Lietuviai „nušvitimo“ ieškojo ten pat, kur ir „The Beatles“

1968 metų vasarį grupės „The Beatles“ ketvertukas atvyko į Indiją „nušvitimo“ ieškoti. Po beveik penkiasdešimties metų žurnalistas, kulinaras ir keliautojas Vytaras Radzevičius, apimtas vidutinio amžiaus krizės, taip pat nusprendė „nušvisti“ ir išvyko į Indiją. O paskui jį išskrido ir geras bičiulis bei kolega Martynas Starkus. Šias dvi istorijas skiria tai, jog „bitlai“ iš tiesų gerą pusmetį mokėsi medituoti, o Vytaro ieškantis Martynas – tik komiškas gruodžio 12 dieną kino teatruose pasirodysiančio filmo „Šventa karvė“ scenarijus.

Kadras iš filmo „Šventa karvė“.<br>A.Martinonytės nuotr.
Kadras iš filmo „Šventa karvė“.<br>A.Martinonytės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 21, 2014, 4:07 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 10:08 PM

Apie „The Beatles“ užsiminta ir dar dėl vienos priežasties: šventykloje, kurioje apsistojo muzikantai, buvo nufilmuotos ir kelios naujosios komedijos scenos.

Dėl leidimo filmuoti teko labai pasistengti

„Šiaip čia šiuo metu viskas uždaryta ir apleista, niekas negali į šią teritoriją įeiti. Mums teko labai pasistengti, kad galėtume panaudoti šią vietą filmavimams“, – pasakoja vienas juostos „Šventa karvė“ prodiuserių Žilvinas Naujokas.

Šiame ašrame sukurti tokie „The Beatles“ hitai kaip „Ob-la-di Ob-la-da“ ir „Back in the USSR“,  vieta taip ir vadinasi – „The Beatles ashram“.

„Ši šventykla ir yra garsiausia tuo, kad kurį laiką čia gyveno „bitlai“. Jei neklystu, tuo metu jie buvo nutraukę koncertinę veiklą, nes niekas negalėjo patenkinti jų techninių reikalavimų. Visi keturi muzikantai čia meditavo, ieškojo savęs. Gyveno šioje šventykloje apie pusmetį. Po to jų kūryboje atsirado indiškų motyvų. Šiuo metu visus šiuos pastatus pasiglemžusi gamta, iš jų teliko griuvėsiai. Ašramas yra Indijos miškų zonoje ir, kai buvo skirta žemė šiai šventyklai statyti, ji turėjo atsirasti nemokamais religiniais tikslais. Tačiau kai valdžia pamatė, kad iš jos imamas daryti verslas, šventykla buvo uždaryta“, – Rishikeshe esančios šventyklos istoriją pasakoja V.Radzevičius.

Mokė žmones skraidyti

Šventyklos įkūrėju laikomas Maharishi Mahesh Yogi, kuris visus norinčiuosius mokė transcendentinės meditacijos technikos ir vadovavo „New Age“ religinei organizaijai, kuri teigė, jog meditacija gali išmokyti žmogų skraidyti ir atvesti pasaulį į taiką. Pas jį ir atvyko garsūs muzikantai. Indas taip pat tapo „The Beach Boys“ bei kitų garsenybių religiniu vedliu. Tiesa, pasitikėjimas šiuo garsiu vyru galiausiai sušlubavo dėl jo meilės prabangiems „Rolls-Royce“ markės automobiliams bei sekso su pasekėjais.

„Aš visada sakau, kad jei nori nušvisti, visai nereikia važiuoti į Indiją. Užtenka Lietuvoje rasti apleistą karvių fermą, svarbu, kad ten būtų padžiūvęs karvašūdis, į kurį būtų galima įsmeigti smilkalą. Mėnesį prieš tą karvašūdį pasėdi ir tikrai išeini nušvitęs“, – po filmavimų juokavo V.Radzevičius.

Kino komedija, kuri didžiuosiuose ekranuose pasirodys jau gruodžio 12 dieną, pasakos linksmą istoriją apie du bičiulius, iškeliavusius į Indiją vienas kito bei „nušvitimo“ ieškoti. Dartėdami duobėtais šios egzotiškos šalies keliais, vidutinės amžiaus krizės kamuojami vyrai ne tik patirs daugybę nuotykių, bet ir išbandys tikros vyriškos draugystės stiprybę.

Filmo „Šventa karvė“ anonsas

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.