Dar XIX a. pabaigoje grafų Tiškevičių statytoje medinėje viloje 1931–1944 metais gyveno gydytojas, nacionalinio atgimimo veikėjas, aušrininkas, daugelio kultūros, mokslo, visuomeninių draugijų steigėjas ir narys, publicistas, Palangos miesto pirmasis burmistras Jonas Šliūpas.
2020-aisiais ištyrus šį liaudiškos medinės architektūros pastatą paaiškėjo, kad jį reikia remontuoti. Darbai atsiėjo per 730 tūkst. eurų.
Buvo įrengtas išorinis keltuvas neįgaliems žmonėms, restauruoti ir suremontuoti pastato vertingieji elementai, pagerintos pastato energinės savybės.
Palangos savivaldybė pasirūpino, kad būtų atnaujintas takas, vedantis į muziejų nuo Vytauto gatvės. Dabar jau įrengtas tako apšvietimas, o pastatas pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams.
Muziejuje daug dėmesio buvo skirta ir ekspozicinės erdvės atnaujinimui, įrengtos edukacinės ir išplėstos keičiamų parodų patalpos.
Ta proga atidaryta paroda „Tapatybė ir forma. Kazio Varnelio kūryba“.
Į muziejų atkeliavo rinktiniai Kazio Varnelio namų-muziejaus eksponatai – paties K.Varnelio oparto kūriniai ir muziejaus fonduose saugomi etnografinės tekstilės dirbiniai.