Lietuvių režisierių filmams – europinis finansavimas

Paskelbti 2016 m. ES programos “Kūrybiškos Europos“ „Media“ paprogramės schemos „Projektų rinkiniai“ rezultatai. Pagal šią schemą finansuojamos įmonės, pajėgiančios vienu metu vystyti bent tris tarptautinį platinimo potencialą turinčius audiovizualių kūrinių (vaidybinių, dokumentinių, vaikų ir animacinių filmų bei TV ir interaktyvių kūrinių) projektus. Buvo pateiktos 124 paraiškos iš 21 šalies. Tinkamomis pripažintos 116 paraiškų, o finansavimas skirtas 74 įmonėms, tarp kurių viena įmonė iš Lietuvos – VšĮ „Uljana Kim ir Ko“ studija. Visa skirto finansavimo suma – 12 491 675 eurų.

Režisierius T.Vengris ir prodiuserė U.Kim.
Režisierius T.Vengris ir prodiuserė U.Kim.
Finansavimą gavusių projektų rinkunyje – net du A.Stonio dokumentiniai projektai – „Aš galiu kalbėti“ ir „Kitoje pasaulio pusėje“.<br>E.Ivanausko nuotr.
Finansavimą gavusių projektų rinkunyje – net du A.Stonio dokumentiniai projektai – „Aš galiu kalbėti“ ir „Kitoje pasaulio pusėje“.<br>E.Ivanausko nuotr.
Bus paremtas K.Vildžiūno filmas „Dainos lapei“.
Bus paremtas K.Vildžiūno filmas „Dainos lapei“.
Prodiuserei U.Kim pavyksta gauti europinį finansavimą lietuvių režisierių filmams.
Prodiuserei U.Kim pavyksta gauti europinį finansavimą lietuvių režisierių filmams.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jul 8, 2016, 10:25 AM, atnaujinta May 19, 2017, 12:59 PM

Ką tik paramą gavusiame projektų rinkinyje garsių Lietuvos režisierių nauji projektai: Kristijono Vildžiūno „Dainos lapei“, net du Audriaus Stonio dokumentiniai projektai – „Aš galiu kalbėti“ ir „Kitoje pasaulio pusėje“ bei jauno režisieriaus Tomo Vengrio filmas „Tėvynė mūsų“. Filmas „Tėvynė mūsų“ – tai pasakojimas apie smalsaus dvylikamečio sudėtingą kelią į savo nepriklausomybę. Ką reiškia užaugti? Ką reiškia būti laisvam, nepriklausomam? Vidinis noras siekti laisvės – fizinės, religinės, tautinės ar kultūrinės – yra universalus žmonijai. Visi norime būti laisvi, o ypač dvylikametis filmo herojus. Šis filmo projektas jau yra apdovanotas Talino „Baltic Event“ koprodukcijų mugėje bei Europos Tarybos fondo “Eurimages“ specialiuoju apdovanojimu „Clear Light“.

Naujas A.Stonio filmas „Aš galiu kalbėti“ pasakos apie labai kompleksišką ir atsargų procesą atgaivinti gebėjimą kalbėti tiems žmonėms, kurie jį prarado. Ir sykiu gilinsis į Lietuvos atvejį, kai po tamsiausių laikų vis dar pereiname panašias ar dar sudėtingesnes ir kompleksiškas gijimo procedūras, kad galėtume pagaliau garsiai pasakyti: „Aš galiu kalbėti“.

Kitas A.Stonio filmas „Kitoje pasaulio pusėje“ apie kitoje pasaulio pusėje Urugvajuje surastą keistą folklorinių šokių kolektyvą, kuris ant istorinės Montevideo Cerro kalvos desperatiškai ir atkakliai bando išsaugoti ir auginti likučius lietuviško nacionalinio kultūrinio-istorinio identiteto. Kolektyvo vadovas tikras urugvajietis, daugelis „lietuvių“ šokėjų neturi nė lašo lietuviško kraujo. Jų šokami šokiai labai menkai primena autentiškus lietuviškus liaudies šokius, bet jų tikėjimas ir nenugalimas romantizmas užburiantis.

Naujame K.Vildžiūno filme „Dainos lapei“ – Orfėjo ir Euridikės mito motyvais paremta istorija rutuliosis sapnų pasaulyje ir postsovietinio letargo apimtoje Lietuvos provincijoje.

„Studio Uljana Kim“ – kino gamybos kompanija, įkurta 1997 m. Vilniuje. Ši kompanija pirmą kartą pateikė paraišką „Media“ programai ilgo metro filmo „Aš esi tu“ (rež. K.Vildžiūnas) vystymo paramai gauti 2002 m. ir tai buvo apskritai pirmoji paraiška iš Lietuvos. Pasaulinė filmo premjera įvyko 59-ajame tarptautiniame Kanų kino festivalyje, programoje „Ypatingas žvilgsnis“ 2006 m. Tais pačiais metais „Studio Uljana Kim“ gavo finansavimą projektui „Kai apkabinsiu tave“, kuris laimėjo 8 nacionalinius apdovanojimus Lietuvos kino apdovanojimuose 2011 m.

Kitas kompanijos projektas „Lošėjas“ (rež. I. Jonynas) gavo “Media“ paramą 2009 m. Filmas buvo pastebėtas bei pripažintas didžiuosiuose tarptautiniuose kino festivaliuose. 2011 m. „Studio Uljana Kim“ gavo „Media“ paramą iš „Projektų rinkiniai“ schemos, ir tai buvo pirmasis lietuviškas projektas, finansuotas iš šios schemos. Šį projektų rinkinį sudarė rudenį Lietuvos kino ekranuose pradedamas rodyti rež. K.Vildžiūno filmas „Senekos diena“, taip pat jau parodytas rež. A.Stonio „Kenotafas“ bei vis dar vystomas rež. A.Matelio filmas „Odisėja. R. ir J.“

Daugiausia sėkmingų projektų pateikė Prancūzijos (16 finansuotų iš 25 pateiktų), Didžiosios Britanijos (7 finansuoti iš 15 pateiktų), Vokietijos (8 finansuoti iš 14 pateiktų) bei Belgijos (7 finansuoti iš 10 pateiktų) įmonės. Taip pat po vieną projektų rinkinį vystys įmonės iš Austrijos, Italijos, Čekijos respublikos, Estijos, Liuksemburgo ir Graikijos.

„Kūrybiška Europa“ yra Europos Sąjungos programa, skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti. „Kūrybiškos Europos“ biuro „Media“ skyrius, įsikūręs Lietuvos kino centre, yra atsakingas už kino ir audiovizualiniam sektoriui skirtos paprogramės „Media“ viešinimą ir nemokamas konsultacijas teikiantiems paraiškas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.