, patyrė organizatorių ir bendruomenės žmonių didelį rūpestį, dėmesį, svetingumą.
Nijolę sveikino ir už gražią parodą dėkojo bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriaus vedėja Beatričė Navarskaitė, taip pat plenerus kuruojanti ir juose dalyvaujančius menininkus globojanti, daugelį jų gerai pažįstanti Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Regina Skomskienė. Vienas iš rugpjūčio mėnesį Kirdeikiuose vykusio tapybos plenero organizatorių dailininkas Gintaras Gesevičius dalijosi dar šviežiais prisiminimais ir sakė, kad jo svajonė apie kaimyninių rajonų dailininkų bendravimą, dalijimąsi kūryba pildosi. Gražių palinkėjimų parodos autorei išsakė jos spalvingais paveikslais žavėjęsi dailininkas akvarelistas Eugenijus Nalevaika, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Jovita Nalevaikienė, kolegė dailės mokytoja Dalia Puodžiukienė ir kt. Smagu buvo pasimatyti, pabendrauti, šiltai apkabinti. Uteniškiai parodą galės aplankyti iki rugsėjo pabaigos.